Alati i radionice

Šta je bolja varijanta ako se uzme u obzir da će se ponekad možda naleteti na neki ekser koji bi trebalo da prživi?
Za eksere i tanko granje Kordun. Za kicmu , cepane cekije Freud. Ostrenje Kordun testere oko 500-600dindzi. Alati Gaga Sremcica gde sam kupio Freud imaju poljske vidis testere duplo jeftinije, ali nemam iskustvo. Sa buvljaka vidije od 1500 din, krs, nema vajde. Kordun 350/30 mm 2500-3000 din, Freud te dimenzije 8000. Kod Veki alata bude popust na Freud.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Cirkular sam kupio bio na njemu Freud, naoštren kad uzet,strugao sebi i pozajmljivao po selu, na kraju prodat cirkular sa tim listom i koristio ga i novi vlasnik.Za ručni isto uzeo Freud, koštato više od mašine, ali vredi svaki dinar.Krojio staru suvu gradju,samo zviždi.

Ako se vodi računa,skoro pa večna stvar za testament :D
 
Da li može neko ko se razume da pojasni stvari oko tih testera, konkretno za ručni cirkular.

Na šta utiče broj zuba, ugao zuba, oblik zuba i sl?
 
Utiče na rez, ako sečeš podužno, onda ti treba list sa manje zuba i poželjno je da ima čistač.Ako sečeš poprečno onda ti treba više zuba i drugačiji ugao, recimo ako koristiš ger.Mada uglavnom jedan list završava posao u oba slučaja, ako se ne baviš profesionalno i ako ne praviš velike serije onda se sve to obradi da liči :D

Kod iverice i ostalih pločastih je skroz druga filozofija i tu se najviše razlikuju uglovi na zubima, jer običan list neće čisto da reže pločaste materijale,treba dosta zuba da ne bi kidao furnir ili neki drugi završi sloj.Pločasti materijali su dosta abrazivniji od masiva pa brže istupe običan list.
 
Ova sto ja imam sluzi odlicno..steinberg 3t mjeri

kupio ove godine kukuruza i doslo u jumbo vrecama…kad sam digao bilo 1167kg…kad sam prepakirao u male vrece od 50kg i mjerio s preciznijim digitalnom (-+ 5g) tocno toliko je bilo i nakon prepakiranja u manje vrece..imam ju vec 4-5g..prvi put testirana tako
Ima i mali daljinski

97993f1ce5e27145908861ff0257eaa8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko koristio one kineske digitalne potezne vage od 1000/1500 kg?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока

Kolegi je mislim ovakva pukla i radio tako kao i ja, i kak je pukla pala vreca i prikljestila mu ruku uz rub rasipaca i slomila na 2mj
Nisam siguran jel bas ova al znam da je na fejsu vidio i narucio od 1tone

2afd3054354cadd57498965756faf403.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolegi je mislim ovakva pukla i radio tako kao i ja, i kak je pukla pala vreca i prikljestila mu ruku uz rub rasipaca i slomila na 2mj
Nisam siguran jel bas ova al znam da je na fejsu vidio i narucio od 1tone

2afd3054354cadd57498965756faf403.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Takve kineske sam i gledao, oko 40e su. Na slici deluju slabo ove kuke i alke, zato pitam je l ih koristi neko, mozda su uzivo ozbiljnije. Ili je resenje da trazim neku od 3t.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja imam od 3t, sa daljincem. Baš je gomazna i teška ali radi posao. Cena joj je jedina mana.
Sada bih uzeo te od 1t, kineske.
 
Je l kinez sa aliexpresa? Koliko si merio najvise?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Ovde kod nas sam je uzeo, na KP. Pa najviše sam merio preko 1t, tj oko 50kg preko, pa smo ručno vadili da vidimo koliko ima, jer je izbacila error. Pretežno oko 900kg. Masivna je, i teška iako ne izgleda. Poslaću ti slike
 
Nazad
Vrh