Arenda- pravila, obicaji....

Ma kakvi 500e po jutru. Kod nas je 200-300e/kj
 
Naletim na jednom Ruskom forumu , da je , tamo negdje , solidna zemlja 15e po hektaru plus plaćanje poreza za zemlju , ili 5% od usjeva .
 
Mozda neka drzavna zemlja koju su naterali je placena toliko ali prosek zakupa ne verujem da prelazi 1t psenice po kj,ako je i toliko..
da sa prvom ili drugom klasom zemlje da se izvuce prinos takav a ovu koju ja radim je 4klasa smonica teška za obradu i još brsdka zemlja culi ovi po gradu da se vrte neki novac oko poljoprivrede i zakupa pa misle da je neko sisao vesla da nezna ništa neka mu raste korov i da mu platim više od nego što se placa zakup u mom kraju da me oleše drugi zakupci što dižem cene nek hvala nema šanse
 
@MomoSaric
To jeste povoljno. Problem je sto je to cena u Rusiji, a to mi malo daleko :osmeh:
 
Kod nas ide i do 370 e/kj kad se neki zalete :osmeh:
Obicno je oko 250 e/kj mada je trend rasta. Imamo problem sa "komsijam" iz susednih sela koji dizu cenu zakupa :cao:
 
Kod nas ide i do 370 e/kj kad se neki zalete :osmeh:
Obicno je oko 250 e/kj mada je trend rasta. Imamo problem sa "komsijam" iz susednih sela koji dizu cenu zakupa :cao:
ako sam razumeo 1kj je 57.5ari i dali utice na cenu klasa zemlje i stanje njive dali je zaparložena ili uradnom stanju da može da se izvuce neka dobit
 
Imam ponudu oko ~60kj na jesen po 180e/kj ja mu nudim 160e/kj on se jos necka. 95% 1 klasa ostatak 2 klasa. Ukupno 7 parcela od 1 do 4km od kuce u jednom pravcu.
 
Kod nas 100e po hektaru u ravnici kraj reke,ili ako se neko dogovori,pa na usur,ja ono malo zemlje sto radim sam dobio dzabe na koristenje,jer je to po kojekjaim potocinama i male parcelice
 
Poslednja izmena:
Okolina Zablja ima jako veliki raspon cena arende zbog razlicitog kvaliteta zemljista. Privatne arende idu uglavnom od ispod 200 evra po kj za losiju zemlju (da ne kazem 150) do 300 evra za I klasu ili za nizu klasu ali zemlju koju je moguce navodnjavati i koja se koristi za povrtarstvo ali uglavnom je I klasa za ratarsku namenu 220-250 evra za katastarsko jutro.
 
Imam ugovor o zakupu do 2017 godine.Redovno overen u sudu ili mesnoj kancelariji.Može li se taj ugovor raskinuti jednostrano tj. može li ga raskinuti taj koji mi je dao zemlju u zakup bez moje saglasnosti?
Kum ima problem pa me je zamolio da se raspitam.
 
Nazad
Vrh