Alati i radionice

Tako nešto i planiram, pomoć poluge. Ima sad nekih akcija, pratim cijene u Austriji i ovdje. 215 nm je oko 100 e, a malo veća akcija je na model inpaxxo 18/400, on je 230 e u Austriji.
 
Bolje dodati još 4000 i kupiti u Lidlu onaj od 400nm, bar zbog garancije koja je stvarno dobra, ništa ne pitaju, menjaju šta je pokvareno iz seta.
 
Ne, Parkside. Ne verujem da ima pravih 400nm, mislim da je oko 250-300
1cfbd1f70a78086e7ba565ad6974a565.jpg
 
Gledao sam test parkside 400 nm vs enhel 215nm, test je pokazao da parkside odvrće 400 nm, ali i enhell sa deklarisanih 215 nm odvrće 400 nm, čak je enhell za koju stotinku sekunde bio brži od parkside.
 
Ja bih uzeo Parkside zbog garancije. Meni su zamenili bateriju jer je imala loš kontakt, bez ikakvih izgovora i natezanja.
Einhell je sigurno bolja marka, ali ne znam kakva im je garancija.
 
Zato ovaj mali zavuces gde hoces,veca maltene baterija od njega.Ali redovno lomi one adaptere za nasadne kljuceve 1/2 ,ja nzm vrv oko 7-8 komada sam dosad izlomio sa njim,ima snage vise nego sto izgleda,dosta je jaci od tog zelenog npr.

 
Ovde kod mene mislim da je uredu garancija i kod Enhela, pričao mi je prodavac da imaju slučajeve da firme kupe Enhel uređaj, imaju garanciju 3 g i ako se pokvari u garanciji samo ga donesu, kupe nov a ovaj na popravku, i tako stalno, prodavci se ne bune.
 
Ljudi jel se salite sa tih 400nm i m16 srafovima i sa očekivanjima od tih "igracki".
Pa milvoki od 1800nm je umeo da ima poteškoća sa pojedinim m16 srafovim i sad bos od isto toliko Nm,mali bos od 400nm je strava spravica al za srafove do m12,sve preko toga je mučenje i maltretiranja alata.
 
Tako nešto i planiram, pomoć poluge. Ima sad nekih akcija, pratim cijene u Austriji i ovdje. 215 nm je oko 100 e, a malo veća akcija je na model inpaxxo 18/400, on je 230 e u Austriji.
ja sam neki dan kupio prvi udarni..einhel impaxxo 18/400 i dupli punjač + 2baterije 4ah...sve zajedno me izaslo 232e...
 
Ljudi jel se salite sa tih 400nm i m16 srafovima i sa očekivanjima od tih "igracki".
Pa milvoki od 1800nm je umeo da ima poteškoća sa pojedinim m16 srafovim i sad bos od isto toliko Nm,mali bos od 400nm je strava spravica al za srafove do m12,sve preko toga je mučenje i maltretiranja alata.
Ja sam baš pre neki dan pokušao da sa tim Parkside zelenim udarnim odvijačem (do 400Nm) odvrnem šraf koji drži pretplužnjak na Vogel plugu (ključ 24), i nije mogao ni da ga mrdne. Bio je baš dobro stegnut, ali verovatno i malo zapekao jer nisam mogao okastim ključem da ga odvrnem, a drugi pretplužnjak sam bez problema popustio ključem. Nisam imao ni vremena ni živaca da tražim gedoru i dobru polugu, pa sam čekićem po ključu ubedio šraf da se popusti.

Uzgred, imam i DeWalt udarni odvijač, trebalo bi da je jači od tog zelenog Parksajda, ali je sa starim prihvatom za NiMH baterije. Tražio sam po Aliexpressu adaptere da mogu da koristim Parkside baterije na tim starim 18V NiMH DeWalt alatima (jer pored tog udarnog odvijača imam i bušilicu, ručni cirkular i reflektor koji koriste 18V NiMH baterije pa bi mi ti adapteri baš pomogli), ali ništa što je vezano za Parkside nije dostupno za Srbiju. Jel ima neko pojma zbog čega je to?
 
Ja sam baš pre neki dan pokušao da sa tim Parkside zelenim udarnim odvijačem (do 400Nm) odvrnem šraf koji drži pretplužnjak na Vogel plugu (ključ 24), i nije mogao ni da ga mrdne. Bio je baš dobro stegnut, ali verovatno i malo zapekao jer nisam mogao okastim ključem da ga odvrnem, a drugi pretplužnjak sam bez problema popustio ključem. Nisam imao ni vremena ni živaca da tražim gedoru i dobru polugu, pa sam čekićem po ključu ubedio šraf da se popusti.

Uzgred, imam i DeWalt udarni odvijač, trebalo bi da je jači od tog zelenog Parksajda, ali je sa starim prihvatom za NiMH baterije. Tražio sam po Aliexpressu adaptere da mogu da koristim Parkside baterije na tim starim 18V NiMH DeWalt alatima (jer pored tog udarnog odvijača imam i bušilicu, ručni cirkular i reflektor koji koriste 18V NiMH baterije pa bi mi ti adapteri baš pomogli), ali ništa što je vezano za Parkside nije dostupno za Srbiju. Jel ima neko pojma zbog čega je to?
Zeleni parkside od 400nm ima realnih 200,to je stegao i to je i odvrnuo,probano više puta iz radoznalost kad se odvijac tek pojavio kod nas,bez obzira na marku to 300,400 da ne spominjemo 200nm su odlične masine al za sitnije srafove sigurno ne veće od 12mm i tu će po negde da imaju problem,to jednostavno u poljoprivredi nema neku ozbiljnu primenu.
 
Ja sam baš pre neki dan pokušao da sa tim Parkside zelenim udarnim odvijačem (do 400Nm) odvrnem šraf koji drži pretplužnjak na Vogel plugu (ključ 24), i nije mogao ni da ga mrdne. Bio je baš dobro stegnut, ali verovatno i malo zapekao jer nisam mogao okastim ključem da ga odvrnem, a drugi pretplužnjak sam bez problema popustio ključem. Nisam imao ni vremena ni živaca da tražim gedoru i dobru polugu, pa sam čekićem po ključu ubedio šraf da se popusti.

Uzgred, imam i DeWalt udarni odvijač, trebalo bi da je jači od tog zelenog Parksajda, ali je sa starim prihvatom za NiMH baterije. Tražio sam po Aliexpressu adaptere da mogu da koristim Parkside baterije na tim starim 18V NiMH DeWalt alatima (jer pored tog udarnog odvijača imam i bušilicu, ručni cirkular i reflektor koji koriste 18V NiMH baterije pa bi mi ti adapteri baš pomogli), ali ništa što je vezano za Parkside nije dostupno za Srbiju. Jel ima neko pojma zbog čega je to?
Zato sto je parkside Lidlov brend.
 
Nazad
Vrh