Aparati za točenje goriva

Gde ima da se kupi samo merač za gorivo za neku pristojnu cenu?
 
imate ovde ja planiram njihovu da kupim ima jedam drugar istu takvu vec par godina
http://www.migros-kg.co.rs/Images/PumpeZaPretakanje.htm
Takvu pumpu imam već sigurno petnaestak godina i do sada radi odlično, to su rover pumpe dvosmernog kretanja tako da bilo koja strana može da bude usis i potis, kada sam je ja kupovao rečeno mi je da kada se smanji protok da se veoma lako remontuje i da tada jako malo gubi na protoku zbog obrade kola i kućišta, pumpa je samousisna netreba se "luftirati" treba da u kućištu ima oko deci tečnosti i sam povlači tečnost, uglavnom mi sada služi za pretakanje nafte gore u taložnu cisternu i poneki put iz bunara točim vodu u cisterne za njivu za prskalicu.
 
A zna li neko gdje imaju creva za pumpu za naftu. Ja imam pumpu iz Metroa i još jednu priručnu i sva crijeva na brzinu otvrdnu.
Kakva vi koristite?
 
A zna li neko gdje imaju creva za pumpu za naftu. Ja imam pumpu iz Metroa i još jednu priručnu i sva crijeva na brzinu otvrdnu.
Kakva vi koristite?
Plastična nisu pogodna jed dosta brzo postanu tvrda delimično se može taj nedostatak rešiti silikonskim crevima ali tu je u pitanju cena istih, zato preporuka a ja ih koristim usisno crevo guma sa par platana koja su nešto da kažem malo tvrđa od potisnih, a potisno crevo kod mene je čini mi se colovno i sada je lako savitljivo i sigurno nema više od dva platna a nema ni potrebe jer pumpa nestvara veliki pritisak pa samim tim nema potrebe za jačim crevima. Ja sam ih kupio u Agroparneru u N.S. zajedno sa pištoljem koji automatski isključuje kada se napuni rezervoar mašine.
 
@ganga tako je pumpa je marem "rover"dvosmerna samousna imju vise modela i gde god sam gledao kod njih su najjeftinije @batad u migrosu imas i creva koliko sam ja gledao nisu skupe ni pumpe ni cerva imaju i pistolj i brojace pricao sam sa njima imaju i kompelete za remont istih ako zatreba .drugar ima vec dosta godina i zadovoljan je
 
Hvala obojici na odgovorima a sad sam se sjetio da me prijatelj zove da idemo 3.3. u Rumu pa ću i tamo pogledati.
 
danas narucio pumpu iz migrosa roverova protok 28l /min = 7700 din a 40l/min=10400 din , pistolj bez creva 1000 din sutra . kada stigne postavicu slike.
@mims ,sto se tice brojaca kod njih je oko 13000 do 14000 din
poz:ppozdrav:svim kolegama
 
Hmmm deluju mi kao pristojne cene. Naravno ako masina nije "plastikaner". Slike generacijo slike cim stigne!
 
danas narucio pumpu iz migrosa roverova protok 28l /min = 7700 din a 40l/min=10400 din , pistolj bez creva 1000 din sutra . kada stigne postavicu slike.
@mims ,sto se tice brojaca kod njih je oko 13000 do 14000 din
poz:ppozdrav:svim kolegama

Dalibore koja je oznaka te pumpe koju si narucio?

Da li neko zna koliko kostaju ove vece pumpe sto sam zaokruzio?

bjbgih.jpg


---------- Poruka napisana 21-02-12 u 13:56 ---------- Prethodna poruka je 20-02-12 at 17:27 ----------

danas narucena pumpa BE-M 35, 83 lit/min cena 13.000 din
 
stiglo danas pistolj 1000 din
24ffxch.jpg

pumpa oko 28 l / min (nemam potrebe za vecom )

2qvtwew.jpg

ostale mi mutne slike sliakcu sa strane jos jednom pa cu pbaciti
 
Dalibore, pistolj ce te zivcirati kao i mene moj... Ne da se fino dozirati protok. Ili ide ili ne ide, Prilikom gasenja protoka (pustanja rucke na pistolju) dese se trzaj i ednom godisnjece ti se dogadjati da se gumica u pistolju omakne i da pumpa i dalje tjera gorivo sve dok ne ugasis pumpu... Ja godisnje tocim oko 1500l goriva tom pumpom i pistoljem, ali dva puta. Prvi puta iz buradi 200l kad gorivo dovezem kuci pretacem u plasticnu cisternu od 1000l i onda iz te cisterne rastacem u traktore i ostalu masineriju.

Ja samo cekam da odem u Rumu pa da tamo nadjem neki bilo kakav metalni pistolj, jer mi samo fino doziranje fali. Ili cu staviti kuglicni ventil od 1" na kraju krajeva...

Ja sam moju pumpu s 4m usisnog crijeva s korpom i pistoljem prije 3-4 godine platio oko 100€ i jos uzeo plasticnog (spirelno opletenog, pojacanog) crijeva 6m sto me izaslo oko 10€ i to crijevo se vec opasno ukrutilo, pa cu ga morati mjenjati s nekim gumenim, samo kad nadjem...
 
ako prekidac na pistolju bude zezao kao sto kazes rasklopi se i izvadi ventil i ima stalni protok(ja bi tako to resio ako bude bilo potrebe) mada pokusacemo fabricki :ppozdrav:ako ne ima leka apoteka:riba:
 
Nazad
Vrh