Akumulatori

Bilo bi pozeljno da bez obzira sto je nov treba ga staviti na punjac i proveriti dal treba dosuti destilovane vode

Baš tako.
Olovni akumulatori se prazne po stopi i od 5% mesečno (2x više od zatezne kamate, pa se prazni brže nego naši džepovi), tako da posle 6 meseci 1/4 ili 1/3 kapaciteta biva izgubljeno. Ca/Ca se prazne nešto sporije ali i kod njih to isto bude za 8 ili 10 meseci.
Mala dopuna - veoma preporučljiva. Ukoliko imate "inteligentni" punjač sve je O.K. Ukoliko je sa konstantnom strujom, morate malo obratiti pažnju i pri pojavi prvih mehura gasa isključiti punjač (ne mora baš ni dotle da se ide, recimo da je sa 10A za akum. od 100Ah u principu dovoljno 2h ili sa 5A nekih 4-5h i analogno za druge kapacitete).
 
Da kazem da Black Horse akumulatori vise nisu kao sto su bili i da su sad izgleda zesce djubre.Uzeo sam novembra prosle godine za kola od 55Ah i vec par puta ga punim po par sati i opet posle par dana prazan.Bas sad ga punim i ima da ga punim 15 sati posto je preporuceno u upustvu 14 do 18 sati i da vidim kolko ce da izdrzi.Na kraju krajeva jos je u garanciji pa cu da ga zamenim.
 
I ja pre podne odneo akumulator Tesla Brcko,na reklamaciju u servis,pa cemo u sredu cuti sta je,mada ja znam,crko...5 celija kada se ukljuce odmah brboce voda i kuva dok jedna mrtva,negde je u spoju!Danas smo palili na gurku i radili sa 2 traktora i jednim akumulatorom,xaxa...U sredu nov stize istog proizvodjaca,znam i sam da je sranje ali sta da radim,kada mi je bilo hitno imali su samo taj od 100 Ah...p.s Kupuljen je u maju prosle godine,tako da ni godinu nije sastavio!
 
prije par dana kupio vartu 143 ah za 17300 dinara e pa sad ostaje da se vidi njen vek proizvedena u Ceskoj
 
Na mojoj Varti od 95Ah pre mesec dana riknula jedna ćelija, posle 40 meseci u IMT 555, opet mnogo bolje nego ono kljuse.
 
Danas morao na Rakovici 65 da uzmem jedan akumulator,jedan riknuo jedan dobar,majstor mi rekao da uzmem samo jedan nov.Uzeo Black horse 66A,ti su i bili na njoj,2007 godiste su stari bili,ja zadovoljan,ali do jeseni uzecu i drugi da ne brinem.
 
Ja sam pre neki dan uzeo 2 akumulatora za landina, neka italijanska marka top start po 55 ampera, e sad kakvi će biti neznam jer prvi put čujem za tu marku, cena je 6500 din.
 
kod nas sad svi kupuju banerove akumulatore masovno . jako dobro su se zasad pokazali a austrijske je proizvodnje. kod mene je bosh ali ako prezivi leto dobro ce biti .vec mu je 8 god i gotov je. baner je sledeci koji cu uzeti. somborske nikad vise koliko sam muka sa njima imao i sa monbatima
 
I ja sam danas kupio 2 akumulatora za R60. U pitanju su ceski akumulatori GIGAWATT, cena 7000 din kom od 74 amera. Video sam par strana iza da je jos neko uzeo taj akumulator, valjda ce da potraje.
 
Ponovio sam maseja sa novim akumulatorima.Jedan je 100% rikno a drugom je otišla jedna ćelija.Nekad upali a nekad mu treba pomoć.Tražio sam Toplu ali ih u Kikindi nisam našao pa sam se odlučio za Fiamm.Garancija 40 meseci.
 
Ako sam dobro razumeo kiraj kod tebe staju 2 akumulatora jedan si zamenuo sa novim ,a drugi je ostao polovan sa jednom neispravnom celijom.Moj savet je da zamenis i taj drugi posto je vrlo moguce da ces pre roka zeznuti novi akumulator.
 
Dobro si razumeo da staju dva akumulatora .Nisi dobro razumeo oko zamene,oba su stavljena nova.
 
Ja sam imao totalnu reklamaciju na somborske akumulatore.Zaredom su svi crkavali posle 1,5godina.Doduse oni su ih menjali sa novima ali vise nikada necu uzeti somborski akumulator.Imao sam besprekorno poverenje u tu firmu ali je sada sve poljuljano.Black Horse je postao najgori akumulator.Sa druge strane imam jedan Exide maxxima mislim da mu je 8. godina i jos jako lepo radi i premestam ga sa masine na masinu,zimi ne gubi napon bilo gde da je stajao i to je jedan od boljih primera za dobar akumulator,po meni.
 
Nazad
Vrh