Aparati za točenje goriva

Može i horizontalno ali je najbolje da stoji vertikalno ako je moguće.
 
Providno, ojačano platnom (mrežom), jeste već kruto posle 5-6 godina, ali još može da posluži, a i najjeftinija je varijanta.
 
Danas kupio pumpu za pretakanje busilicom za 600din. proizvodnja Stara Pazova. Lik koji prodaje u Rumi na vasaru ima nekoliko modela pumpi ,bar 10 vrsta i mogu dati broj ako kome ustreba za nabavku. imao je i rebrasto crevo za pumpe samo mislim da je oko 1col
 
Kako se pokazala pumpa za naftu?Nasao sam nesto slicno http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-7294407-1.htm
http://www.kupujemprodajem.com/pump...riva-12v-7548509-oglas.htm?filter_id=60577484

Evo i ja sam se ponovio,12V 40l/min


2012-10-15-109_zps4a5c75e1.jpg
 
mi imamo takvu, vec dve godine radi. prevukla je preko 12 13000 litara. s njom na njivi sipamo gorivo, u traktor, samo dobar akumulator i lepo ide.cena je negde oko 4500 din
 
imam ja pumpu original iz aparata za tocenje goriva 200e ako nekog zanima

evo kako sam ja resio moj problem.. :D
5krjbn.jpg

245gfi8.jpg

iskoristio sam staru pumpu iz bunara sto mi je godinama stojala na tavanu..i kupio samo brojcanik


:osmeh::osmeh::osmeh:

- - - - - - - - - -

imam originalpumpu iz aparata za ticenje ako nekog zanima 200e nije bizuterija ko ovi kinezi
 
Jel taj pistolj dohvati do rezervoara,nesto mi kratko crevo....Ja imam onu na 12v,sa crevima kao sto su kod frenky-a okacena na zid,gura kao besna kroz crevo od 10m.
 
Ako sam dobro razumeo, potisno crevo se isporučuje sa 4 metra dužine a po potrebi može i duže uz doplatu...
Nego kada sipate u rezervoar i kada završite i "isključite" pištolj, pumpa i dalje vrti......jel onda žurite da isključite pumpu da ne radi pod opterećenjem i kako se ona ponaša u takvim uslovima ???
 
Može da se namesti da pumpa ne trpi, ja sam namestio sklopku od hiropaka i ubacio nepovratni ventil da pumpa ne bude pod pritiskom. Sklopku sam smanjio skroz kolko sam mogao tako da isključuje na oko 1bar a to nagura za 2 sekundi posle prekida točenja.
 
Ti modeli sa sklopkom su oko i preko 300evrića....a to mi se baš i ne daje .....
 
Jel mnogo 300evrica ceo aparat sa b.pumpe? euro dizel je tocio do juce 100% ispravan...Imam aparat za tocenje vec godinama, al ovo mi ne deluje skupo, sta vi mislite?
 
Nazad
Vrh