Alati i radionice

Правилни би требало: а дикили контакти да ти **greška материна.......то ти је из оног фазона кад пандур и цига гурају ауто да упали.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Ima to u nekom filmu mislim da je u Crna macka beli macor

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Možda nije za temu ali ja ga koristim u radionici, pre sam pozajmljivao od komše a juče kupio
Dobio za 3 crvene
Dosuo ulje i radi ne upušta
e8afb34ef8ddbec1e8112894dff83208.jpg
d7b150bc82d8bee92fd435312bed1d95.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Uf kod ovog bušenja "iza ćoška"treba jako paziti na ruke i na nos,da ne dodje do povreda.Tako je drugar nesto šrafio sa pneumatskom račnom pa je epilog bio razbijen nos.
 
Bude za 100-200e polovnih mnogo lepših
Ovaj za 3000din nisam mogao da odbijem
86kg težak
Išao sam logokom ako je hidraulika pokvarena mogu sam srediti, ali radi
Pre mesec dana sam jedan polovan gkedao u NS tražio je 100e ali je upuštao i bio je kao nov
Verujem da ovaj ima 30-40 god


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pre 2 godine sam kupio viljuskar paletar da vozam prikljucne masine ispod supe koja je niska. Polovni su bili kao sto Luka kaze od 100 do 200 e, i kupim novi za 220e cini mi se.
 
Ja odem na otpad gde ima koji kamion i skinem kabal sto ide od + kleme do alnasera. Bude tu taman duzine a cena malo vise nego otpadni bakar.
Dobro si me podsetio... imao sam negde kamionskih kablova, moram potraziti.
Ma da mi to dodje previse kruto, ne znam, videcu kad pronadjem kakvi su.
Ne znam da li ima u Loznici negde novi da se nadju, pitacu lokalnog majstora, vinklera...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Vidi negde gde prodaju aparate i opremu za zavarivanje trebalo bi da ima. Ja sam tako pronaso i nije nesto skupo. Mislim da me kablovi valjda od po 3 m i klesta za masu i elektrode izaslo oko 3000 dinara pre 2 godine.
 
Nemože od kamiona i čuda!!
Imao sam tih krutih licnastih kablova to nije dobro mi smo ih koristili za razvodne ormane gde su OOOOGROMNI potrošači bebeli su bili 18_20mm prečnik ali kruti!!
koristili smo ih za instalacije na mašinama
Baj bolji su debeli sa mekom licnom 16_18mm
Dobro znam da se presek označava u mm2 ali nzm koliko je to????
Drugar je uzeo i raščlanio kabl od potopne dubinske pumpe jastrebac mislim 25kw sad koliki je presek nzm ali ima oko 10mm prečnika licne
Ja uzeo pokupio kablove kad smo menjali pumpe on uzeo od mene ali mi napravio i produzne za paljenje auta 6m duzine
A tih starih kablova od pumpi su bili kilometri




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku za kvalitetan pistolj sa manometrom za pumpanje guma? Uzeo sam danas Villager TG 5, koji je zesce djubre. Em gumu koja je napumpana na 2.2 bar-a vidi kao 2.6, em ispustim pola gume dok nabodem crevo na ventil kako treba. Poslao sam ga na reklamaciju koja ce biti verovatno nikad.
58aca70ee55885ec06b7de32d674c8ab.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
BAŽDARIŠ GA !!!!
Odeš na neku benzinsku pumpu da sipaš gorivo, a usput napumpaš sve 4 gume na autu recimo na 2 bar (da imaš referencu za kontrolu ), pa kad dodeš kući uzmeš taj pištolj i izmeriš pritisak u pneumatiku, ako laže (A LAŽE !!!! ), skineš sa prednje strane manometra zaštitno staklo (plastično), i kazaljku nekim predmetom zakrećeš suprotno, ili u pravcu kazaljke na satu, zavisno od toga laže li u - ili u + ....
Znači, svaki taj "pištolj" do crvene ili ispod toga GARANTOVANO LAŽE, i redovno baždarim te manometre na opisan način već dugi niz godina !!!!!
Radi sasvim tačno dok ga ne zgazim ili slučajno šutnem, pa onda u Rumu na Vašar i kupim takav kompletan pištolj sa manometrom i crevom za 600 dinara kod "džafte kurafte" preplanulih "Brazilaca", plus besplatna zabava i zamlaćivanje s njima u cenkanju....
Početna bude minimum crvena, a ima i zvrndova što ošine 1500 !!!!
Pa onda odlaziš (LAGANIM KORAKOM) a on se dere za tobom i sam spušta cenu !!!!!! 🍻 😂(y)
 
Deda Varex ima ovu kuku za masu već dug niz godina i nema nikakvih problema sa provodljivošću ili grejanjem ovih njegovih kabela...Inače ta klešta za masu odavno ne koristimo.
ca570f0d0496c713ad7c7edcf50002dd.jpg
 
Nazad
Vrh