Akumulatori

Svašta sam imao. ali samo EXIDE je opravdao uloženo.Neka je i malo skuplji ne strepim ni na -25 da neće auto upaliti.

Što bi se reklo: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"



Slazem se. Uzeo sam za auto 2000 ccm turbo disel akumulator Exide od 65 Ah, pre desetak dana bas kada su poceli ovi mrazevi. Akumulator ima ludacku snagu. Auto pali kao da je benzinac.

Sto se tice traktora koristim vec trecu godinu Yuasa battery. Proizvodi se u V. Britaniji po Japanskoj licenci. Dosta snage, i velika pobudna snaga u startu. Posle 3 godine radi kao od prvog dana. Sto se Black Horse akumulatora tice nih sam koristio dosta dugo. Poslednje serije koje sam imao radile su do isteka garancije od 2 godine. Posle dve nedelje su crkavali kao da su programirani. :udri: Ovaj slucaj je imalo mnogo njih. Zbog toga sam za traktore presao na Yuasa akumulatore. Evo slike:


600032_600032_w.png
 
Da li ima vise varijanti kvaliteta boschovih akumulatora, kako ide ta hijerarhija? Danas u radnji vidim da je neki bosch jeftiniji od fiamm-a, prodavac kaze da je to najlosiji bosch.
 
Farmer II Kada sam se raspitivao koji akumulator za kola da uzmem, potencirao sam na Bosh i Vartu. U razgovoru sa auto elektricarima sam zakljucio da se na nasem trzistu nalazi dosta kopija istih, ili su neke zemlje preuzele proizvodnju njih pod istim imenom. Tako da vecina Nemacku nisu ni videla.

- - - - - - - - - -

Ja sam neki dan kupio EXIDE,al nije ovakav sa slike i malo je manja cena.

U zavisnosti od potrebnih karakteristika ide i cena. Za auta novije generacije sa gomilom elektronike se ne preporucuju obicni akumulatori. Stoji i u specifikaciji akumulatora za koji tip motora je namenjen, do koliko kubika, da li je elektronac...
 
E sada sam pogledao koji sam akomulator kupio za auto,to nije bio Exide,nego Energizer,30 meseci je garancija,jacina 68ah,cena je bila 8 000 rsd.Boljih nije bilo pa sam morao uzeti ovaj.
 
8 godina...i postoji servis za njih da im se produži radni vek,ali sam kasnije saznao,pa mi sad služe za podupirač kapije na šupi.:ppozdrav:
 
Ja sam imao na kombajn dva komada Optima,mislim da su bolji,ali cena jedne baterije ko dva akumlatora Exide.:osmeh:

http://www.akumulator-shop.rs/starter-akumulatori/brodovi-nautika/optima-rt-4-2-c-12v-50ah-detaljno
Ja sam takav sa gelom Exide kupio pre 10-ak godina i jos tada je bio oko 18000 din i evo neverovatno ali jos radi.I sta je sve sa njim uradjeno to je cudo.Mislim da je 50-60 ampera a palio je traktore,kombajne,verglao po zimi i ledu,prespajano je bezbroj puta i jedna klema mu je skoro potpuno izgorela i zacudo jos drzi struju i radi.I mraz mu ne smeta.Cuo sam i ja da je Optima za nijansu ili dve bolja ali ja od ovoga bolje i ne bi trazio.Samo je ipak cena za nase uslove za sad prevelika.I kod mog Exide gel je bila garancija 24 meseci,to je malo za tako velike pare.
 
U zavisnosti od potrebnih karakteristika ide i cena. Za auta novije generacije sa gomilom elektronike se ne preporucuju obicni akumulatori. Stoji i u specifikaciji akumulatora za koji tip motora je namenjen, do koliko kubika, da li je elektronac...

U čemu je ova fora sa kolima koja imaju mnogo elektronike? Pa šta ako imaju, oni imaju i triput jače alternatore nego Jugo. A dok je ugašen auto ne možeš skoro ništa ni da trošiš.
 
Nazad
Vrh