Arenda- pravila, obicaji....

A kod nas je pravilo da najveći imaju i najviše kredita...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
To je sasvim normalno i nista strasno.
Kao kad neko radi za 40 000 pa ne spava pred registraciju auta, deciji rosjendan,slavu i slicno misli odakle ce.
 
Може да се узме пример колике су сад камате на орочена средства евре а то може да буде и земља кад се прода сад се може да добије 5,8 посто ако је земља око 7000 евра тодаје да је камата 402 евра одбијеш порез од 15процената испадне 340 евра само кажем да може и тако да се рачуна
 
Evo kreće polako... Jedan ozbiljan poljoprivrednik je otkazao nešto arende. Kaže traže mu 350 evra po jutru i da budu njihove subvencije... Neće ni da razgovara sa takvim ljudima...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Evo kreće polako... Jedan ozbiljan poljoprivrednik je otkazao nešto arende. Kaže traže mu 350 evra po jutru i da budu njihove subvencije... Neće ni da razgovara sa takvim ljudima...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Između ostalih razloga postoji i razlog ,,cimanja", nije mogao više da trpi. Dobro znaš kakvi su to ljudi. Skoro kao onaj Raca
 
Juče pričam s jednim drugarom koji radi dosta zemlje i uzeo je zemlju u arendu.Do sad je plaćao 350 evra/kJ a sad počeli da idu i da nude 400 evra/kJ.Razmišlja da krene i da odnese vlasnicima već sada pare po staroj ceni jer neće da plaća 400evra/kJ.
 
I to sam ga pitao,kaže kako kad je 12kj između njegove zemlje i onda mu lakše da spoji i da radi.A ta žena što je vlasnik je jedina ispala fer.Rekla mu da naprave ugovor na 10g. i da idu njemu subvencije.Ostali hoće i arendu i subvencije.
 
Nema krize samo jako napred. Danas placeno 450e jutro i vlasniku zemlje subvencije,covek koji je ovo pazario se bavi proizvodnjom lubenica i dinja. Inace radi se o parceli 9 k.j u komadu.
 
Svakoj budali je more uvek bilo do kolena.

Na ove cene nafte i repromaterijala, a ove cene proizvoda..... Jako brzo će se iskristalisati ko će ostati da radi zemlju.
 
Masovno otkazivanje arende kod nas. To jest svi oni vlasnici koji su pokušali da dignu arendu su dobili odgovor - hvala i dovidjenja. Sej je ti pa ćeš videti koliko ostane. Inače, jedan primer kod nas, čovek ima 5 jutara svoje zemlje. Imao je kukuruz. Uslugu je platio da se poseje i ovrše, sve ostalo je radio on. Imao je prinos 2.500 kila po jutru. Sve je pisao šta je radio, i na tih 5 jutara mu je ostalo čisto 400 evra. Znači ni 100 evra po jutru. A ovi što su digli nos traže 350 evra i njima subvencije. Dobili su fala i dovidjenja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jucer bio natjecaj za skolsku zemlju zakup, 10jutara (7+3 al su jedna prekoputa druge njive)

‘Natjecao’ sam se do 330e po jutru (da je na 5godina isao bih do 350e) tj krenulo je od cijene koju je placao prethodni, od 2010te kad je sklopljen ugovor po 250e/jutru pa je to oznaceno kao pocetna cijena…
Na kraju otislo za 600e po jutru!! (Ugovor na 3godine)
I to dao lik koji je najvise kukao i srao sto su visoke cijene zakupa kod nas…

Dosad su kod nas povrtlari placali 550 e/j a ratari 350-400e a sada su ratari dosli na 600e po jutru…

Kad je preslo 400e na svaku sljedecu vecu ponudu ja i kolega smo se krstili sa obje ruke..ljudi dizu ruke kao od sale, samo daj meni daj meni haha a vec sutra ce kukati kako su cijene zakupa prevelike..
Stalno kukamo a stalno dizemo arende sami sebi
Sad kad krenu ljudi dizati cijene ovima koji im rade zemlju, opet ce biti kriva ministrica i drzava itd


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Зato što će sledeće godine bostan ustati motku. Pa će ga ovaj oduvati ispod početne pozicije.
Откуд знаш за бостан? Јел сигурна информација,ко ти је извор?Да се манемо ћорава посла? Да се не улаже џаба?
 
Jucer bio natjecaj za skolsku zemlju zakup, 10jutara (7+3 al su jedna prekoputa druge njive)

‘Natjecao’ sam se do 330e po jutru (da je na 5godina isao bih do 350e) tj krenulo je od cijene koju je placao prethodni, od 2010te kad je sklopljen ugovor po 250e/jutru pa je to oznaceno kao pocetna cijena…
Na kraju otislo za 600e po jutru!! (Ugovor na 3godine)
I to dao lik koji je najvise kukao i srao sto su visoke cijene zakupa kod nas…

Dosad su kod nas povrtlari placali 550 e/j a ratari 350-400e a sada su ratari dosli na 600e po jutru…

Kad je preslo 400e na svaku sljedecu vecu ponudu ja i kolega smo se krstili sa obje ruke..ljudi dizu ruke kao od sale, samo daj meni daj meni haha a vec sutra ce kukati kako su cijene zakupa prevelike..
Stalno kukamo a stalno dizemo arende sami sebi
Sad kad krenu ljudi dizati cijene ovima koji im rade zemlju, opet ce biti kriva ministrica i drzava itd


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li ostvarujete subvenciju na tu zemlju i u kom iznosu? Još nešto,to je cena zakupa za katastarsko jutro,5755m2 ?
 
Da li ostvarujete subvenciju na tu zemlju i u kom iznosu? Još nešto,to je cena zakupa za katastarsko jutro,5755m2 ?
da, poticaj ide onome tko radi tu zemlju...od ove godine je smanjen, ja računam za većinu ratara ostvariv poticaj ce kod nas odsad biti 100-130 e/jutru
da za jedno jutro, kod nas racunaju 5700 m2 za jutro
Verovatno se neko i te 2010te krstio i kukao kako su cene zakupa prevelike ?
haha uvijek bilo i bit ce
tada je otac isao na natjecaj i davao je 150 e/jutru za tu istu skolsku zemlju
 
Nazad
Vrh