Akumulatori

Exide (jos ako su sa gelom)
dobri akumulatori ali cena nazalost diktira.
 
Ovaj moj je suvi,bez odrzavanja.Valjda je gel unutra,sta li je,ne znam!Kako god dobro se pokazao.Jos mi se cini da njihov akumulator ima snage sa 50ah kao neki drugi sa 150ah.Nazalost jako su skupi i cena ume da anulira njihove prednosti.
 
I kod mene je bilo zanimljivih scena sa akumulatorom,hajd ono da covjek uzme da valja i ja tako uzmem bosch sa gelom skuplji podosta od ostalih ponudjenih kad on crce u 6 mj.ja na reklamaciju i zatrazim da mi mjesto boscha daju toplu iako su ovi iz prodvnice malo mrdali,.tako da danas nije bas sigurno sta se uzima,.a imo sam toplu prije 12 god i bio mi u traktoru i zimi i ljeti nikad ga nisam skidao i trajao 8 godina,i sad su mi na traktorima toplini akumulatori
 
Ja sam iz zajebancije mućkao nekoliko akumulatora različitih marki kad sam kupovao akumulator za kola prošlo proleće. Trgovci ubeđuju "ovi su ti dobri, sa gelom" a ja promućkam i kažem ma čuješ da se ukvario, bućka u njemu. Možda i postoje neki sa gelom al ja ne naiđe na takav u 6 prodavnica u Šapcu i bar 10 marki "sa gelom". Kako kažu, žvaka za seljaka.
 
Posle 6 godina i 8 meseci besprekornog rada na MTZ 820 ,akumulatori TOPLA ,zamenjeni sa CIAK akumulatorima.
[TABLE="class: product-list, width: 690"]
[TR="class: item"]
[TD="bgcolor: #F6F6F6"]Akumulator CIAK Starter 12V- 110Ah +D Special Traktorski[/TD]
[TD="class: text-right, bgcolor: #F6F6F6"]0118047[/TD]
[/TR]
[TR="class: details-wrapper"]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, colspan: 4"]
CIAK Starter: akumulator koji koristi najbolje tehnologije u izradi tradicionalnih akumulatora s tekućim elektrolitom s korištenjem inteligentnog labirint poklopca koji omogućuje apsolutno ne održavanje uz gotovo dvostruko duži vijek trajanja. Akumulator je to koji svojim tehničkim karakteristikama garantira maksimalnu isporuku deklariranih performansi te je idealan za sve vrste vozila uz najbolji odnos dobivenog za uloženo.Kataloški broj: CS110DTS
Osnovno pakiranje: kom
Proizvođač: CIAK
Napon (V): 12
Kapacitet (Ah): 110
Startna struja CCA EN (A): 900
Dužina: 353
Širina: 175
Visina: 190
Priključni polovi - podnica: 0 1 B13


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Nama u zetvi bukvalno eksplodirala Tesla od 143Ah...da li kupovati tu marku,da li je to bila puka slucajnost ili izbegavati iste-ima li ko iskustava?
 
ja na svim masinama imam topla akumulatore kod mene su se najbolje oni pokazali,a i svi autoelektricari su mi njih preporucili
 
proveri sa kolikim naponom alternator puni akumulator
mislim da bi trebalo da bude maksimalno 13,8 V
 
Mozda ti je bila slabo pritegnuta klema na akumulatoru, jedna varnica i ode akumulator, jer isparava vododnik.
Meni jednom na kamionu pukao zbog kleme, a drugi put u garazi punjen na punjac a ja malo dalje nesto brusio brusilicom i cao
 
Nema kvaliteta u dansnje vreme. Somborska Trepca dok je radila, kvalitet se stalno srozavao. Jako velik procenat skarta je uvaljivan kao dobar akumulator i to sve zbog menadzera koji obecaju kule i gradove kupcima i kolicine koje su nerealne, pa onda se radi u 3 smene i ploce ne odleze, vec sve tako frisko se pakuje i salje na trziste.
 
Ja imam neka losa iskustva sa Tesla akumulatorima, od 143 Ah i od 97Ah, veci je bio na Zmaju 142 i bas me je zezao i mucio i na kraju crkao totalno posle dve ipo godine, a od 97 mi je bio na IMT 560 i takodje nisam bio zadovoljan, Black Horse mi se mnogo bolje pokazao od Tesle!
 
U zadnje vreme Black Horse je katastrofa, vecina zavrsi karijeru odmah po izlasku iz garancije, a dosta njih i za vreme garancije...
 
Black Horse je da ne kažem šta.Ako se desi neki problem u toku garancije a desi se sigurno da bi uspeli da ga reklamirate treba da rodite mečku.
 
Nazad
Vrh