Alati i radionice

Moj drug je napravio malu presu i onda je piljevinu koju bi bacio mesao sa kartonom i presovao u oblik i velicinu cigle i posle bi koristio za ogrev u kombinaciji sa drvima.
 
Ima li neko iskustva sa pneumatskim heftalicama?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ima li neko iskustva sa pneumatskim heftalicama?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ako mislis na tapetarsku ja sam radio sa onom manjom vilager na tapaciranju. Bez nje se ne moze zamisliti neki ozbiljan rad prilikom tapaciranja, nije skupa oko 3000din. Radi super e sad kolko ce da traje nemam pojma
 
Ako mislis na tapetarsku ja sam radio sa onom manjom vilager na tapaciranju. Bez nje se ne moze zamisliti neki ozbiljan rad prilikom tapaciranja, nije skupa oko 3000din. Radi super e sad kolko ce da traje nemam pojma
Upravo takvu imam i ja. Bas danas sam uzeo da popravim neke stolice koje je otac pravio i na heftalici pise da je treba podmazivati. Sad meni nije jasno sta se podmazuje na njoj i kojim uljem?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
A 506
Naj bolje da imaš pripremnu grupu posle kompresora sušač nauljivač i regulator pritiska
Obično pneumatski alati traže 6,3bar max pritisak
Ulje naj bolje ŠIVANOL
Ovo je slika sa pilane gde sam im razvlačio instalaciju i dodavao boce, i pripremne grupe koriste ih za pneumatske pištolje za eksere
5a34b3254b1c5041e1f5e44c09424d61.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Upravo takvu imam i ja. Bas danas sam uzeo da popravim neke stolice koje je otac pravio i na heftalici pise da je treba podmazivati. Sad meni nije jasno sta se podmazuje na njoj i kojim uljem?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ja sam sa onim uljem u bocici koju sam dobio stavim nekoliko kapi ulja u nju samu prikljucim crevo i gas
 

Jel uzumiao neko nesto od ovoga? Hocu da uzmem neku plazmu, nista posebno da sece tu do 12mm eventualno 15, za kucne potrebe.
 
To joj nece biti posao, vec eventualno ako nekad zatreba. Skroz nisam upucen u materiju, pitam samo.
ova kzubr pise da moye 23mm ako lazu duplo to cc 12mm
 
Саша, мислим да би ти и јефтина, али трофазна плазма коректно секла 15 милиметара. Мислим да сам прошле године виђао на КП да су се појавиле те "К-зубр" плазме у трофазној варијанти. Какогод, не поуздај се у декларисане податке, већ обрати пажњу на фотке у огласу и где видиш трофазни утикач.
 
Sad citam za taj parkside pa mi cudno. Znam za profi plazmu od 2000-3000 evra koja sece do 15mm debljine. Ali sece. Znaci 10-12 mm pravi rezove od par metara bez problema. A kompresor koji koristi je mislim 300-400 litra. Tako da ako ove jeftine mogu slicno da secu onda je to stvarno odlicno.
 
Imam ja,mora da se odvrne. Samo trebace ti nesto kao produzena matica da mozes da zavrnes na mesto gde odvrnes taj spric i zavrnes crevo.
 
Nazad
Vrh