Arenda- pravila, obicaji....

Pricas sa ljudima i svi se kao slazu niko nece davati vise od 300 eura za jutro, na kraju mi sto smo ispostovali ovo izgubili deo zemlje, a ovaj ostatak uzeo i pravda se svakakvim izgovorima sto su platili preko 300. More vise, ko mi kriv kad nasedam na ove decije price!!

Samo kukanje, lazi i prevare da bi se nagrabili jos zemlje. Ove godine sam cuo da je rodjak rodjaku otimao zemlju. Use i u svoje kljuse i ne slusati nicije savete i tuzne price i racunice.
 
Mislio sam da imas manje svoje i da ukupno radis 40-50 onda bih ti rekao da je ata od 500e jaca od 30kj arende i da svoju pored posla mozes ladno poraditi.
 
Od ljubomornih i zavidnih ljudi gore su samo budale koje ne poznaju čoveka ili situaciju a daju neke komentare i napravili su sliku u svojoj glavi o istom.
Ova tema se vrlo lako razreši, neka postavi neko desetogodišnji prosek ili 15 godina svih kultura i zarade koje je imao na arendama pa ćemo videti kada uzmemo rezultate sa 4-5 mesta. Jedna kultura i jedna godina nisu merodavne, to znaju čak i neki odavde.
Ad hominem napadi su samo za mentalno zaostale ljude tako da ću se truditi da sa njima ne ulazim u raspravu, posebno posle saznanja da su u ogromnoj većini. Za vreme protesta sam razgovarao sa ljudima koji imaju balegu u glavi umesto mozga i koji su predlagali da se zamrznu cene kukuruza i suncokreta kako bi oni imali jeftinu hranu za stoku, posle tri dana po povratku na forum imam utisak da ih i ovde ima dosta samo ne pričaju o tome...
 
Kad su iz banke dolazili kod čoveka da mu uzimaju mašine, zato što je 2 godine za redom pukao kao zvečka, nisu gledali 10 godišnji prosek. Inače i arendaši su ostali bez svojih 3xx evrića po kj....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Taj slučaj ima i kod nas samo što su arendašima banke prodavale zemlju a arendu nisu dobili što je sića sprem da su ostali bez zemlje, "ljudi" su čudo šta sebi dozvole i kako ih lako preveslaju ali no.
 
Isplativo je dokle god gvožđe radi za tebe. Kad ti počneš da radiš za gvožđe tu polako kriva ide na dole......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Bilo kako bilo i dalje najisplativije ratarstvo od svih ostalih grana poljoprivrede. :)
Voleo bih mladiću da dođes ovamo malo gore na sever, pa da vidim kako ćeš da gazdulješ sa padavinama od 170 litara po kvadratu, od februara do početka septembar!
pšenica 2000kg po kj, uljana repica max 1100 kg/kj, suncokret ispod uljane repice, kukuruz od 0-1400kg/kj i ono najvažnije što bi tebe najviše pogodilo šećerna repa 12 t/kj ( da ne bude zablude 1,2 vagona plative repe po jutru)
 
Od ljubomornih i zavidnih ljudi gore su samo budale koje ne poznaju čoveka ili situaciju a daju neke komentare i napravili su sliku u svojoj glavi o istom.
Ova tema se vrlo lako razreši, neka postavi neko desetogodišnji prosek ili 15 godina svih kultura i zarade koje je imao na arendama pa ćemo videti kada uzmemo rezultate sa 4-5 mesta. Jedna kultura i jedna godina nisu merodavne, to znaju čak i neki odavde.
Ad hominem napadi su samo za mentalno zaostale ljude tako da ću se truditi da sa njima ne ulazim u raspravu, posebno posle saznanja da su u ogromnoj većini. Za vreme protesta sam razgovarao sa ljudima koji imaju balegu u glavi umesto mozga i koji su predlagali da se zamrznu cene kukuruza i suncokreta kako bi oni imali jeftinu hranu za stoku, posle tri dana po povratku na forum imam utisak da ih i ovde ima dosta samo ne pričaju o tome...
Ja sam stvarno imao utisak o tebi da si intelegentan i pre svega covek na svom mestu dok nisi poceo da koristis reci kao sto su glup, budala, balega, mentalno zaostali itd. i to samo zbog toga sto se neko ne slaze sa tvojom pricom ili prekrivenim tezama o zaradi iz ko zna kojih razloga. Neko te stipa ili vrsi neki jak pritisak nad tobom da pises nebuloze o mizernoj zaradi ili stvarno si izgubljen u kalkulaciji ili mutis nesto da vise ne znas kako da izlazis iz svega toga.
Iskreno cak i da neko izlazi sa podacima o proseku na arendi u zadnjih 15 godina a u slucaju da su pozitivniji nego kod tebe, a jesu sigurno, opet reagovao bi na nacin kako si reagovao i sirio sramne reci o ljudima koje ne znas, a ne zboris da je razlika ogromna u ono sta ko gaji i u kojoj kolicini od ukupne povrsine koju obradjuje!
Veliki kiks si imao i na protestima jer da su ti muda bila tolika kao sto se sada naduvavas onda bi isao na pegovore, ti licno, jer u tebe je bila neka nada a ne ostao na ulici dok su te izradili neki autsajderi, a ovim ljudima na forumu bar jednom da si izasao sa detaljima i objasnio da li su te nasamarili i zasto si to dopustio, jer ovo sto su pregovarali je kerin **greška!
 
Nazad
Vrh