Alati i radionice

Mazalica pneumatska na 6bara pritisak, da li je i koliko jaci pritisak, od obicne rucne mazalice kad se podmazuje?
Imam par nekih mesta gde su zapekle(a tesko dostupne), pa bi probao sa pneumatskom od drugara, ako moze da probije.
Ako nije probila ručna, nećeš ni sa pneumatskom.Fadip ima 250bar, ima Wurth onu koja ima 400 radni, a 800 maksimalni pritisak.

Nabavi malu mazalicu za pneumatske alate, zapeklu zagreješ, onda u malu mazalicu sipaš Sgraso ili neki drugi odmašćivač i malo masti i udri,odblokira u 90% slučajeva.
 
Prethodni,isto brat Li,radi evo već 4-ta godina,ali hoće nekad da spadne ovaj lim sa "zubića" prilikom natezanja.Bio je 8 puta skuplji.
Tako da i da ne radi,nije skup.
Zavrn'o sam ga na mazalicu i probao,sve je ok.

Ovo je stari.
 
Li ili Lee? Ni Brus Li (Bruce Lee) , ni Lee nemaju veze sa Kinom . Da zacinim temu. Treba drugi sinonim uzeti za Kineze. Kazu zuti ? Pocemu su zuti ? To me zanimalo sto za Kineze kazu da su zuti ?
 
Ови трговци су све сами преваранти. Прошле године наручим боцу са C18 из velding Зрењанин. Стигла боца, зелена, притисак гаса испод 60bar. Брзо сам је потрошио а нисам нешто много радио. Пошаљем је на пуњење у Meeser . Кад није то боца за то мора на испитивање и атест да уђе у систем. Одраде све то напуне је на 150bar како и треба. У међувремену купим ватрогасну боцу пуну нову, радио сам пар дана поче да испушта на вентил. Опет убеђивање и слање на замену.
4d39682d017e2804740aa6b4142204fa.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ja sam ti slicne srece. Kupim tako neku malu bocu novu, popusti ventil. Narucim od nekog MESSER bocu, stigne neka bezveze, ali pristade taj da mu je vratim i da mi vrati pare.
 
Da gledao sam neke njegove testove, na uređaju piše 215 nm, međutim na testu odvrće 400 nm. Ne planiram ga za odvrtanje točkova na traktoru ali je poželjno da odvrće do M 16 vijke.
 
Nazad
Vrh