Analiza zemljišta

Fosfor 202 a kalijum 75? I preporučuju ti da djubriš kalijumom?
 
Jugi ja sam išao po analize pošto se plaća.

Matiću će mi pošalju prazan džak.:osmeh:

Bikinac za tu parcelu preporučuju bez đubrenja fosforom i kalijumom a za ovu drugu samo kalijum.
 
image-184_h.jpg



Ovo vrijedi sigurno - takav je moj.Trenutna cijena oko 120 E,možda nešto manja,ja sam ga pred desetak godina platila 150.
 
Pre desetak godina je sva ta analogna tehnologija bila mnogo skuplja. Danas su digitalni merači višestruko jeftiniji i precizniji.
 
Zauzeto majku im neradnicku, u ponedeljak idem na VRata! E jesu znas na sta mislim da ne pisem ruzne reci!
 
Pogledao sam rezultate i ne mogu da verujem da si "dogurao" fosfor na 202!? Da li si koristio 1000 kg MAP-a na hektar ili na jutro 2 puta godišnje? Sam način uzorkovanja je problematičan. Ako već koriste GPS onda neka se vrate na mesto sa kojeg su radili pre 4 godine. Postoje pravila po kojima se uzorkuje GPS-om i koja treba da se poštuju. Samo zaseniti paora tehnikom koju nosi vozilo i nekom pričom nema smisla. S druge strane jedan moj proizvođač je uradio ponovo uzorak sa jedne parcele čije smo rezultate koristili 4 godine i dodavali MAP i NPK kombinaciju. Imao je 19 mg/100g po prvoj analizi. Sada ima 14 mg/100g. Pitanje mojke je bilo: Kako ste uzorkovali Ti i brat? Ispalo je da su sada smislili neku šemu tamo-vamo-dijagonala-transferzala-polukrug-u mesu HOP! Naravno da se rezultat promenuo. Treba ostati na istoj šemi i šemu crtati za svaku parcelu i čuvati je za naredni put. Teško? U redu, Ti živiš od toga i Tvoja ekononomska situacija je u pitanju. To je jedini način da ako nemaš opremu budeš koliko toliko precizan.
Pozdrav,
Gariša.
1 ha dubine 30 cm ima težinu 4000t, ako je 1 kubik zemlje težak 1200 kg.
 
Gariša ja sam vadio uzorak i tu zemlju radim od pre dve godine, možda će ovo izgledati glupo što ću napisati ali evo kako stvari stoje, ta parcela je u blizini asvaltne baze i tu stalno nešto prave za puteve i dovlače kojekakvo kamenje i špecije za potrebe baze, često sam viđao na zemljištima oko baze formira se na neki sloj prašine koji dolazi sa baze usled rada e sad ja neznam šta ima u toj prašini ali to se godinama taloži i ja neverujem da je fosfor u onoj meri unešen iz džaka a šta je u pitanju neznam, voleo bi još neko da uradi analizu pored moje parcele da uporedimo rezultate.
 
Nazad
Vrh