Alati i radionice

Mislim da jeste,ali ti crevo ne moze proci kroz rupu na rucki gde prolazi cev. Tako da ga moras staviti na kraj te cevi.
 
@A506
Za pneumatiku u zauljivače se sipa pneumatsko ulje ili eventualno po preporuci proizvođača za određeni alat ulje koje je naznačeno.Na zauljivaču se šteluje količina ulja koja se dozira.
 
Mladen uzmeš crevo od kočnica od auta
Nzm tačno koji auto ali tačno seda sa jedne strane unutrašnji sa druge spoljni navoj!!
Ja našao kod mene nzm od kojeg je auta


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mladene87, ne mora ici na cev, odvrsneš komplet tu cev i na njeno mesto zavrnes crevo, navoj odgovara... Jedinio ceš morati tu ručku malo da razbušiš par mm da može da prodje to crevo kroz nju, ja sam tako odradio...
 
Мајстори, 'е л' имате неки елегантан начин за качење грип-клешта на вертикалну површину (да не кажем - зид)? Имам по' туцета којекаквих врста и вазда штрче, гдегод и било како да их оставим.
 
Možda da napraviš od flaha ili neke cijevke držač poput onog za peškire? Ovako nešto.

cf63f3987b8aaee79796c3af4c413e3f.jpg


Zgodno i za neke druge alate, a jednostavno.
 
Филби, тако нешто сам направио за клешта, а ево данас сам га мало модификовао, да се неки "клештолики" алат не бих извртао и испадао. Али нека таква конструкција не ради пос'о у случају грип-клешта. Просто не можеш никако да их заденеш, а да стоје стабилно.

Мирости, одлично си се сетио! Јесте, беше не тако давно некаквих магнета у "Лидлу" и кад размислим - стварно елегантније решење не може да буде. Немам искуства са таквим магнетима, али морам да пробам. Фала ви!
 
Pa podesiš otvor na gripcangama i stisneš ih lagano na cijev ili šipku. Ne treba pretjerivati s promjerom cijevi.
Ма није проблем (... у ствари и јесте, посебно што ми је достадило да подешавам клешта кадгод их остављам после обављеног посла) са оним стандардним , какве видиш на Кирајевој фотки, већ имам и оних варилачких, лимарских и С типа, па какогод да их пакујем, стоје к'о рогови у врећи. Покушаћу са магнетним, како ми је човек препоручио.
 
Остао сам дужан утиске о Парксиде оштрачу, данас је испробан после крчења међе уз ограду и прилично иступљеног ланца(пар пута сам и закачио бетон) задовољан сам резултатима. Препоручујем било који оштрач да купите прво вежбати на старом ланцу који је за бацање.
 
Pet dana mi niko ne odgovara na pitanje da li se može dekalamitom pretakati ulje. Na Armi imam poseban rezervoar za hidrauliku i iscurilo mi 2 litre, treba da dospem a rupa 15-16 mm i nepristupačno, serviser ima neku pumpu sa crevom a ja se nisam nikako snašao...
 
Nazad
Vrh