Aparati za točenje goriva

ovu pumpu sam uzeo prosle god. i hteo da vadim sa njom iz buradi, pa sam ukapirao da nemoze da radi bez nepovratnog ventila. onda je stojala dok nisam kupio ovaj tank za prskanje i sine mi ideja da ce ovde raditi savrseno, jer prirodnim padom je ispunjen sistem bez kojeg ova pumpam ne moze da radi...
 
Najbolja je pumpa gde je dzabe nafta :))) Na nju se moze sipati hiljade litara dizela i nema se brige dal slab ili brz protok,bitno je da tece hehe
Salu na stranu,korisio sam jednom pumpu sto je bila slicna kao sto ima na starim bunarima,znaci isto al umanjena verzija,crevo u bure i samo veslaj....
 
Tako i ovde u kolubari za vece covek istera 1500 litara nafte dzabe a kad ne stigne drugo vece ovi moraju toliko da ispuste u zemlju da ne bi prijavili vise nego juce XDDDDD sve ode u zemlju
 
Hahhahahahah al si me nasmejao :D
Inace,znam da sa takvih mesta ima muvanja,eto tako i dolazi najvise na crno.
Kupio sam prekjuce naftu,ako bude te subvencije ekstra ako ne...jbga nafta treba u svakom slucaju.
 
Pa ja ih i menjam na otprilike 2 godine, kupljena jedna da bude u rezervi za svaki slucaj, ako zatreba u sred sezone. Stici ce nesto iz migrosa uskoro.
 
ne kupujte ovo...golo sra...! prva mi je trajala dve godine,posle sam kupio dve,i crkle su mi u mesec dana obe...

srdjane ima jedna caka, treba osovinu namazati nekom kvalitetnijom tavotnom mastom kod semeringa, dok je nov i trajace vise od godinu dana ( vise 1000 litara ,100%)
 
Evo i ja sam se ponovio,12V 40l/min
2012-10-15-109_zps4a5c75e1.jpg
2012-10-15-107_zpse5ba762a.jpg
2012-10-15-108_zps8852e6bb.jpg
 
40l/min je nazivni kapacitet,tj,da ukoliko bi dobijala tečnost u ravni usisne cevi,pretočila bi 40l/min,ali izgleda kulturno,neka služi
 
Uzeo sam Horn-ove pumpe 60l/min od addblua,prohromsko kuciste,samousisne.Jedna ima i potenciometar moze da joj se smanji protok do 2l/min.
2012-10-22-130_zps00e7190b.jpg

2012-10-22-131_zps39fec240.jpg

2012-10-22-132_zps8cb7aa4d.jpg
 
to sad izgleda ovako kad je montirano.Znam samo da je firma neka prodavala koja se zove UNIVERZAL na vasaru u b.topoli
Ako nadjem gde mi je vizit karta napisacu br. tel.
 
Nazad
Vrh