Arenda- pravila, obicaji....

Naravno da je tako! Ukoliko ne pise dogovorenu cenu u ugovoru moze da ti odradi sta on zeli! Pristajes na nove uslove ili odustajes!
Jedino ako je registrivana njegova zemlja kod tebe onda ne moze niko da ti oduzima subvencije do isteka ugovora!
 
Ja nisam neki arendaš i vidim šta se dešava (mnogo više nego što pričam ili pišem), svaki arendaš ima svoj način dolaska do arende i ubedio je sebe da je to ispravan (pošten) način, da je on samo pametniji i snalažljiviji od drugih.
A u suštini svi arendaši gube i svi vlasnici su na dobitku.
 
Kod mene su najbolji i najmirniji oni koji su dobili koliko su tražili kad su dali zemlju a posle sa kretanjem subvencija i trendova sa arendama sam im samoinicijativno digao na iznos koji je dosta veći od onog Sad ih valjda sramota tražiti više.
Iskreno najlepše mi je raditi državne parcele,bar me niko ne smara za neke sitnice i gluposti.
 
Odlično, ponudi im sada ponovo samoinicojativno još više, pa kada budi i drugi čuli pohrliće da ti svi izdaju u zakup ili u podzakup.
 
Neee Slavko,nije u tom kontekstu otimačine,to je bilo u robi i skromnoj arendi 2008 godine.Taj rođak ide u neku versku zajednicu i do danas ne bi zbog vere tražio više sigurno,kad je došao da mi nudi tražio je 70 eu,mislim da sam mu već sledeće digao na 100 od 2012 na 150 e od prošle na 200.
Ja samo hoću da ga ispoštuje kao rođaka i kao vlasnika te zemlje,nikad nije došao da mi traži pare ili da ciganiše subvenciju.
Skoro isto slučaj i sa komšijom.
Ne uzimam zemlju od svakog ,uglavnom sve imma rođačku i komšijsku.One što šetaju po selu imao sam xx ponuda nikad nisma ni uzeo u razmatranje.
Jedina mana ovih rođačko-komšijskih je što svaki dan nekom nešto treba,jesu to gluposti i sitnice ali crpe energiju.
 
O tome sam i pisao, svi imaju (imamo) opravanje. Niko od arendaša ne misli (ne mislimo) da on sam greši ali svi misle (miimo) da drugi greše.
Ne vredi da nastavljamo diskusiju, vrtećemo se u krug.
 
Nazad
Vrh