Akumulatori

Poslednja izmena:
Na starom rusu sam imao black horse ako ne grešim ima mu jedno 7 ili 8 godina i jutros kad sam otišao da upalim u njemu nema ni tračak struje do pre neki dan je radio dobro e sad pošto smatram da je zaslužio zamenu otišao bi danas da kupim novi pa mi recite šta mislite neki solidan prosečne cene koji da potražim traktor uvek lako pali a instalacije su uvek bez greške (zato je i trajao toliko). Predlozi dobrodošli. Pozdrav.
 
@john ako ti netreba tolliko traktor preguraj zimu sa tim pa na prolece kupi nov poz
 
Iksi imam da uzorem još 10-tak hektara mogao bi ga paliti na šlepanje toliko ali nisam nikad pa nebi ni sad a da ga palim tako morao bi svaki dan otkačiti plug i opet ujutru kačiti a ovako mi je i plug zajedno sa traktorom u šupi
Paracinac treba mi od 110 ah ali nebi kupovao polovan jer nekupujem to često pa nebi da štedim na taj način pa da opet sledeću zimu tražim drugi
 
kako hoces i meni su pri kraju a imam jos nesto da uradim pa ih unoc punim i ujutru stavim na traktor i teraj
 
razumem medjutim i meni je bio malo oslabio u zadnje vreme ali jutros u njemu nije bilo struje nikako tako da mislim da nema svrhe dopunjavati
 
ja na mojim traktorima imam toplu slovenacku ona mi se pokazala najbolje nebi ti preporucio da uzmes blek horse nisu kao ranije ja sam autoelektricar pa znam
 
Napravio sam pre neki dan kablove za paljenje. Uzeo sam u Weldgasu u Zrenjaninu kablove za masu za aparat za varenje, od 16 kvadrata, 300din metar, i klesta za masu, 300 din komad.

Sve u svemu, kablovi od 4m izasli su 2800 din, ali ne mogu se uporediti sa bilo kojim gotovim kablovima.
 
"Ušuškane" akumulatore treba dopuniti s proleća (samo podsećam). Ne držati ih u (mnogo) toplom (može i oko nule) jer je korozija (pozitivne ploče) brža na visokom temperaturama (takođe podsećam).

Što se brenda tiče ... ništa nije 100% sigurno. Exide se posebno ističe (ali i cenom). Varta/Bosch su u principu dobri ali opet uz visoku cenu (relativno).
Banner je tu negde (ali opet natprosečna cena). Energizer i Tudor ... mogu biti dobra kupovina ali taman su u sredini pa se zbog toga manje kupuju.
Topla akumulatori su 5-6 po popularnosti kod nas, doduše jeftinije vrste se prave u Makedoniji pa "slovenačka" zvuči bolje nego što jeste. U principu nije loše ali ništa naročito. BH jesu slabiji nego pre 5-6 godina. Mogu biti jeftina (a solidna) kupovina samo za benzince dok za dizel motore, naročito traktorske ili za teretna vozila ... bolje izbegavati (do daljnjeg).
Fiamm su solidni akumulatori po relativno niskoj ceni (za sada).
I naravno, kupiti onaj koji manje stoji u magacinu i dopuniti ga pre stavljanja na vozilo. I naravno, treba i malo sreće pri kupovini.
Najbolje je kupovati gde će ozbiljno (bar) razmotriti garanciju a ne da Vas vozaju od mila do nedraga (i isteka 45 dana, valjda će se promeniti u sledećoj godini sa novim zakonom za potrošačka prava).
 
"Ušuškane" akumulatore treba dopuniti s proleća (samo podsećam). Ne držati ih u (mnogo) toplom (može i oko nule) jer je korozija (pozitivne ploče) brža na visokom temperaturama (takođe podsećam).

Što se brenda tiče ... ništa nije 100% sigurno. Exide se posebno ističe (ali i cenom). Varta/Bosch su u principu dobri ali opet uz visoku cenu (relativno).
Banner je tu negde (ali opet natprosečna cena). Energizer i Tudor ... mogu biti dobra kupovina ali taman su u sredini pa se zbog toga manje kupuju.
Topla akumulatori su 5-6 po popularnosti kod nas, doduše jeftinije vrste se prave u Makedoniji pa "slovenačka" zvuči bolje nego što jeste. U principu nije loše ali ništa naročito. BH jesu slabiji nego pre 5-6 godina. Mogu biti jeftina (a solidna) kupovina samo za benzince dok za dizel motore, naročito traktorske ili za teretna vozila ... bolje izbegavati (do daljnjeg).
Fiamm su solidni akumulatori po relativno niskoj ceni (za sada).
I naravno, kupiti onaj koji manje stoji u magacinu i dopuniti ga pre stavljanja na vozilo. I naravno, treba i malo sreće pri kupovini.
Najbolje je kupovati gde će ozbiljno (bar) razmotriti garanciju a ne da Vas vozaju od mila do nedraga (i isteka 45 dana, valjda će se promeniti u sledećoj godini sa novim zakonom za potrošačka prava).

Svašta sam imao. ali samo EXIDE je opravdao uloženo.Neka je i malo skuplji ne strepim ni na -25 da neće auto upaliti.

Što bi se reklo: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
 
Zemo svaka čast...kratko i jasno.:ppozdrav:

Dok nisam kupio Exide,namenjao se ovih Crnih konja,ihahaajj...
 
Ja sam pre dve godine kupio jedan akumulator CIAK i od tad sam se preporodio... 2 godine je izdrzao bez punjenja palio je sve redom... Na kraju sam ga zafrko jer se izuljali kablovi i prespojili i akumulator je tad crko,kos se nacisto isotpio!!!!! Hteo sam da poludim!!!! Posle 2 godine je bio kao nov.. Sad cu za prolece da kupim 2 ovakva od po 110 ampera ali su potpuno isti kao i ovi ostali od 96-97 ampera.. Kad mu je bilo 2 godine bolje je palio nego jedan Bugarski od 97a kojii je kupio moj cale... Proverili smo ga tako sto ovaj nov jedva je verglao i mi vratimo ovaj CIAK on vrti kao blesav... Od sad samo ove akumulatore koristim..

akumulatorstarterciak12v.jpg
 
Vesnu starter imam na univerzalu 110ah,vec treca god,oslabio je,kad pocne hladno sporo vergla,pa cu morati nesto da menjam.
Prvi put vidim ovaj Ciak jel proizvodi ista frima ko i Vesnu ?
 
Zemo svaka čast...kratko i jasno.:ppozdrav:

Dok nisam kupio Exide,namenjao se ovih Crnih konja,ihahaajj...

Složili smo se, najskuplje ali najbolje (ne računam Optima akumulatorske baterije, još su bolje i još skuplje, ali osetno!).

- - - - - - - - - -

Vesnu starter imam na univerzalu 110ah,vec treca god,oslabio je,kad pocne hladno sporo vergla,pa cu morati nesto da menjam.
Prvi put vidim ovaj Ciak jel proizvodi ista frima ko i Vesnu ?

Najverovatnije: NE!

Ciak je veliki distributer JCi brendova ali i Fiamm-a. Tako da je Ciak akumulator (verovatno, teško je reći) prelepljen neki od tih.
Sa slike se vidi da je sa održavanjem pa samo treba redovno dolivati destilovanu vodu i ne prazniti ga do kraja i trebalo bi da traje (bar) 5-6 god.
Hibridna je tehnologija (tzv. Sb-Ca, antimon-kalcijum) i idealna za standardne reglere na vozilima (napun punjenja 14-14,5V).
Podsećam Ca-Ca traži veći napon (min. 14,8V idealno 15-15,5V) pa se često ne dopunjavaju dovoljno te iako imaju mnoge prednosti (dugovečnost nije jedna od njih) često traju i manje nego što bi mogli (baš zbog navedenog).
 
JA na prolece kupujem opet 2 Ciak akumulatora od po 110 ampera kao sa slike gore... Ja nemam reci stvarno koj je to akumulator u poredjenju sa Bleck Hors i jos kojekakvim akumulatorima... Sad necu da gresim dusu Bos ili ostale jos skuplje od Ciak nisam probao... Ali ovaj za te pare me odusevio razlika u ceni je 2000din a za to se dobija duplo bolji akumulator!!!
 
Nazad
Vrh