AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Uzeo u SkyShop-u

Podrzava do 2016 god. i 2016

Dobio uz nju opel tis 2011 .Znaci kompletne instalacije svih opela do 2011 god. Svaka zica gde ide.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja ću da udavim sve sa pitanjima u ovoj temi :osmeh:.Pitanje za mehaničare ako hoću da menjam hidropodizače jel moram da razupčim motor tj.da skidam bregaste osovine.I kako mogu da proverim hidropodizač dali je ispravan.Čuje se skoro kao dizel i hladan i topao(čini mi se više kad je zagrejan),locirao sam zvuk u gornjem delu motora negde oko čepa za dolivanje ulja.
 
Jedna metoda je stiskas ih sve rukom kad skines bregaste , ako je tvrd ok je ako zivi cao je.Mada ni to nije bas najpouzdanije

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
uh,novije vozilo. najjeftinije je da ga zagrejes dobro i ispustis ulje, sipas novo i nov filter ulja.
drugo ako ga vozite penzionerski ,probaj da ga stisnes malo da progura to ulje svuda i da napuni te hidropodizace
trece uljana pumpa negura dosta ,pa samim tim nema pritiska do hidropodizaca,(znaci lose ulje, ili nije redovno menjano pa ima onog katrana u motoru pa je mozda navukao na sito uljane....
 
Imo sam isto lantru i ladna isto škljocala,kad se sagrijala je bilo ok.Stavio sam ARALA 0w30 i problem nestao,samo ulje je prilično skupo.
 
Ulje je tu bitan faktor, ima i dodatak sto se sipuje da bi prestalo da klokoce. Imao sam uspeh sa tim na 1.6 benzinac od golfa.
 
Prešao 190000,ulje menjano na 15000(shell ultra 5w-40).Sve radjeno u ovl. Hyundai servisu.
----------------------------------
Možda je problem što prelazim kratke relacije do 10km,a svakako ću da zamenim ulje i filter iako je skoro menjano,sipaću 5w-30(po uputstvu) i dodaću aditiv za ispiranje da pokušam da isperem eventualne nečistoće.Ne znam odakle ovima ideja u servisu da sipaju 5w-40 umesto 30.
 
KOji akumulator tj koje jačine je optimalan za T3 ima motor 1,6 d kao golf 2,uvek sam stavljao traktorske koje dohvatim nikada nije bio na njemu da kažem original pa ne znam koji sad da kupim.
 
Prešao 190000,ulje menjano na 15000(shell ultra 5w-40).Sve radjeno u ovl. Hyundai servisu.
----------------------------------
Možda je problem što prelazim kratke relacije do 10km,a svakako ću da zamenim ulje i filter iako je skoro menjano,sipaću 5w-30(po uputstvu) i dodaću aditiv za ispiranje da pokušam da isperem eventualne nečistoće.Ne znam odakle ovima ideja u servisu da sipaju 5w-40 umesto 30.

5w40 u 1.6mpi iz 2014 :kisa: A tu je problem sto ce deo tog starog ulja da ostane u hidropodizacima,ali podhitno na 5w30.
 
Idemo dalje sa cackanjem. Micika kockica kod drugara
1b947e789b6fb87906fa3892af3b1561.jpg
1903f7c3b0204c521fd8c7b141c2640d.jpg
5696ecc99411b3606576ad5f7eea94b1.jpg
6e5fc3b15f878a93a67520896fa6256f.jpg
 
Jedna od bolnih stavki bar kod passata je veliki servis-nije jeftino, mada tu ima i ona prica - hoces mecku da vozis? da zujis bembarom a da te kosta kao jugic...plati bato:osmeh:
 
Sipao danas ulje(Total 5w30) i dalje isti zvuk::samo bes::.Nađem 15-ak sitnih(jedva se vide) opiljaka u ispuštenom ulju,jel normalno da posle 190000km ima pokoji opiljak ili da odmah teram kod majstora da otvara motor.Evo slika mada se i ne vide delići metala,ovo crno je prljavština.
WP_20180429_14_31_08_Pro_1.jpg

--------------------------------------------------------------------------------
Evo šta je magnet pohvatao sa dna kantice.Ovo najveće i ono ispod njega što liči na dlaku su najveći komadi,čini mi se da nije strašno.
WP_20180429_17_15_29_Pro_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran za opiljce ali gledao neku emisiju sto popravljaju masine po terenu,sad ne secam se tacno na sta je zalba bila ali covek sa nekim alatom isekao spin-on filter ulja da proveri dali ima opiljci...da ispustas iz masine 90-ticu iz menjaca ili diferencijala ajde ali u motoru nesto mislim i da nebi trebalo da ima...bas cu da pogledam kad ja ispustim ulje dali ima.
 
Nazad
Vrh