Alati i radionice

Da koristim
Kad radim nešto tipa plehove da svaki var bude isti!
Izaberem dužinu zavara i pičim

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
BAŽDARIŠ GA !!!!
Odeš na neku benzinsku pumpu da sipaš gorivo, a usput napumpaš sve 4 gume na autu recimo na 2 bar (da imaš referencu za kontrolu ), pa kad dodeš kući uzmeš taj pištolj i izmeriš pritisak u pneumatiku, ako laže (A LAŽE !!!! ), skineš sa prednje strane manometra zaštitno staklo (plastično), i kazaljku nekim predmetom zakrećeš suprotno, ili u pravcu kazaljke na satu, zavisno od toga laže li u - ili u + ....
Znači, svaki taj "pištolj" do crvene ili ispod toga GARANTOVANO LAŽE, i redovno baždarim te manometre na opisan način već dugi niz godina !!!!!
Radi sasvim tačno dok ga ne zgazim ili slučajno šutnem, pa onda u Rumu na Vašar i kupim takav kompletan pištolj sa manometrom i crevom za 600 dinara kod "džafte kurafte" preplanulih "Brazilaca", plus besplatna zabava i zamlaćivanje s njima u cenkanju....
Početna bude minimum crvena, a ima i zvrndova što ošine 1500 !!!!
Pa onda odlaziš (LAGANIM KORAKOM) a on se dere za tobom i sam spušta cenu !!!!!! (y)
Jbg, vec sam ga poslao na reklamaciju. Pokusacu na tvoj nacin ako ga ikada vrate, ili cu uzeti neki kvalitetniji ukoliko mi vrate novac. Sam manometar koji nije precizan je bio prihvatljiva mana na koju bih se nekako prilagodio, 38 psi sam racunao kao 2.2 bar-a 36 psi kao 2.0 bar-a. Drugi problem je ocajno reseno crevo, ispustim pola pneumatika dok ono crevo "ugrize" ventil gume kako treba, cak i tada ne smem da pomeram manometar.
Otac je kupio neki Alca 12v kompresor koji meri tacno i lepo drzi ventil gume za celih 1000 din, pa sam vodjen time pretpostavljao da za pneumatski manometar ne treba dati bogatstvo, ali sam se prevario...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jel neko koristi ovaj filter?????
Drugaeu ostao od FARESTINA telehendlera
f549931a50964ac5512c613a252aa232.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Na koji način čistite prašinu u radinicama i hangarima? Mini su te dve prostorije spojene pa kad čistim metlom digne se mnogo prašite i leti svuda. Jel ima neko bolji sistem? Imam stari usisivač koji bi mogao da iskoristim da napravim nešto.
 
Može da se čisti i sa strugotinom od banseka, baci se malo po podu i onda metlom sve počistiš, ne diže se prašina a strugotina skuplja prašinu.
 
Vidiš nisam se setio prskanja. :) Metalne strugotine ne bih baš da bacam onda moram i njih da skupljam, a i zavlače se svuda posle, lepe se na metal itd.

Prskanje ledjnom prskalicom u kombinaciji sa nečim ovakvim:

A mogo bi malo i da "izfiniram" beton. Trenutno je rapav. Neki predloga kako to uraditi?
 
Strugotina je dobra i kad se prospe ulje. Ja je razbacam preko i ostavim neko vreme i posle samo sakupim i bude cisto. Mada na betonu ostane fleka, ali nema ulja da se raznosi.
 
Mislio je na strugotinu od drveta kad sece bansekom.
Nekako mi je logično da je bansek za metal. Od drveta je piljevina. Nju koristim kao i ostali za ulje.
Ja pošto nisam stolar, i retko imam piljevine u kući, kad u garaži prospem ulje koristim prekrupu, jer mi je jedino ona dostupna, i sasvim dobro pokupi sve i upije... Fleka naravno ostaje al na to se ne obaziremo, ipak imam dva rusa, tako da su fleke neizbežne...
Hahah rešiš jedno mesto. Ono procuri na drugom. :) Gledam bar da se ne skupljaju bare. Juče sam rešio na rusu. Curilo jače na rezervoaru za hidroulično ulje. Kod poklopca gde se vidi nivo ulja. Pre mesec dana curilo kod diferencijala. Odpustili se šrafovi što drže čizmu, skroz. Pre godinu dana
na idikatoru (zaboravio sam za šta je) ispod volana sa desne strane. Pre toga dva puta crevo ispod sedišta od hidroulike (ranije su bila metalna), Verovatno sam nešto i zaboravi. Traktor ima 6 god. :)
Sad mi na IMT 560 curi na ručici za uključivanje ovih dodatnih palica za hidrouliku, sa leve strane sedišta. (nemaju ih svi). Dal tu ima semering ili nešto treba da se dotegne .. ne znam.
 
Ja pošto nisam stolar, i retko imam piljevine u kući, kad u garaži prospem ulje koristim prekrupu, jer mi je jedino ona dostupna, i sasvim dobro pokupi sve i upije... Fleka naravno ostaje al na to se ne obaziremo, ipak imam dva rusa, tako da su fleke neizbežne...
Moj otac pre par dana izbacio 40 dzakova piljevine, ne znamo sta da radimo sa njom.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nemam pojma. Ranijih godina je pokupe ljudi koji cuvaju piliće i stoku, sada se niko nije javio.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh