Arenda- pravila, obicaji....

sto volite da vodite tudju brigu.
Neka placa ko koliiko moze i hoce .
Neko mora ,neko voli ,neko iz inata da drugi ne kupi.
Dok vi cekate da neko pripadne ti što placaju sve vise rade,sve bolje vozne parkove imaju i sve uredjenije kuce.
 
Meni nije problem nek plate koliko ko hoce odnosno nek svako radi sa svojim parama sta hoce ali nemoj mi kukati i zaliti se, kukanje postala zarazna bolest, ko te tera da das toliko niko sam si procenio sta moze a sta ne jbg imas pare platio si uzeo si teraj dalje niko nije pocetnik u ovom poslu svi znamo koliko treba da se ulozi i koliko moze da se zaradi onda prestani kukati da izvinete nemoj vise srati dosadilo i bogu i narodu
 
Novac je korisna stvar ako se nalazi na pravom mjestu.
Ako je u džepu to je dobro.
Ako je u glavi to je problem.
Ako zbog toga nemožeš spavati onda si bolestan.
 
Zaboravljate jednu stvar,ne tiče se mene direktno što neko daje veliku arendu i otima, al tiče me se indirektno zato što zbog toga i moji zakupodavci onda meni dižu arendu...
A da su ljudi postali sve gori,jesu..ni stida ni srama ni obraza...
Al tako je kako je ili ćeš dati dinar da uđeš u kolo ili nećeš ni tancati...
 
Zaboravljate jednu stvar,ne tiče se mene direktno što neko daje veliku arendu i otima, al tiče me se indirektno zato što zbog toga i moji zakupodavci onda meni dižu arendu...
A da su ljudi postali sve gori,jesu..ni stida ni srama ni obraza...
Al tako je kako je ili ćeš dati dinar da uđeš u kolo ili nećeš ni tancati...
a da Vas pitam nesto ako moze?
Ako ti neko ponudi u odnosu na drugog otkupljivaca vecu cenu ,hoces-te prodati njemu ili ovom sto placa manje?I hocete i njega nazvati otimacem ili cete ga hvaliti ?
 
Znam šta hoćeš da kažeš,naravno da svako teži većoj ceni,zaradi,ako ima nešto sa proda..
Al neki ne shvataju da kad jednom pristaneš na veću cenu zemlje onda nema nazad više...tebi kao proizvođaču je valjda cilj da imaš što manji ulog u proizvodnju,da prodaš robu po što većoj ceni da bi naravno imao što veću zaradu...
Jedan je pristao da plati 15k jutro zemlje naveo,i sad ni ara neće kupiti jeftino...
Sve preko 350e arenda je ludost,shvatam ja da na povrću ima veće zarade po jedinici površine,al opet znam da je bilo godina kad su povratari zaoravali kupus,papriku na primer...znači kad je neki proizvod obezvredljen džabe ti sve..
Opet znam sigurni kako veliki muljaju,te plate te ne plate,te gro zemlje rade za džabe po sistemu ko prvi uleti u parcelu i tome slično,pa tu peglaju odnos cene arende,nešto plate skupo nešto ne plate u opšte i onda su dobri..a mi sitni smo samo kolateralna šteta...
 
Из суседног села човек, аренде је радио чудо једно. Колико чујем почиње да ради у фирми код нас, све раздужио. Ако је он одустао, шта ће тек бити.
 
видећемо како ће све ићи за сада су штекови ту покривају се губици и улаже се у нове закупе и нове ризике, шта ће све то донети видеће се све врло брзо
 
Nazad
Vrh