Arenda- pravila, obicaji....

Bojceticu,samo te posmatram. :haha:
Ma gde bre,cene arende nisu normalne nigde,pogotovo kod nas u Pazovi,jos malo pa cemo se tuci za zemlju.
Jos veci problem su dogovori oko cene arende,kaze se jedno,uradi drugo i tako u krug.
 
Kako procenjujete cenu arende na jesen. Moje vidjenje je da ce cena ici nize. Razlog? Prilican broj ljudi kod nas je imao prinose psenice do 2000kg/kj.
 
Cena ide gore sigurno, za nekih 30-50 evra po jutru. Vec uveliko nam dolaze iz drugih sela pa daju 300 evra, i za lošiju zemlju, pa čak plate i za dve godine odmah.
 
Ne nasedajte na svakakve priče tipa rekla kazala čuo od ovog onog nego digitron u ruke, ja sam tu školu platio i više nebih, još 2008g sam ja platio 270evra po kj na foru "čuo sam da Pera daje 250 a ja bi 270" e neće meni više Pera da u..ra, te godine mi ostalo oko 30evra po kj zarade zato digitron i računaj i samo proverene informacije.

Inače kod nas je 2500kg klipa po kj.
 
2012. kad je mali bio rod kukuruza cca 2000-3000kg zrna po kj, jako je bilo problem ispostovati 2500kg klipa po kj, tj 1500-1600kg zrna.

Vise puta sam racunao na 300e je vrlo diskutabilno sta ostaje. A raditi za 30-50e/kj nema smisla, jer ipak je rizik poprilican. Ima tu jos jedna cinjenica koju moj prijatelj uvek spominje. Kad radis manje, masine traju duze i samim tim nemas toliki trosak za odrzavanje i eventualnu zamenu. Ako je vek jednog traktora 10.000 sati, meni deluje bolje raditi samo svoje pa da traktor traje 20 godina, nego lomiti se za male pare i da u desetoj godini eksploatacije bude neophodna generalna opravka motora ili ne daj Boze nesto na menjacu kod ovih skupljih traktora.
 
Losa prosla godina,do sada i ova (sto se tice zita),dosta je ljudi koji vec duguju na sve strane,pa razmisljaju da uzmu sto vise zemlje,makar i jos vise digli arendu.Kolko je to pametno videce se,ali bas treba imati m..a za to u ovoj situaciji.
 
Kad je već reč o pomenutih 300 e/kj, kod mene ima već jedan broj njih koji toliko plaćaju, i sve više će ih biti (znam već neke ljude koji toliko nude da bi dobili zemlju da rade). Inače, uglavnom se plaća oko 250 e/kj.
 
nekako mi sigurica vise odgovara:cool:,riziko sam igrao kad sam bio dete a u poljoprivredi ne rizikujem!!:bravo:
 
Dogovorio danas novu arendu sa subvencijama po 1000kg/kj zita/kukuruza sta hoce tj.sta mu treba. Zemlja 1klase izlazi na Zrenjaninski put, mislim da sam dobro prosao. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh