Arenda- pravila, obicaji....

Ja sam opet čuo drugačije. Ove godine niko od poljoprivrednika ne razmišlja o podizanju arende, čak naprotiv razmišljaju o spuštsanju. A ako ostane ovakva situacija dogodine verovatno spuštanje ili se nešto treće mora dogoditi...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Pitaj rođaka za nekih 11kj od nekog Race. Meni su rekli da naš kolega ratar i stočar mu podiže arendu i da je morao da i on podigne kao zbog izbušenih bunara. Znaš sigurno bolje od mene šta se dešava u vezi arende. Znam da i kod mog zakupodavca obleću.
 
Ja sam opet čuo drugačije. Ove godine niko od poljoprivrednika ne razmišlja o podizanju arende, čak naprotiv razmišljaju o spuštsanju. A ako ostane ovakva situacija dogodine verovatno spuštanje ili se nešto treće mora dogoditi...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Kakvo spustanje arende.
To ne bude nikada .
Cena ide gore bar kod nas
 
Malo si kontradiktoran momak.U prethodnim postovima kažeš što bi se vraćali na staro_Onda ostani dosledan.
Zar toliko ne kontate? Kako je kod vas od 2019 otprilike? Nemate problema sa rodom i ostalo....nece ti niko sad dati arendu u nebesa ako je iz poljoprivrede kao sto sam i napisao ako citas pazljivo....ove druge novce naravno da ce dati,kontas? Neznaju sta ce pa aj vamo,kupicemo zemlju ili arendu

Medjutim 3 godine ide **greška i mislim da ce biti belaja ako cena kukuza bude losa
 
Iz mog sela i dva susjedna sto se tice poljoprivrednika, njih 70% nije nikad ni vidjelo more (osim na tv-u)…tj ovi sto su vidjeli da nisu zatvorili opg i otisli na more raditi sezonu vjerojatno velika vecina i njih ne bi vidjela nikad more


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na žalost,moram da se složim sa Boderlicom.Svi kukaju a arenda u nebesa već sigurno 5 godina i kada su cene žitarica bile manje.Te cene nakon početka rata u Ukrajini zaboravite i zapišite u kalendar.Ja bih voleo da uzmem jedno 5 jutari -samo zbog plodoreda ali teško-ne puštaju nikako.
 
Zadnji put bio na bračnom putovanju u Supetar na Braču,pre 35 godina.Na godišnji sam išao kada se bere kukuruz.A sad kad mogu,ne ide mi se a i ne smem u vodu.
 
Što se mora tiče, bar kod mene u kraju, više ima onih koji ne idu jer nikad nisu ni išli i tako su naučili, a finansijski mogu sebi to bez problema da priušte, a retki su oni koji to sebi stvarno ne mogu da priušte. S druge strane ti koji i ne mogu da priušte, većina je sama tome kriva. Od dede, oca pa na ovamo, ne mrdaju i samo čekaju da im nešto padne s neba.


Davno mi je jedan deda rekao. Kad vidiš čoveka mladog da je siromah, bori se, muči se, pomozi mu. A ako su mu otac i deda bili siromašni, a i on se ne bori da radi, beži od takvog. Takvom ni parče hleba ne treba dati.
 
Kod nas u Zr, svi ratari idu na odmor i zimi i leti. Pricam o godistu 70to i mladje. Porodicni ljudi vode decu, neki koji vec imaju i stariju decu letuju sami. Radi se dosta da i moze da se priusti i odmor.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Oko 15 godina sam na forumu i stalno ista prica kako je balon prenaduvan, svi drugi peru pare i lopovi su, a iduce godine pada arenda i za 2-3 godine ce nas moliti neko da radimo.
Od kurcone se mnogo toga promenilo . Svet vise nije isti a da je balon naduvan to se vidi po rekordno visokim kamatnim stopama . Tako da ta prica je sve bliza .
 
kakvih 50 evra o cemu ti? pa ni struju u domacinstvu mesecno neces platiti sa tim,gde je porez i odvodnjavanje

trenutno se desava po nekoj mojoj teoriji a to je na balkanu(posto od rata nema nista,nema ko da ratuje,nato) krenuli su u takozvanu -nestasicu hrane-

poslali nekoloko oluja(tek je jul evo kraj a krenulo istim putem od italije sve oluje),kise nam sjebale psenicu,sad ako pokoljemo svinje(nedaj boze da dodje do nas gore),krave svakako i nemamo i sta cemo nego u Lidl,Rodu,Dis i ostale markete

e sad fora je posto u selu nemas sta prodati pa nemas kes,ides se zaposliti a onda koji ces **greška na selu ukratko
Zajeban je harp.
 
Nazad
Vrh