Arenda- pravila, obicaji....

Postovane kolege .Imam ugovor o zakupu sa rodjakom koji je jos vazeci pet godina u kom pise ugovor bez nahnade stim sto sam joj ja davao za 1ha oko 10 do 11 metra kukuruza .Sad ona cula u selu davaju po 150 e za jutro pa mi javila da je arenda za ovu godinu toliko .Sad trazi da potpisem raskid ugovora ali neznam sta da radim posto nije fer ja sam mislio da ostavim ugovor a da neradim vise zemlju pa da subvencija ide meni a ona neka se dogovori sa onim ko uzme u zakup koja je cena.Mene konkretno interesuje sta mi ona moze u vezi ovoga.
 
Ja ne znam kakva je to zemlja u pitanju, ali 150 e/kj je kod nas bilo jos jako davno, mozda pre 5 godina, tako da ja ne vidim razlog zasto bi ti raskidao ugovor ili neplacao 150 e.
 
Ti si mislio da ostavis zemlju na svom imenu zbog subvencija a da neko drugi joj radi u zakup? Vrlo mudro i posteno:haha:
 
Kod nas se pravi ugovor na 5 godina,ali uslucaju skoka arende tj cene, prodavac ima pravo da potrazuje koliko se krece cena arende u selu te godine,jedino ako u ugovoru niste naznacili ili zamrzli cenu.
Za te pare tj. 150€ u nasoj okolini nemoze da se nadje.Krece se od 200€ pa do 300€ po lancu.
A ti ako si i subvencije uzimao pa ti si za dzabe radio zemlju maltane.
Bez ljutnje.
 
Sad tek videh da si joj placao 1000 kg po He, a ne po KJ, sto je cena zakupa iz recimo '90-ih godina proslog veka. Ja bi ti prporuci da se probas dogovoriti za novu cenu i bes ostavis po strani jer si do sad radio za dzabe, ali bukvalno.
Ako se ne dogovoris ugovor bez naknade je na jako klimavim nogama i ako bi ona pokrenula sudski spor da ga raskine verovatno bi spor i dobila, ali u trezoru ti nece skinuti sa gazdinstva do god ne istekne ili ona ne donese sudsko resenje o raskidu ugovora.
Moj ti je savet da probas da se dogovoris ako je zemlja dobra, a ako nije najbolje da prepustis da neko drugi radi i naravno da je sledece godine izbrises iz gazdinstva.
 
To nije zemlja kao vaša, zato je cena duplo manja. Ja bi radije radio jedno jutro te zemlje po 300 e nego što sad radim 3 jutra po 100 e .
 
Postovane kolege .Imam ugovor o zakupu sa rodjakom koji je jos vazeci pet godina u kom pise ugovor bez nahnade stim sto sam joj ja davao za 1ha oko 10 do 11 metra kukuruza .Sad ona cula u selu davaju po 150 e za jutro pa mi javila da je arenda za ovu godinu toliko .Sad trazi da potpisem raskid ugovora ali neznam sta da radim posto nije fer ja sam mislio da ostavim ugovor a da neradim vise zemlju pa da subvencija ide meni a ona neka se dogovori sa onim ko uzme u zakup koja je cena.Mene konkretno interesuje sta mi ona moze u vezi ovoga.

Pusti neka sud odredi cenu,e tu ce tek dobiti to sto trazi,sud ne priznaje nasa naterivanja vec ce odrediti po klasi zemljista koja je pretpostavljam u tvom slucaju 5. ili 6. cim je jeftinija arenda,ako dodje do spora insistiraj na zakupu u kukuruzu ili zitu posto ne sadis evre i ne uzbiras subvenciju...
 
Subvencija se daje onome ko radi zemlju, a ne vlasniku zemlje, ako hoce i subvenciju, i jos robu, onda neka ona radi,a ne da daje u arendu, ispadas da radis za nju,:sta:
 
Jeste ali subvencija se dobija i ako se zemlja ne radi pa sad vidi cije pravo prece? Da me ne shvatis pogresno ja bih da se pitam onima sto ne rade zemlju a poseduju istu naplacivao porez i to samo takav(mislim ako uparloze zemlju) al defakto je drzava lose uredila subvencije.
 
Imam u ponudi neku zemlju u arendu 1 klase, jedan deo je na asvaltu, a drugi deo oko 3km od sela put je nasut tucanikom dobrim delom, e sada covek hoce da mu platim arendu kukuruzom u klipu, koliko bi bilo realno da mu dam kg klipa po kj...? Niko mi jos nije tako trazio, pa nisam upucen u tom pravcu koliko toga ide? :bravo:
 
Imam u ponudi neku zemlju u arendu 1 klase, jedan deo je na asvaltu, a drugi deo oko 3km od sela put je nasut tucanikom dobrim delom, e sada covek hoce da mu platim arendu kukuruzom u klipu, koliko bi bilo realno da mu dam kg klipa po kj...? Niko mi jos nije tako trazio, pa nisam upucen u tom pravcu koliko toga ide? :bravo:

Sve zavisi u kom selu je zemlja, cena je relativna stvar. Kod nas se obicno daje 2 tone klipa za 1kj arende ali je to jako retko da neko tako trguje.
 
Nazad
Vrh