Arenda- pravila, obicaji....

Imam ugovor o zakupu do 2017 godine.Redovno overen u sudu ili mesnoj kancelariji.Može li se taj ugovor raskinuti jednostrano tj. može li ga raskinuti taj koji mi je dao zemlju u zakup bez moje saglasnosti?
Kum ima problem pa me je zamolio da se raspitam.
Ako je razlog raskida da je neko drugi ponudio više,NEMOŽE!!!! Osim ako nestoji neka klauzula u ugovoru,u tom pravcu
 
Ma njegova baba dala svojim rođacima pa se sad podrpali pa bi da im uzme zemlju.Mislim da su oni redovno plaćali e sad dali realne cene to ne znam.Ugovor nisam ni video nit me zanima.
 
Ko plati najvise njegova njiva. Naravno prvo se pitaju komsije pa ako se kupac i prodavac ne dogovore, onda se prodaje bilo kome.
 
Bas tako ali se ne bi smelo mesetariti sa cenama i komsije moraju napismeno da se odreknu prava prece kupovine po ceni koja im ne odgovara!
 
Upravo to, samo prvo koleno cak deda kad unuku prebacuje porez se placa i to mu dodje isto kao i kupoprodajni nego se ljudi zamajavaju kako je to rupa u zakonu a nije! Na stranu da li je zakon prece kupovine ispravan(licno mislim da nije) ali je defakto zakon i to je to!

- - - - - - - - - -

Overi ga sud i ako nije uza rodbina i katastar ga prizna ali defakto je isti kao i kupoprodajni!
 
Uopšte ne moraju biti rođaci da bi se priznao ugovor o poklonu.
Kada ide sa oca na dete ili sa supruga na suprugu to je oslobođeno poreza sve ostale rodbiske veze ne.
 
Upravo to, samo prvo koleno cak deda kad unuku prebacuje porez se placa i to mu dodje isto kao i kupoprodajni nego se ljudi zamajavaju kako je to rupa u zakonu a nije! Na stranu da li je zakon prece kupovine ispravan(licno mislim da nije) ali je defakto zakon i to je to!
Prvo preče kupovine je dobro ako si ti komšija od toga koji prodaje zemlju...
a ako nisi onda ne valja :osmeh:
 
Ako imate dobrog advokata ugovor vam je manje bitan. U ovoj drzavi pravosudje i zakoni su veoma flexibilni.
 
I ugovor o poklonu za lica koja nisu u srodstvu a priloze ga umesto kupoprodajnog ugovora se moze oboriti.To se zove simulovan pravni dokument jer se sa njime zaobilazi zakonska procedura.Nedavno sam citao jednu presudu apelacionog suda u Novom Sadu , gde je oboren takav ugovor o poklonu.
 
Nazad
Vrh