Arenda- pravila, obicaji....

Колико видим у овом послу из године у годину све мање чујем ову реч , свега осталог сам се наслушо и нагледао .Оно главно за чега ово и радимо сад већ редовно изостаје...
 
ohladite od te price kako neko placa ovoliko i onoliko

dosadni ste

to je pokrivanje drugoga posla

ili sto kaze radoslav dodje ana ivanovic teniserka i uleti sa kesom,to nema veze sa poljoprivredom vec da se nesto radi,ljudi ne znaju sta ce i eto

koliko znam bar 5 kosarkasa bivsih imaju ozbiljne vocnjake,sada vec i destilerije


sto se tice vas kod KACA imali ste ozbiljne prinose,tako da i zakup normalno da ide gore
 
Ništa ne prihvatam od kukanja dogod cene zakupa skaču. Danas sam čuo da se ,,tuku" oko zamlje koja je plaćena 450e/kj za ratarstvo, a da neki plaćaju zvanično 500e/kj zvanično za povrtarstvo, a nezvanično i više.
Cudno bi bilo da je drugacije poznajuci nas mentalitet. Mada je gore ono ne dajemo vise od xxx evra za jutro i da se SVI drzimo toga, a onda ti isti pojedini daju 50-100 evra vise od dogovrene sume i preuzmu vecinu zemlje. Posle se naravno prave blesavi.

Na svasta su pojedini spremni da se dokopaju jos kojeg hektara vise.
 
Manite se lupetanja, u Kaću većina pravih poljoprivrednika na svoje načine saleće zakupodavce i podižu svake godine cenu zakupa. Ušao sam u 57-u godinu i nisam sisao tatu. Činjenice su činjenice. Ne prihvatam kukanje dok zakup ne padne na 50-100e/kj. Nisam čuo da je neko otkazao arendu u mom seli jer mu je skupa arenda, jedino je neko preoteo kodizanjem cene. Koja je moja reč iz oba komentara laž ili zla namera ? Svi kukaju i plaćaju. Hvala.
 
Nazad
Vrh