Arenda- pravila, obicaji....

Manite se lupetanja, u Kaću većina pravih poljoprivrednika na svoje načine saleće zakupodavce i podižu svake godine cenu zakupa. Ušao sam u 57-u godinu i nisam sisao tatu. Činjenice su činjenice. Ne prihvatam kukanje dok zakup ne padne na 50-100e/kj. Nisam čuo da je neko otkazao arendu u mom seli jer mu je skupa arenda, jedino je neko preoteo kodizanjem cene. Koja je moja reč iz oba komentara laž ili zla namera ? Svi kukaju i plaćaju. Hvala.
kakvih 50 evra o cemu ti? pa ni struju u domacinstvu mesecno neces platiti sa tim,gde je porez i odvodnjavanje

trenutno se desava po nekoj mojoj teoriji a to je na balkanu(posto od rata nema nista,nema ko da ratuje,nato) krenuli su u takozvanu -nestasicu hrane-

poslali nekoloko oluja(tek je jul evo kraj a krenulo istim putem od italije sve oluje),kise nam sjebale psenicu,sad ako pokoljemo svinje(nedaj boze da dodje do nas gore),krave svakako i nemamo i sta cemo nego u Lidl,Rodu,Dis i ostale markete

e sad fora je posto u selu nemas sta prodati pa nemas kes,ides se zaposliti a onda koji ces **greška na selu ukratko
 
Dodaj da je riba otisla u nebesa ( ne racunam one skuse i ostalo iz Fukusime ) . Ostaje samo piletena ali zivi bili pa videli sledece godine ce krenuti i pticji grip !
 
Kod mene se arenda nije menjala od prošle godine. A dolaze i nude nenormalno, traže od 250 do 300 evra. Ja za tu od 450 nisam čuo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
kakvih 50 evra o cemu ti? pa ni struju u domacinstvu mesecno neces platiti sa tim,gde je porez i odvodnjavanje

trenutno se desava po nekoj mojoj teoriji a to je na balkanu(posto od rata nema nista,nema ko da ratuje,nato) krenuli su u takozvanu -nestasicu hrane-

poslali nekoloko oluja(tek je jul evo kraj a krenulo istim putem od italije sve oluje),kise nam sjebale psenicu,sad ako pokoljemo svinje(nedaj boze da dodje do nas gore),krave svakako i nemamo i sta cemo nego u Lidl,Rodu,Dis i ostale markete

e sad fora je posto u selu nemas sta prodati pa nemas kes,ides se zaposliti a onda koji ces **greška na selu ukratko
Verovatno si mnogo mlad pa se ne sećaš da je bilo arende za džabe, samo radi. Da se radilo za oko 500kg/kj pšenice i plaćalo se po završetku godine ili posle žetve. Pa su oni što su bili ,,gladni" arende nudili u napred 100 DM. I tako je to krenulo.
 
a sto se svi vracate kako je bilo bog vas mazo

ko moja baba evo hvala bogu ziva 95godina rodjena u kraljevini pa kad krene pricat kako je bilo

zajebite to


imali smo raspravu u vezi traktora 539 koliko je kostao nekad i sada TI si prvi rekao da nije normalno da budu iste cene...odluci se vec jednom sta mislis
 
Da poljoprivrednici nemaju zaradu ne bi plaćali arendu. Samo glup čovek radi na svoju štetu. Glup može da radi nekoliko godina u minusu i onda bankrotira. Nisam primetio da su bankrotirali oni što rade 200 kj skupe arende i 10 kj svoje zemlje. Ne znam šta želite da mi objasnite ? Da li bi ste vi platili 200-300e/kj i da budete u minusu ? I koliko bi ste platili da ne bi ste bili u minusu ? Tvrdim da niko ne mora da radi arendu i pri tome da izgubi !!!
 
Stvar je u tome ako se ne promjeni cijena zita kukuruza i da ne nabrajam ostalih kultura kroz par godina s tim da ce vec ove godine a najkasnije nagodinu 1 dio seljaka propasti a za 3 4 godine i mi ostali (jer ne mozes svake godine ici u godisnje gubitke na arendi od 10 20 30 40 50 000 eura) onda ce po ovim odn300 400 500 eura cijenama arende samo, raditi ko pere paru ili ko zeli a moze eto tako, spaljivati novce i onda ce takvi moci cijeli atar raditi ako zele.
 
Tvrdim da u mom selu od oko12.000 stanovnika i od oko 6.000 ha obradive zemlje, možda samo jedna osoba ,,pere" novac i jedan-dva imaju osnovne profitabilne poslove. Svi ostali (ogromna većina) žive bez pranja novca i dodatnih profitabilnih poslova, osim možda da je neko nešto nasledio. I upravo čist poloprivrednik diže cenu arende onome koji ima osnovni profitabilni posao. Ne samo da se zaustavio rast cene arende, nego je po informacijama počela i da skače. I ako mam daju 300e/ha subvencije cena arende odlazi na preko 500e/kj, tvrdim !!!
Znači sa je ceo baš problem u nama, a ne u zakupodavcima ili nekome drugom. Normalno je da oni žele da zarade više.
 
zajebite to
Da poljoprivrednici nemaju zaradu ne bi plaćali arendu. Samo glup čovek radi na svoju štetu. Glup može da radi nekoliko godina u minusu i onda bankrotira. Nisam primetio da su bankrotirali oni što rade 200 kj skupe arende i 10 kj svoje zemlje. Ne znam šta želite da mi objasnite ? Da li bi ste vi platili 200-300e/kj i da budete u minusu ? I koliko bi ste platili da ne bi ste bili u minusu ? Tvrdim da niko ne mora da radi arendu i pri tome da izgubi !!!
nisu JOS jer ocekuju da se ovih da kazem 3 godie unazad okrenu sto se ticu prinosa(pricam kod nas stanje)

ne vracam se nazad u ona dobra vremena(da se ne vracamo dalje) od samo 15 godina malo vise kada si i ti licno radio po sopstvenom priznanjui najvise zemlje


gle cuda subvecija bila 14hilj po hektaru na one cene goriva,repromaterijala i ostaloga pa ti se radilo,sad cekas da zemlja padne na 50 evra arende i ostale gluposti sto pises
 
Ja sam opet čuo drugačije. Ove godine niko od poljoprivrednika ne razmišlja o podizanju arende, čak naprotiv razmišljaju o spuštsanju. A ako ostane ovakva situacija dogodine verovatno spuštanje ili se nešto treće mora dogoditi...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam opet čuo drugačije. Ove godine niko od poljoprivrednika ne razmišlja o podizanju arende, čak naprotiv razmišljaju o spuštsanju. A ako ostane ovakva situacija dogodine verovatno spuštanje ili se nešto treće mora dogoditi...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
tako je, ja mogu reći za svoj kraj, ako se kroz 2 godine nešto ne promjeni sljedi veliko odustajanje od arende ili ide 50% cijena arendi dolje jer ovo neće nitko moći izdržati, a ova oluja je samo ubrzala stvar....
 
Ko od poljoprivrednika ili sa ovog foruma a da je ispod 45 gidina nije bio nigde na turističkom putovanju-odmoru ?
Nisam ja bio od kada sam dosao u selo . Znaci zadnje more je bila Grcka tamo neke 2008 godine . Mozda bih i isao ali nisam ljubitelj mora . Przis se na Suncu radeci i jos ti treba 45 stepeni i pozari . I to je odmor . To je robija a ne odmor !
 
Nazad
Vrh