Arenda- pravila, obicaji....

Jel sad vidiš kako si glup? Kod nas ne uspeva soja, ja sam napisao za moj kraj, nisam ja pisao za tebe i tvoje smešne troškove na soji...
Bas fino od tebe ja ispao glup a ti nisi budala sto se jebavas za 87 e po kj!
Na kraju krajeva i ja sam napisao za svoj kraj a tebi je bilo smesno!
I treba da ti je smesno iako je za plakanje!
 
Ni kod nas soja ne uspeva, repa se gotovo ne seje. Strnine i suncokret prosecan rod, ali je zato kukuruz podbacio sa prosekom od 20% u odnosu na normalne godine.
Jasno je to, nego meni nije jasno da sam ja još gluplji i upadam u neke rasprave koje su skroz besmislene. Mesec dana nisam pisao i čitao forum ne bih li izbegao budalaštine kojih sam se naslušao letos ali ne vredi, definitivno sam budala. Dovoljno da čovek vidi te analize i objašnjenja , primere jedine kulture koju je kolega uzeo i odmah je sve jasno, ukupna ulaganja sa arendom po jutru su mu 207 evra što je samo po sebi komično, kod nas je samo arenda 250-400 evra. Pošto se pisalo o zaradi na ARENDI, neki prvo to treba da prebace u glavi i shvate. Na žalost, teško to ide...
 
Bas fino od tebe ja ispao glup a ti nisi budala sto se jebavas za 87 e po kj!
Na kraju krajeva i ja sam napisao za svoj kraj a tebi je bilo smesno!
I treba da ti je smesno iako je za plakanje!
Najsmešnije je što sam ja prezadovoljan sa tih 87 evra...Nisi napisao da je to tvoja zarada i da se to izdefiniše kao neka prosečna zarada na arendi, ne kod tebe, nigde nisi spominjao da je kod tebe...
grunt je napisao(la):
Ја сам јако лош математичар,али ако у једној години ти,ја,он од ратарства не можемо да исфинансирамо (сами)следећу производњу,морамо узимати кредите или се задуживати у задругама итд....А ја колико видим код већине кризе нема!Ако се разумемо?
Pa malo i ne mozemo bas da se razumemo. Nadam se da smo definisali ono prvo oko cega sam napisao da je procentualno isto. Ako jesmo idemo dalje.
Ako smo rekli da je neka zarada po kj od 200 e nakod podvucene crte, dakle ciste zarade onda kako ne mozes se isfinansirati za sledecu godinu?
Grunt je u mom kraju i slični su uslovi kao kod mene stim da su kod njega slabiji prinosi i zemlja, Ti si pokušao da mu nametneš nešto kao axiom, a nije tačno...
 
Jasno je to, nego meni nije jasno da sam ja još gluplji i upadam u neke rasprave koje su skroz besmislene. Mesec dana nisam pisao i čitao forum ne bih li izbegao budalaštine kojih sam se naslušao letos ali ne vredi, definitivno sam budala. Dovoljno da čovek vidi te analize i objašnjenja , primere jedine kulture koju je kolega uzeo i odmah je sve jasno, ukupna ulaganja sa arendom po jutru su mu 207 evra što je samo po sebi komično, kod nas je samo arenda 250-400 evra. Pošto se pisalo o zaradi na ARENDI, neki prvo to treba da prebace u glavi i shvate. Na žalost, teško to ide...
Pa i ko te tera da platis arendu od 400 e/kj?
Niko ti nije kriv osim tvoja volja!
 
Da ti bude jasnije jer preko tastature od jedne reci napravi se cirkus!
Na pitanje, Grunta “ a koja je zarada” ja sam se nadovezao na tih 200 e/kj i nisam rekao da je svima ista zarada nego konkretno sam napisao za neku moju zaradu! I tebi je to bilo smesno! Pa nisam ti ja kriv sto su uslovi kod tebe mnogo tezi!
 
Ја само знам да ћу морати у Задрузи да се задужим до гуше јер ово пара и лагера што имам од ове године кад би све уложио у следећу производњу не би имао од чега да живим!Имао би да уложим у све културе од А до Ш и аренде, али за живот остаје нула.Е сад ви рачунајте како хоћете напомињем месечна примања су плата од супруге 50.000 и од маторог Сељачка пензија нас седморо живим у кући.Говорим за ову и прошлу годину....Кад су добре родне године наравно да се лепо функционише.Да с тим да нисам ником ништа дужан тј све сам раздужио!
 
