Akumulatori

Ja nikako ne mogu da pojmim sta se desilo sa akumulatorima Black Horse.Njih smo godimama koristili i uvek samo njih.Kad pre par godina sve pocne unazad i sad oni su najgori od najgorih.Posle 1.5godina koriscenja sam reklamirao 2 akumulatora i dobio oba nova jer im je crkla jedna celija.Zvao sam fabriku i bunio se i pitao sta se to desava sa meni omiljenom fabrikom kad oni sve nesto nervozni i nekulturni i dobili su pozdrav od mene.Sad i da su najbolji vise ih ne koristim.U ovoj drzavi je reseno da sve sto je nekad vredelo mora da propadne.
 
Izvozili su dok im nije vraćen ceo kontigent od ko zna koliko komada nazad.Mi smo imali sreće da nam zapadnu baš ti best buy akumulatori.
 
Ljudi nemojte mi reći da nema inžinjera u black hors koji znaju kako se prave akumulatori,ta fabrika je od prvog dana privatizacije sistemski i namerno uništavana,zna se i zbog čega ,ali to je sad neka druga priča.
 
Imamo 4 vozila i u svakom je black horse,od 55 do 110ah. Nema nekih problema sa njima,3 su starija od 4god. Prethodni na imt539,110ah,trajao je 6 godina. Mnogi ljudi se u poslednje vreme zale na somborske akumulatore,izgleda sam imao srece!
 
Koristio sam razne akumulatore kao i svi ostali i iskustva su i ovakva i onakva,sa nasim proizvodjacima nikad nisi nacisto.Medjutim,pre desetak godina sam na auto stavio Vartin akumulator i to polovan.Skinut je bio sa nekog "stranca",pa nemam pojma koliko je bio star tog trenutka.Vazno,kod mene je posle gurao jos 7 godina i verovatno jos bi da ga prilikom neke intervencije i skidanja kleme nije "sredio" moj rodjak.Kada je vracao kleme zamenio mesta plusu i minusu i puko akumulator.Sa nijednim nasim nisam imao ni priblizno dobro iskustvo.
 
Baš pre neki dan crkao Beli KONJ posle 2 godine i par meseci stim što je bio prvo u autu pa kad nije mogao da zavergla auto više od 2 puta prebacio sam ga u traktor , fora je što je garancija na njega 3 godine, ali posle druge godine moraš da ideš na kontrolu sa vozilom u kom se nalazi, tako da nije produžena garancija za još godinu dana. Kupio sam FIRECELL 74 ah 680A , 30 meseci garancija, cena 7450 din. Sad mi je u Rusu uparen White Horse i Firecell
 
Evo vam situacije oko somborskih akumulatora. Nakon privatizacije, kvalitet istih umesto da ide gore sve je slabiji i slabiji, moj otac je 1988 godine kupio akumulator tada se zvao Trepca Sombor, koji je sluzio na kamionu ravnih 11 godina.Kamion je vozen na duze relacije, znaci bez mnogo paljenja i maltretiranja, i izdrzao je i za takve uslove respektivnih 11 godina.Pre mozda 7-10 godina Black Horse je bio veoma dobar, znao je da traje i po 5-6 godina, namesten na polj. masine i to u nepovoljnim uslovima, cesti startovi, vibracije, prasina itd. U zadnje vreme dobri su oni koji samo predju rok garancije, dok dosta njih vec u garanciji ima reklamacije.Moj brat je zaposlen u topionici olova u Zajaci i prica da su se cele serije vracale iz izvoza na pretapanje jer su imale neku gresku na resetkama akumulatora. Cesto se dogadja, da se odmah resetke sa starih skidaju i salju u fabriku na ponovnu ugradnju.Eto kako je unisten jedan veoma dobar brend i dobar proizvod za kojem je bila potraznja i van granica Srbije.Pravo je pitanje za drzavu, zasto ovoj fabrici nije nasla pravog partnera, iz akumulatorske branse, sa kojim bi fabrika nastavila tehnoloski rast, nego je nasla naseg tajkuna, koji je fabriku zaduzio, smanjio broj zaposlenih i proizvodnju i unistio jedan kvalitetan brend???:sta:
 
U subotu je konačno posle pet godina vernog služenja moj stari Bljak hors dobio šut-kartu. Mogao je on još kod mene, potvrđenog tvrdice, da radi još neko vreme, ali nisam baš hteo da me izneveri negde u nekoj nedođiji. E, lepo me bilo sramota kad su me na drvari vukli viljuškarom da upalim. Kupio sam za deset hiljada sedamsto i neki dinar nov nekakav CIAK, isto od 110 Ah. Piše na njemu da je prilagođen za teška startovanja(jedno- i dvocilindrični dizelaši, hladno itd...) a trgovci daju garanciju na njega dve godine.
 
Meni crk'o Black horse 72Ah, godinu i po star.(garancija 2 godine)
Odneo u prodavnicu gde sam kupio (Gumatic - Novi Sad), kaze mi prodavac da ga nosim u servis gp Shop isto Novi Sad.
Otisao u servis, a na vratima pise NE RADIMO DO DALJNJEG.
Sta sad raditi?
Kupiti drugi ili cekati do daljnjeg???
 
Meni crk'o Black horse 72Ah, godinu i po star.(garancija 2 godine)
Odneo u prodavnicu gde sam kupio (Gumatic - Novi Sad), kaze mi prodavac da ga nosim u servis gp Shop isto Novi Sad.
Otisao u servis, a na vratima pise NE RADIMO DO DALJNJEG.
Sta sad raditi?
Kupiti drugi ili cekati do daljnjeg???

Nazovi prodavnicu u sklopu fabrike u Somboru.Pa pitaj da li mogu da ti pomognu.025467100
 
evo i ja da kazem,akumulator munja.stavljen septemvri 2002.godina na imt 533.smeneto instalacija i osiguraci brave i svetla novi.paleo je i leto i zima bez problema,i nikada nije bio izvagjen od traktor. prodan je zajedno sa traktorot avgust 2011. znaci radio je bez problem 9 godina.
juni 2011 kupljen drugi traktor imt 533.opet sve novo stavljeno.akumulator black horse radi besprekorno videcemo do kada. oba akumulatori po 100 ampera
 
Black Horse za izvoz je potpuno drugi kvalitet nego za domace trziste. Makedonac radice taj akomulator dugo.
 
Black Horse za izvoz je potpuno drugi kvalitet nego za domace trziste. Makedonac radice taj akomulator dugo.

Sa ovim se slažem.

Inače Munja (d.d.) su prilično pouzdane akumulatorske baterije (što jedan slučaj makar i trajanja od 9 god. ne dokazuje ali potvrđuje).
 
meni je dosta blek horsa obicno traje koliko i garancija (cesto i krace) sada uzimam baner akumulatore,u prodavnici gde sam kupio prodavac inace moj drugar kaze da najvise imaju reklamacije na blek hors tj 95% reklamacija kod mene su zavrsili saradnju .pozz svim kolegama:ppozdrav:
 
I meni Black Horse propao brzo,max 2 god ako je radio i moro da ga bacim,nedrzi struju.Sad sam uzeo Teslin za 539,trebalo bi da je bolji.
 
Trenutno su u strajku, zbog neisplacenih zarada. Bogicevic (vlasnik) je u problemu od kako su zuti otisli sa vlasti. Kredite koje je dizao na dodjem ti kod poznatih drzavnih banaka, su morali da se izmire (neki deo naravno) i sada je trenutno bez $.
 
Nazad
Vrh