Arenda- pravila, obicaji....

Masovno otkazivanje arende kod nas. To jest svi oni vlasnici koji su pokušali da dignu arendu su dobili odgovor - hvala i dovidjenja. Sej je ti pa ćeš videti koliko ostane. Inače, jedan primer kod nas, čovek ima 5 jutara svoje zemlje. Imao je kukuruz. Uslugu je platio da se poseje i ovrše, sve ostalo je radio on. Imao je prinos 2.500 kila po jutru. Sve je pisao šta je radio, i na tih 5 jutara mu je ostalo čisto 400 evra. Znači ni 100 evra po jutru. A ovi što su digli nos traže 350 evra i njima subvencije. Dobili su fala i dovidjenja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ova tvoja situacija kod nas jos nije dosla ali ce nagodinu sigurno doci. Otkazivati ce se zemlja ako ne krene arenda prema dolje.
Zanima me samo dal ce ovo netko pokupiti po toj vecoj cijeni u tvom okruzenju ili ce gazde zvati ponovno stare zakupce i njima ponuditi po nizoj cijeni ili po istoj ako zelite raditi po istoj cijeni.
 
Uvek se nađe neka budala, tog je bilo i ranije. Zato takvi koji ne misle propadaju. Uzeće skupu zemlju neki siromah i pući.
Pratićemo i obavestiti vas.
Daj Bože da nisam upravu.
 
Čujem da su zvali par njih da nude zemlju. I oni ih odjebali... Samo kad bi jednu godinu morali oni sami da rade tu svoju zemlju, sve bi bilo jasnije...
 
Kod nas duvandzije placaju 500
Pa onda neka samo oni i rade i dobro. Bolje besplatno lezati nego ici u minuse.
Vamo vjerojatno jos nitko nece odustati jer smo u zadnje 2 godine imali solidne prinose i dobru cijenu, medjutim dozivjeli smo gadnu oluju i 90% ljudi nije nju osigiralo a steta na suncokretu je 80% pa da navise a na kukuruzima 30% pa navise. I sada se tope zalihe i vec su mnogi u problemima, tako da 2024. Je godina kad ce dobar dio morati nazalost odustati. Ja sam vec poceo sam odustajanjem jer smatram da ce ovaj problem potrajati nekoliko godina a arenda se nece 2 godine smiriti.
 
Čujem da su zvali par njih da nude zemlju. I oni ih odjebali... Samo kad bi jednu godinu morali oni sami da rade tu svoju zemlju, sve bi bilo jasnije...
Bar da ima nitko ne uzme do tamo pred zimu kad im korov naraste pa da ni onda nece nitko. Pa da 1 godinu zemlja odmori a oni da ne dobiju nista. Vrlo rado bi nagodinu po razumnoj cijeni dali u arendu.
 
Uvek se nađe neka budala, tog je bilo i ranije. Zato takvi koji ne misle propadaju. Uzeće skupu zemlju neki siromah i pući.
Pratićemo i obavestiti vas.
Daj Bože da nisam upravu.
E bas to, matematiku nemozes prevariti. I ovdje se tako radi, neki vec ne mogu vratiti dug u zadruzi za 2023. Godinu ali i dalje sile arendu umjesto da na vrijeme odustaju. 1 je iz susjednog sela prodao nekoliko jutara da namiri arendu i dug a sad sto nije lane odustao pa da ne prodaje svoju zemlju sada, toga se nije ocito sjetio...
 
Nema slobodne arende svi kukaju ali niko ne odustaje, razoran i pasnjak, sazvan sastanak da se dogovorimo oko cene arende da se spusti ispod 200 e po jutru zbog ove situacije medutim taj sto je sazvao podigao arendu za neka 2 jutra na 300.e i sad ratno stanje culi svi i traze svima pa cak i on ima problem jer ima 150 jutara arende. Sto bi ja reko lud svet.
 
Нек причају шта хоће ал са овим ценама су у минусу и то је чињеница па нек дају 1000е по јутру у минусу 100%.Нек раде људи кад воле...
 
Ne plaćaju ljudi toliko zato što vole, krediti su čudo.....
I niko neće odustati ni od 1000e arende ko ima kredite. Nada umire zadnja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Сви они дувају само тако погледајте људе јбт има 40год изгледа као да има 50 од чега!Од муке и не спавања ето вам па радите биће нам пуна уста земље ...
 
Ne plaćaju ljudi toliko zato što vole, krediti su čudo.....
I niko neće odustati ni od 1000e arende ko ima kredite. Nada umire zadnja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
To je kao kada se kockar vadi iz duga pa zaglavi jiš više. Glupo je. Ja imam 150.000e kredita, ne otimam i ne podižem arendu. Tvrdim da ima onih koji imaju manji kredit, veću platežnu moć ali otimaju zemlju i dižu cene. Ima i onih koji dobro prihoduju van poljoprivrede, dosadno im i svidi im se druženje, priča o lakoj i velikoj lovi u poljoprivredi i td.
 
U redu je kada čovek uzme kredit koji može da vrati bez velike muke odnosno da mu je rata kredita samo deo njegove zarade.Ako je to veliko opterećenje onda je to i veliki problem.
 
Nazad
Vrh