Arenda- pravila, obicaji....

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane. Uvek bilo i biće. Samo je pitanje, ko koliko izdrži da pliva.
 
Kod nas se isto natkurivaju 300 e i subvencija vlasniku zemlje, mene zanima racunica ovih od zimus sto su pukli 100 hiljada dinara po hektaru drzavne zemlje na 15 godina
 
Коме си овро јуче 2 јутра кукуруза та земља је издата 10 јутара по 350 и одма исплаћена па питај газду коме је издо и ко му је платио
Dugo su ekonomisali sami i shvatili da tu zarada i nije baš neka samo ne bih ja njima verovao da su dobili 350 ali no. 0duvek su oni bili posebni po tom pitanju, no njihovo je. Ko je srećni dobitnik arende?
 
Poslednja izmena:
Dugo su ekonomisali sami i shvatili da tu zarada i nije baš neka samo ne bih ja njima verovao da su dobili 350 ali no. 0duvek su oni bili posebni po tom pitanju, no njihovo je. Ko je srećni dobitnik arende?
знаш да нису све радили само тих 10 јутара 12 јутара у Надаљу им и даље ради климави.,узео је Драпшин гариган
 
Mnogo je takvih koji odustaju od zemlje zbog neispaltivosti ali zato traže da arenda bude tolika jer njima valjda toliko treba...ima toga i kod nas ali pitanje šta je istina. Mnogi ne mogu da se razduže od ove a i od prošle godine pa daju zemlju u zakup za taj dug pa sad koliko se tu arenda računa nije isto kao i kad se plaća u kešu. A famozne subvnecije zbog kojih se i traži veća cena će sledeće godine biti najviše 12000 ako i toliko.
 
Каква је земља? Или је нека комбинација од које ће га заболети глава. Причам јутрос са једном што издаје земљу у аренду, каже родио је добро кукуруз а сврби је за још пара. Па ко издржи.
 
Каква је земља? Или је нека комбинација од које ће га заболети глава. Причам јутрос са једном што издаје земљу у аренду, каже родио је добро кукуруз а сврби је за још пара. Па ко издржи.
Sto mislis da je neka kombinacija.Ja placam od 400-500 kg po jutru zita.Dodu nekad sa strane koji su propali u svom selu pa probaju tu kod nas da se vade na jeftinoj arendi pa plate vise da dodu do arende, niko se nije usrecio a ni dugo ostao.To je cena na kojem kolko tolko mozes da opstanes na nasoj zemlji
 
Zemlja u našem ataru je u proseku četvrta klasa. Ima onih što su plaćali u evrima, da ne pišem cifre, pa na kraju čovek dao za 500 kg kukuruza. Danas čujem još dvojica dali u arendu, jedan oko 20 kj drugi nešto više. Cenu ne znam ali verujem da je slična.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Od sela prema tisi sama slatina (pašnjaci)ili teški rit.... a na drugu stranu što dalje od sela bolja zemlja. Najgore je to što je ceo atar ispresecan starim tokovima tise( tu je tisa tekla pre recimo par 1000 godina ) tu su dolje i slatina. Najdalje nam je "švapski" atar, tu je prva klasa. Ali opet, ta prva klasa i prva klasa recimo kod rumenke ili kisača nemogu da se porede. Tamo je bolja zemlja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ovde kod nas masovno dizu arendu vlasnici, sa 250 na 300, kazu takva je cena. Ja sam 5 kj otkazao vec ne dam 300, verovatno cu danas jos 1 kj. Videcu ovo sto je ostalo sta kazu gazde zemlje. Ne pada mi nampamet da je radim za dzabe samo da se vrtim i gubim vreme i zivce, prezivecu i bez tih njihovih par jutara zemlje. Kad budu neka srecnija vremena uzecemo opet zakup....
 
Ovde kod nas masovno dizu arendu vlasnici, sa 250 na 300, kazu takva je cena. Ja sam 5 kj otkazao vec ne dam 300, verovatno cu danas jos 1 kj. Videcu ovo sto je ostalo sta kazu gazde zemlje. Ne pada mi nampamet da je radim za dzabe samo da se vrtim i gubim vreme i zivce, prezivecu i bez tih njihovih par jutara zemlje. Kad budu neka srecnija vremena uzecemo opet zakup....
Kad bi ovako svi razmisljali brzo bi se spustio zakup, tko ovako razmislja nece u bankrot otici. Kod nas je 2024. Za mnoge odlucujuca godina sto ce sa arendom biti.
 
Nazad
Vrh