Analiza zemljišta

bolje i 6000 al da znas na cemu si...ja jutros pozovem poljoprivrednu strucnu sluzbu u pozarevcu i pitam dali moze da se uradi analiza objasni mi zena kako treba da se uzme uzorak i da kosta 2400din,ja odnesem psole sat vremena kad tamo neka klinka sedi na stolu digla noge i mrtva ladna kaze da nema pojma skim sam ja to pricao i da bez papira o obnovi domacinstva nema sase a i kad budem doneo papire da nemoze da urade pre jeseni...sramota...uzmem one kese sa zemljom bacim ono u pm i nikad vise na analizu necu ni pomisliti,kolko je to bezobrazno i neodgovorno da nema gde vise....
 
bolje i 6000 al da znas na cemu si...ja jutros pozovem poljoprivrednu strucnu sluzbu u pozarevcu i pitam dali moze da se uradi analiza objasni mi zena kako treba da se uzme uzorak i da kosta 2400din,ja odnesem psole sat vremena kad tamo neka klinka sedi na stolu digla noge i mrtva ladna kaze da nema pojma skim sam ja to pricao i da bez papira o obnovi domacinstva nema sase a i kad budem doneo papire da nemoze da urade pre jeseni...sramota...uzmem one kese sa zemljom bacim ono u pm i nikad vise na analizu necu ni pomisliti,kolko je to bezobrazno i neodgovorno da nema gde vise....


Pozdrav zemljak,
Ja sam odneo zemlju na analizu u novembru..jos nije gotovo,zvao sam oko bozica,rekli su bice do pola januara,i jos uvek nije nista gotovo
A posebna prica je o tome da kad sam otisao kod agronoma za vocarstvo u kancelariju a na stolu stoji dzoint na pola popusen...e majko moja kuda vodi sve ovo
 
Pozdrav zemljak,
Ja sam odneo zemlju na analizu u novembru..jos nije gotovo,zvao sam oko bozica,rekli su bice do pola januara,i jos uvek nije nista gotovo
A posebna prica je o tome da kad sam otisao kod agronoma za vocarstvo u kancelariju a na stolu stoji dzoint na pola popusen...e majko moja kuda vodi sve ovo

ma luda kuca cim sam usao unutra video sam kolko je sati...nemaju gazdu bitange
 
Drugari, da li je neko radio n-min analizu zemlje? Bio sam danas da se raspitam, kako sam i planirao, rekli su mi da se uzimaju uzorci sa tri, a za kukuruz i suncukret i sa cetiri dubine....mene interesuje da mi kaze ko je radio ovo....kojom magijom je stigao do 120cm dubine?? :sta: Dali su oni meni sondu, sa kojom sa na jesen isao do 30cm za obicnu analizu....gotovo sam siguran da ja nju ne mogu celu da zabodem i dodjem do 90 ili 120cm ::pomoc:;
 
Metode koje se koriste u akreditovanim laboratorijama za ispitivanje kvaliteta zemljišta su prilično pouzdane. Čisto da ne sumnjate u to... Pošto se već piše o tom setu koji se nudi, i o NPK... Azot se određuje metodom po Kjeldahl-u, što je poprilično precizna metoda. Kažem to jer i sam radim tom metodom već par godina. Osim ove metode u upotrebi je i CHN aparat, takođe precizan..ne ulazim u to, gde i sa čim rade, samo "opravdavam" preciznost metoda. P i K se čitaju iz matičnih rastvora, ili direktno iz materijala pomoću X-ray spektrofotometra. I više nego precizne metode, pogotovo za makroelemente.. E sad, što se tiče tih kitova, nije to loše. Deluje interesantno, za prvu ruku recimo, međutim da je preciznu u toj meri koliko i gore navedene metode ne bih se složio... Nisam pristrasan, nezavistan sam potpuno, ne radim u komercijalnoj laboratoriji i ne prodajem usluge, da me slučajno ne okarakterišete kao nekog ko svoje hvali a tuđe... :osmeh: Nadam se da sam bar malo pomogao, pozdrav
 
Koliko je to siguran podatak? Jel obe analize spadaju tu, osn i min? Sta ce ljudi kojima opstine nisu platile analize....odakle im para toliko? :sta:
 
Ko ne stigne, onda ce do tih drugih 6000 din da dodje preko nafte i semena.

Tintoreti, gledali smo izgleda Urosa Davidovic jutros? :ppozdrav:
 
Ko te pita? Uzmi kredit od banke za analizu. Smesno..... Moras imati analizu zemljista koja je uradjena najdalje 4 godine unazad ako hoces da koristis podsticaj od 6000 za djubrivo.
Tintoreti, gledali smo izgleda Urosa Davidovic jutros?
Nisam, gledao, tek cu gledati. Postoje i druga sredstva informisanja.:osmeh: Mada Urosu svaka cast na svemu i pratim njegov rad.Sto preko tv sto preko blogova i slicno....
 
Stigao danas krec,posle 6 meseci...
155951910201498303719837.jpg

162195410201498300319752.jpg


Sta mislite moze li(valja li) da krec prosipam po stajskom djubretu dok je jos na gomili,sloj kreca,sloj djubreta,da ga posle ne bih dizao na prikolicu?
 
Nazad
Vrh