Alati i radionice

Ali ti adapteri postoje, samo ih ne šalju za Srbiju. No manje više, ionako su skupi za Parkside baterije u odnosu za adaptere koji koriste baterije drugih brendova. Potražiću ove adaptere koje spominje @nesto2 i nekako nakarabudžiti na gornji deo kućišta originalne NiMH Dewalt baterije...
 
E vidiš, baš to sam tražio po Aliju, kao za Ryobi na tom oglasu, samo za Dewalta. Računao sam da je to kod kineza jeftinije nego da ovde kod nas prave po narudžbini, ali i tamo nije jeftino, plus ne šalju za Srbiju. Tako da je upitna i isplativost s' obzirom da sada može naći more tih kineza sa brushless motorima i Litijumskim baterijama, ali opet ti stari Dewaltovi su baš kvalitetni pa mi je žao da ih bacim. A da npr. imam Makitine baterije onda bi taj adapter kod kineza bio jako povoljan, i šalju ga za Srbiju. Ali za parkside baterije nije...
 
Nego sad mi pade na pamet, pojavilo se dosta raznih kineskih alata pod različitim imenima, verovatno sve trgovačke marke. Da li možda ima koji kinez da ima isto kućište i kontakte na baterijama kao Parkside baterije?
 
E vidiš, baš to sam tražio po Aliju, kao za Ryobi na tom oglasu, samo za Dewalta. Računao sam da je to kod kineza jeftinije nego da ovde kod nas prave po narudžbini, ali i tamo nije jeftino, plus ne šalju za Srbiju. Tako da je upitna i isplativost s' obzirom da sada može naći more tih kineza sa brushless motorima i Litijumskim baterijama, ali opet ti stari Dewaltovi su baš kvalitetni pa mi je žao da ih bacim. A da npr. imam Makitine baterije onda bi taj adapter kod kineza bio jako povoljan, i šalju ga za Srbiju. Ali za parkside baterije nije...
Parkside je raritet na aliexpresu i zato je adapter skup , zato sto vecina robe koja se tamo prodaje je boljeg kvaliteta od parksida, neki bi dali pola litra krvi da dokazu da parkside vrijedi taj novac , ali ne vrijedi jer i lidl mora da zaradi i to vise od kineskog proizvodjaca.

Ovakav adapter , neisplativo najjeftiniji 15E plus postarina , kupis za 30 kompletan kineski udarni odvijac jaci od tog dewalta, novija tehnologia bez cetkica.

 
Uvideo sam i sam to. Više me je zanimalo zašto sve što je vezano za Parkside ne šalju sa Alija u Srbiju. Evo npr. za ovaj adapter koji si linkovao piše:

This product can't be shipped to your address.
Select another product or address.
 
Ni ja ne mogu da poručim ovaj sa linka. Ima u Rumi Svet baterija firma, mogu da ti napakuju bateriju kakvu god hoćeš. Ali skupe su, 5Ah za Parkside je valjda 7-8k dinara.
 
Ma sad mi je jasno da za sitne pare ne može ništa da se uradi. Meni je bilo žao tih Dewaltova koje imam, njihove NiMH baterije su krepale, pa sam računao parksajd baterije su dostupne, jeftinije od konkurencije, dobra je i garancija, plus već imam tri baterije i punjač, pa rekoh ajd' da probam naći neki adapter i rešim problem za sitne novce. Al' ne ide to baš tako lako...
 
Kupite Li-Io baterije pa prepakujete sami...
Za Ni-Ca baterije koje prepakujete na litijumske, morate kupiti i "elektroniku" , naravno , sa Ali-ja, kao i punjač...
Odradio sam do sada više komada i vratio u život par Ni-Ca bušilica-šrafilica Bosch od 12V, Makitu od 12V....
Za jedan Li-Io Einhell od 18V sam kupio adapter za Makitu, i sada koristi klasičnu BL18650 Makita bateriju od 18V...
 
Parksajd udarni odvijač ima smešno motorče sa četkicama, i definitivno ne vredi novaca koliko košta.
Svakako je isplativije uzeti kinesku kopiju Makite sa brushless motorom.
 
Meni zavrsava posao, ne koristim ga svaki dan.
Ali definitivno vise necu uzeti aku alat sa cetkicama, za moj pojam brzo je pojeo cetkice, zamenjene i sad radi opet, narucio sam i rezervne sa temu-a, dodju oko 400din.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma sad mi je jasno da za sitne pare ne može ništa da se uradi. Meni je bilo žao tih Dewaltova koje imam, njihove NiMH baterije su krepale, pa sam računao parksajd baterije su dostupne, jeftinije od konkurencije, dobra je i garancija, plus već imam tri baterije i punjač, pa rekoh ajd' da probam naći neki adapter i rešim problem za sitne novce. Al' ne ide to baš tako lako...
Kupi samo adapter za parkside baterije i uzmi tu dewalt bateriju i odsjeci taj gorni dio i kopcu, vijci i epoksi smola i zalijepi , bice mozda 10mm duzi nego original adapter ali je puno jeftinije.

https://vi.aliexpress.com/item/1005...BTFpvR1S&utparam-url=scene:search|query_from:
 
Nazad
Vrh