AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pa TD mora da ima interkuler kao I svaki motor sa nad punjenjem.

Nema razlike izmedju atmosferca I turbaka kod golfa semi sto su neki delovi ojacani da izdrze pritisak kod TD.
 
Sto vise katakombi i cincilatora,vise stavki odrzavanja i stvari koje mogu da naprave problem...imam daske,2 felne da nadjem i da napravim kociju jednu...neko od vas ce da mi da konjce neko koje zakrzljalo i posle mogu da kuntam i na nogama a ne da se prevrcem kao pecenjak.
 
Ja Imam njegovu knjigu tako pise,za mene i dan danas najbolja serija od vw golfa...lep retro izgled,kvalitet ma masina samo da se nadje neki ocuvan danas je tesko...niko ne kupi dizel koji malo trosi da bi prelazio 5000km godisnje...
 
Pa TD mora da ima interkuler kao I svaki motor sa nad punjenjem.

Nema razlike izmedju atmosferca I turbaka kod golfa semi sto su neki delovi ojacani da izdrze pritisak kod TD.
Ima ima razlike samo ako si malo bolje pogledao a i stepen kompresije im je razlicit , blok nije isti , bos pumpa itd. A tad upravo vecina tih TD motora nije ni znala za interkuler
 
ipak,su 1,5 D motori u vw bili mnogo bolji izdrzljiviji i manji potrosaci, mada im ne beze ni 1,6 oni prvi,bez hidro podizaca...posle vec nije taj kvalitet...
 
Ima ima razlike samo ako si malo bolje pogledao a i stepen kompresije im je razlicit , blok nije isti , bos pumpa itd. A tad upravo vecina tih TD motora nije ni znala za interkuler
1.6 sa interkulerom je ozbiljan motor u golfu 2,ko je vozio zna o cemu pricam
Koja je razlika u blokovima osim u kanalu za ulje koji postoji najvise zbog hidro podizaca i koji nije neophodan jer glava sa hidro podizacima moze da se stavi i na obican blok stim da mora da se cepuje jedna rupa?
 
razlika je i sto blok td ima brizgaljke za ulje,koje podmazuju,hlade klipnjace,obican blok vw1,6 to nema...turbo dizel ima drugacije klipove...
 
Ali mogu da se stave ako se probusi blok:osmeh:
Klipovi su naravno drugaciji,bregasta,bosh pumpa ima gore neku budzu,karter
 
Na filteru vazduha na td ima bar na mojem ona bela smola ver. kao ojacanje jer trose vise vazduha...
 
Dali je neko skoro namestao kuku na auto? Mora li to zaista ici preko dilera da bi bila legalna i upisana u saobracajnu?
 
Ovo je malo ozbiljnija stvarčica košta oko 100 USD,čita sve greške ide i softver uz aparat radi na android i apple uređajima,ima par klipova na YT o uređaju.Prodaje se na Amazon.com ali ne šalju za Srbiju::lose::
Ja imam elm isto ,samo citanje prarametara i brisanje gresaka moze , Kupio sam sad op-com za opela , Moze se dosta toga cackati i ispitati i pratiti izlazni testovi svih senzora, releja itd itd. Mogu i kilometrazu menjati sa njom :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dali je neko skoro namestao kuku na auto? Mora li to zaista ici preko dilera da bi bila legalna i upisana u saobracajnu?
Не мора код дилера.....али мора на атест да би регуларно била уписана у саобраћајну. Али полиција не гледа, за сада, пошто на обрасцу нема тих података, да ли је уписана или не....битно да ти је приколица регистрована.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh