Akumulatori

Mogo je barem umesto plavog kabla da stavi crveni.A sto se uredjaja tice :sta: pa akumulatore prave vec 100godina i odjednom nam treba ovakav uredjaj.Mislim da je sve u kvalitetu izrade same baterije(vek trajenja).
 
Ova spravica je jako dobra i isto tako se pokazala za centralna grejanja,kada nestane struje pumpa nastavi sa radom zavisi do stanja i kapaciteta akomulatora a i do snage pumpe može da tera i do 10 sati bez prestanka.Naravno mora biti postavljen akomulator i priključeno na mrežu.
Caka ovog nazovi pretvarača napona je u tome šro on počinje da puni primera radi na 1o,5 volti a prestaje na 12,4 ito najviše doprinosi očuvanju akomulatora-ne dozvoljava da dođe do prepunjavanja.
 
Juce kupio Teslu od 143 ah cena 13700 din, prodavac ga je nahvalio, e sad videcemo koliko ce da traje....
 
Ova spravica je jako dobra i isto tako se pokazala za centralna grejanja,kada nestane struje pumpa nastavi sa radom zavisi do stanja i kapaciteta akomulatora a i do snage pumpe može da tera i do 10 sati bez prestanka.Naravno mora biti postavljen akomulator i priključeno na mrežu.
Caka ovog nazovi pretvarača napona je u tome šro on počinje da puni primera radi na 1o,5 volti a prestaje na 12,4 ito najviše doprinosi očuvanju akomulatora-ne dozvoljava da dođe do prepunjavanja.

Otprilike tako. Nije jedina tog tipa a slične (domaće i strane) su oko 100€ za manje akumulatore (do 50-60Ah) ili za veće nešto više cene. Uglavnom ako se ne koristi zimi za mašinu akumulator može poslužiti (jako dobro) kao rezerva za pumpu centralnog grejanja.
Dakle, nije ovo neophodna "spravica" (daleko od toga) ali JESTE korisna NAROČITO ako se traktor (mašina) ne koristi preko zime. U tom slučaju sigurno produžava vek trajanja.
A "genetske predispozicije" (način konstrukcije i proizvodnje) jesu osnova dugog veka (kao i kod ljudi). Naravno loše navike (pušenje, alkohol, neredovan život - dugo nekorišćenje, dugo verglanje bez svrhe ...) skraćuje vek.
 
Nemoj samo neko da se zezne kao ja da kupi onaj bugarski monbat znači djubre teže.privukla me je veća udarna snaga i što sam odavno imao takav na kolima i služio je super.
jedan mi je crko posle par meseci dali su mi drugi evo ga i on mi ne miriše na dobro.nosio sam ga u drugi servis da ga pune i oni nisu uspeli da ga napune kako treba kažu pao napon od nekorišćenja a i njega sam pre dva meseca uzeo i radio sam stalno.kažu biće bolje kad bude traktor radio svaki dan.samo lupaju gluposti
 
U mojoj okolini svi sem mene kupili baš zbog grejanja,samo još da dodam da nebude kao sa jednim dekom kod mene:tolike paredali kaže kupili đubre neispravno.Nije deka znao da nemože da startuje punjenje akomulatora ako je dosta ispražnjen.
 
impulsni punjači su najbolji jer oni mogu napuniti i tako ispraznjen akumulator jedino im je mana ::novac::
 
Juce uzeo CIAK bateriju 110ah sa 1000a, 182km. Da probam i ove bez zvucnog imena, posto su mi se ovi drugi smucili.
 
Nemoj samo neko da se zezne kao ja da kupi onaj bugarski monbat znači djubre teže.privukla me je veća udarna snaga i što sam odavno imao takav na kolima i služio je super.
jedan mi je crko posle par meseci dali su mi drugi evo ga i on mi ne miriše na dobro.nosio sam ga u drugi servis da ga pune i oni nisu uspeli da ga napune kako treba kažu pao napon od nekorišćenja a i njega sam pre dva meseca uzeo i radio sam stalno.kažu biće bolje kad bude traktor radio svaki dan.samo lupaju gluposti

Mozda jednostavno si naleteo na loš primerak...npr. kod mene na Ursus-u, monbat traje već 7 godina...ili sam ja mozda naleteo na srecan primerak. :cool:
 
otprilike si naleteo bas na neki u ekstra stanju. ja sam pre 8 god. kupio dva monbata i mnogi kao ja se nismo usrecili.ni par meseci nisu trajali i izgubili snagu. ni sa somborcima se nisam bas usrecio i odluka je bila na bosovom i nisam pogresio. vec 6god besprekorno pali. sad sam od mnogih cuo za banerove akumulatore da su se jako dobro pokazali a nisu skupi.
 
pa i ja sam imao na kolima sa njime sam ih kupio i radio je super.ali to su bili nesto preko Jagodine tamo su imali nesto dal proizvodnju dal uvoz.a ovi sad su čisti bugari nevrede ničemu.bar je meni takav zapao.doduše u servisu su mi bez reči zamenili i dali novi ali džaba kad nije to to
 
Treba mi pomoc uvezi akumulatora. Crkla mi na rusu obadva, neznam sta da kupim, prodavci hvale sve, ipak je njima vazno da prodaju bilo koji. Juce sam dobio iz Agropanonke prospekt o prodaji ulja, guma, akumulatora... Kakvi su ovi Premium sto reklamiraju. Ovaj Premium od 100Ah izadje 9500din. Gledao sam i Bosh od 95Ah on kosta 11500din. Stvarno sam u nedoumici sta da kupim.
 
Kako je više puta naglašeno:
Što novije proizvodnje (6 meseci za klasične a 12 za Ca/ca kao maksimum).
Bolje kupiti bolji (skuplji) brend, mada nije 100% pravilo.
Najveći proizvođači su: JCi i Exide. Prvi ima dva najveća brenda: Vartu i Energizer a drugi: Exide i Tudor (oba proizvođača imaju 5-6 raznih brendova, plus nekoliko desetina imena za koje prave iste). Pokrivaju ... 2/3 do 3/4 svetskog tržišta.
Bosch NE pravi svoje akumulatore (to su ili Varta ili Exide, trenutno ne znam, do skora je bila Varta).
Uz velika imena doduše ide i to da ih kopiraju (zbog cene) pa treba biti oprezan.
Možda bi Energizer (a da nije "bajat") bio solidan izbor. Treba obratiti pažnju na dužinu garancije (makar 30 meseci a ima i dužih, 40 ili 42). Doduše to je često uslovljeno vrstom akum. Ca/Ca po pravilu imaju 36 a drugi 24 (eventualno 30).
Ca/Ca (potpuno bez održavanja) su u principu bolji (ne ralunam ovde VRLI tipove koji su najbolji ali skupi) ALI traže viši napon punjenja (min. 14,8V idealno 15,5V) što je pa nepogodno za druge tipove (klasične). Tako da proverite ovo jer ćete u suprotnom omašiti sa izborom.
I na kraju: na tržištu poput našeg (između ostalog sa slabom zaštitom potrošača i nikakvom, slabom, kontrolom kvaliteta proizvoda) ništa nije sigurno i sve je moguće.
Ako je cena problem bolje je kupiti dobar (bolji) akumulator manjeg kapaciteta (90Ah umesto 100Ah, na primer) kada je razlika mala i podnošljiva.
 
Za Bosh prodavac mi je rekao da se proizvodi u Ceskoj a ovi Premijum da su Italijanski. Posto kod nas ima svakakvih plagijata interesuje me da i ovaj Bosh nije jedan od njih.
 
Exide premium nije loš ali nije ni nešto ekstra evo kod mene treća zima već .
100 ah pa je palio 577 iako bi trebao veći ima udarnu moć jaku.
 
Pitanje za clana Stalker,a i za ostale clanove koji imaju iskustva sa tim-da li nov akumulator pre montiranja na masinu dopunjavati ili NE?
 
Nazad
Vrh