Analiza zemljišta

Treba iz trezora setvena struktura i potvrda o obnovi.
 
Посејали смо недавно кукуруз на 2 јутра. Шта је то "потврда о обнови"?
 
Potvrda da si obnovio poljoprivredno gazdinstvo i struktura posejanih kultura koje su prijavljene u trezoru, a ne ono što si posejao. Njima treba papiri iz trezora.
 
Stigli rezultati analize.... Kazu parcela predjubrena,da li im verovati? :osmeh:

x4kpcy.jpg
 
Fosforom jeste i ja bi ti preporučio da ga neunosiš, ali po mom mišljenu slab ti je humus, i trebao bi stajnja da krkaš.
 
Previse fosfora, ne znam koja je granica za toksicnost? Inace bih voleo da je moja zemlja takva, upola je i jos manje.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Evo preporuke. :D

1zxkrw2.jpg


- - - - - - - - - -



zamolio bih moderatore da prebace post u analizu zemljista,pogresio sam temu. :D
 
Ja bih isao sa nesto azota,bar pola planirane kolicine npr 100kg/kj ureje za kukuruz.
Granica za toksican P i K je 50mg/100gr zemljista ili vise,a azot se krece 0.1-0.2 %.
 
Koji je Vas predlog za osnovno vestacko djubrivo, sad u jesen, analize su za tri njive:

1. Humus 3.57%
Fosfor 88.10 mg/100g
Kalijum 34.00 mg/100g

2. Humus 3.73%
Fosfor 96.30 mg/100g
Kalijum 38.70 mg/100g

3. Humus 3.50%
Fosfor 141.40 mg/100g
Kalijum 28.00 mg/100g
 
Саво,да би им поверовао ваљало би сазнати шта си Ти радио на тој њиви последњих 5 година.Начин обраде ,количина ђубрива и кад ,које су биљне културе сејане и колики је био род као који је квалитет рода био?Шта,кад и колико си користио хемијске заштите по годинама за сваку биљну културу посебно.
 
Uhhh pa ovako,bio je kukuruz,bostan,kukuruz i sada psenica. Znaci uglavnom je bila orana osim sada kada je bila psenica,tada smo tanjirali. svake godine bacano je 150 kg npr 15:15:15,150kg po k.j, osim kada je bio bostan tada smo bacili map 100kg po k.j i naravno redovna prihrana prve dve godine urea 150 k.g,zatim an 150 kg i po psenici opet urea 150 kg. Stajsko djubrivo svake druge eventualno trece godine. Sto se hemije tice od korova u kukuruzu eqwipe i banvel + folijarna prihrana u kukuruzu. U zasadu bostan izbegavali smo primenu hemije. U psenice sve po propisu od trave i bolesti + prihrana. Prinosi i kvalitet su bili poprilicno dobri.
 
Jos da kazes kolicinu stajnjaka?
Koliko vidim svake godine si "redovno" djubrio mineralnim djubrivima + stajnjak,tako da je verovatno on doveo do toksicnih kolicina hraniva u zemljistu.
 
Kolicina stajnjaka je nekih 3-4 majevicine prikolice za razbacivanje stajskog djubreta po 1 k.j . U prospektu za majevicinu prikolicu pise da je nosivosti 4t ali sigurno se natovari vise. :osmeh: Sad prosto nisam pametan da li bacati nesto od djubreta u jesen posto je planiran kukuruz na toj parceli a kao sto rekog vec sam je nadjubrio stajnjakom. Lepa je usteda ako se ne baci nista a bude "dobar" rod. Mada ja se ne zadovoljavam prosecnim prinosom,volim kad sto bi narod rekao preliva. :osmeh:
 
Znaci cirka 15t/kj stajnjaka:
Табела 1. Просечан садржај макроелемената у свежем стајњаку (%)
[TABLE="class: cms_table, width: 458"]
[TR]
[TD="width: 96"]Тип стајњака[/TD]
[TD="width: 59"]
N​
[/TD]
[TD="width: 60"]
P2O5​
[/TD]
[TD="width: 59"]
K2O​
[/TD]
[TD="width: 59"]
Ca​
[/TD]
[TD="width: 59"]
Mg​
[/TD]
[TD="width: 50"]
S​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 96"]Говеђи[/TD]
[TD="width: 59"]
0.6​
[/TD]
[TD="width: 60"]
0.3​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.5​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.3​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.1​
[/TD]
[TD="width: 50"]
0.04​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 96"]Коњски[/TD]
[TD="width: 59"]
0.6​
[/TD]
[TD="width: 60"]
0.3​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.6​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.3​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.1​
[/TD]
[TD="width: 50"]
0.04​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 96"]Овчији[/TD]
[TD="width: 59"]
0.9​
[/TD]
[TD="width: 60"]
0.5​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.8​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.4​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.1​
[/TD]
[TD="width: 50"]
0.06​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 96"]Свињски[/TD]
[TD="width: 59"]
0.6​
[/TD]
[TD="width: 60"]
0.5​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.4​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.5​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.1​
[/TD]
[TD="width: 50"]
0.10​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 96"]Кокошји[/TD]
[TD="width: 59"]
1.5​
[/TD]
[TD="width: 60"]
1.3​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.5​
[/TD]
[TD="width: 59"]
3.0​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.3​
[/TD]
[TD="width: 50"]
0.40​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 96"]Бројлерски[/TD]
[TD="width: 59"]
3.1​
[/TD]
[TD="width: 60"]
3.0​
[/TD]
[TD="width: 59"]
2.0​
[/TD]
[TD="width: 59"]
2.0​
[/TD]
[TD="width: 59"]
0.4​
[/TD]
[TD="width: 50"]
0.70​
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Kolicina stajnjaka je nekih 3-4 majevicine prikolice za razbacivanje stajskog djubreta po 1 k.j . U prospektu za majevicinu prikolicu pise da je nosivosti 4t ali sigurno se natovari vise. :osmeh: Sad prosto nisam pametan da li bacati nesto od djubreta u jesen posto je planiran kukuruz na toj parceli a kao sto rekog vec sam je nadjubrio stajnjakom. Lepa je usteda ako se ne baci nista a bude "dobar" rod. Mada ja se ne zadovoljavam prosecnim prinosom,volim kad sto bi narod rekao preliva. :osmeh:


Mala je to koliina stajnjaka da bi se samo na njega oslonio.
 
Nazad
Vrh