Arenda- pravila, obicaji....

Arendaši su izgubili kompas, ne znaju vise da li bi u pšenici, da li bi u evrima.. ako moze njihova subvencija da bude itd, u prevodu da izuku para kad da oni rade zemlju
zar ti ne bi izgubio kompas ako izdas zemlju po 11m na primer i cena bude 35din ili kao ove po 20din?

bukvalno i ko izdaje ide na slepo
zbog toga i spominjem da su dosle grozne godine i idemo u nepoznato skroz

opet zato i postoje ugovori
 
Na 8 jutara arende bacim 40 vagona stajnjaka doteram zemlju pod konac kaze mi arendas al si imo psenicu alal vera moras povecati arendu, a drugi primer sreca 8 ari kaze evo radi izmedju moji njiva da ne stoji, platim bager da pocisti krs i panjeve 200 eura kad arendas eto ga ja dosao po arendu al posto je malo plati mi jutro to jest 8 ari 7 godina unapred
 
zar ti ne bi izgubio kompas ako izdas zemlju po 11m na primer i cena bude 35din ili kao ove po 20din?

bukvalno i ko izdaje ide na slepo
zbog toga i spominjem da su dosle grozne godine i idemo u nepoznato skroz

opet zato i postoje ugovori
Niko ih ne tera da obracnaju odmah pa 20 din.. nisu se zaduzivali na psenicu, niko ih ne uslovljava.
Nesto se nisu javljali prosle godine da malo smanje arendu, kad smo od robe imali tonu (i manje) po jutru od svih kultura
 
Niko ih ne tera da obracnaju odmah pa 20 din.. nisu se zaduzivali na psenicu, niko ih ne uslovljava.
Nesto se nisu javljali prosle godine da malo smanje arendu, kad smo od robe imali tonu (i manje) po jutru od svih kultura
Nisam ovo bas najbolje shvatio sta si napisao? Znaci domacin zemlje diriguje arendasu kad da proda psesnicu? Iskreno ovo prvi put cujem
 
Jel citas ti ili ne?
Ako je izdao po 11m kj ove je dobio 22hiljade po jutru
Prosle je dobio 38ipo hiljada...pomnozi to sa eto samo 20jutara pa vidi razliku
Mozda skontas
Napisao si da i zakupodavac i zakupac snose isti rizik. Kako ce zakup platiti oni kojima je prosle godine susa unistila sve ili ove godine kad je nevreme odnelo sve?? Zakupcu velika nula, a zakupodavac sigurno nece oprostiti zakup.
 
Napisao si da i zakupodavac i zakupac snose isti rizik. Kako ce zakup platiti oni kojima je prosle godine susa unistila sve ili ove godine kad je nevreme odnelo sve?? Zakupcu velika nula, a zakupodavac sigurno nece oprostiti zakup.
taj rizik zakupac uvek ima cim je krenuo do komsije da mu zakupi zemlju,nebitno ko

o tome je glupo i raspravljati
 
"Због повећања трошкова транспорта, украјинско жито може изгубити на аукцији у односу на руско. Потребна нам је фер конкуренција, па тражимо од Москве да смањи цене испоручених производа. То ће бити фер према свим учесницима на тржишту", Џозеф Борељ.
 
Ozbiljno treba administratori da se pozabave banovanjem. Tema je cena psenice a vi razglabate stotine postova o arendi. Izgubih silno vreme trazeci post o ceni.
Inace cena je nikakva pa sam sve prodao robnim rezervama po ceni 25 + pederve.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
pa sta se jedis onda ako si uvalio drzavi za tu cenu


u telefonu imam od svih otkupljivaca broj telefona(ovih oko mene a ima ih 5-6)

ako cekao na forum da saznam cenu i to ozbiljne kolicine aj zdravo
 
Nazad
Vrh