Poslednja izmena:
Sad ste me baš zbunili. Pričate o 2-3 različite situacije i odoste skoz u kanal. Počelo se sa tim da li ima i koliko, zarade na zemlji koja je uzeta u arendu. Dakle tu idu klasični troškovi direktnih ulaganja + cena arende koja se, koliko čitam, kreće od 220-400 € po jutru. Kad te troškove uparite sa prihodom dobijenim ove godine, eto konačnog rezultata, koji je izgleda ove godine dosta mali ili je čak u minusu.
Druga je stvar sa svojom zemljom, jer tu ne računate, bar većina, arendu i tu je svakako povoljniji rezultat.
E sad, nema više mešanja baba i žaba, samo jednostavno kažete koilka je zarada ili gubitak na određenoj kulturi gde je arenda ili sopstvena zemlja i to je to. I onda nema potrebe za nekim dokazivanjima, dizanjem tenzije i ostalo.
 
Kome da dokazuješ?Ovde su svi poljoprivrednici pa valjda znaju koliko zarađuju i gube po jedinici površine!
Meni se čini da su ljudi besposleni pa se piše da bi se pisalo pa i bilo šta, nema veze.
 
OK, samo ti znaš zašto si to uradio... 15 kj, još ako je u komadu, po 200e više nema ni u snovima...
Arenda skače, naše je ili da prihvatimo ili ne...
Jedno je sigurno, po ovim cenama žitarica isplati se taj skok arende, nagrabusili smo ako cene žitarica nastave da padaju, a dobar rod nam je svakako izostao već drugu godinu, kako gde i kako kome naravno...
Mene pored cene arende nervira ta otimačina, i što više ljudi niti imaju obraza niti stoje iza svoje reči...
 
Ja samo zeliim opet da ponavljam isto, da nije kod svih ista situacija ni oko cene arende a ni oko setvene strukture. Nikad nije jedna kultura bila identicna sa drugom ni u ulaganju a podrazumeva se ni u zaradi.
I drugo, glupo je i raspravljati u tom pravcu da je zarada nikakva a kad se okrenes iz dana u dan se povecava kupovina masinerija i zemlje, neko u arendi a neki na vecito. Da bi se neko posle nadovezao recima da neko je manje intelegentan ili glup a da pri tom laze samog sebe o pisljivoj zaradi ili stvarno se postavlja pitanje intelegencije.
Iskreno, psenica i suncokret ove godine je donela zaradu kao nikad do sad, a o tome niko ne pise iskreno vec se gleda u ono najgore.
 
Ево ја сам глуп и неинтелигентан!Две год 2 тоне кукуруза по јутру 70.000 дин ја дам за аренду 24.000 ето пошто си ти паметан и интелигентан заврши рачуницу и дај зараду!!!Пишем о кукурузу јер је код мене он носилац производње.
 
Realno gledajuci ima odredjen broj ljudi koji kukaju kao sinji kukavci kako se nista ne isplati raditi,katastrofa,zali boze rada.. bolje sedeti kuci nego dzabe raditi itd..a kad se pogleda onako sta se sve ima od mehanizacije u ušuškanim hangarima(vrednost mehanizacije od VIŠE stotina hiljada evra)prosto da se covek zapita a odakle sve to.. verovatno šalju baba i deda iz nJemacke i tetka iz kanade...
 
Meni ove godine zarada samo sto nisam platio arendu za moju zemlju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ево ја сам глуп и неинтелигентан!Две год 2 тоне кукуруза по јутру 70.000 дин ја дам за аренду 24.000 ето пошто си ти паметан и интелигентан заврши рачуницу и дај зараду!!!Пишем о кукурузу јер је код мене он носилац производње.
Ne vredi siriti jer stvarno nije mi jasno ni da li citate postove ili samo se poserete po toj jebenoj tastaturi.
Nisam ti rekao ni da si glup a ni neintelegentan a pogotovo nisam rekao nista o sebi.
Pa malo pre sam napisao da ima razlike izmedju posejanih kultura i to drasticnih, eto ti kukas o kukuruzu, ovaj drugi ne seje soju i svi se vrtite u krug i kacite se za kulture gde nije bilo profita dok o kulturama koje su donele zaradu se cuti.
Tako da ne vredi vise.
 
Nazad
Vrh