Akumulatori

Pro Atomik nikada više.Godinu dana pre isteka garancije on izdao.Nosio na par mesta da reklamiram i samo se svađao sa ljudima a da ga zamene nema teorije.Sada sam uzeo Top Start pa ću videti.Za sada Topla je ubedljivo najdugotrajnija.Imam jedan od 55A koji ima 5 godina a za to vreme je bio na traktoru,kombajnu,kamionu i završio u autu.
 
Ove godine sam kupio 4 akumulatora,na C3 crko fabrički - 2005. FIAMM,stavio Vartu silver dynamic,na umetniku crko fabrički - Varta -2001.,stavio Vartu silver dynamic,na 90ki crko pro atomic 25meseci,stavio Exide premium 100Ah,900A startna snaga,i na Case stavljen Vesna starter 210Ah-1400A (trebao na frku,pa nisam imao izbora),i na proleće treba na džipa da kupim,lepa godina,5akumulatora,fin trošak 550eura+ na džipa
 
Poslednja izmena:
Ljudi nema vise pravih akumulatora budite sigurni u to,ja nikad necu zaboraviti crne one trepcine stoji na traktoru 10 dana na minus 10 i oce da zapali anlaser.U vojsci kad sam bio isto smo palili kamione sa tim akumulatorima.Ja imam sad na rusu dva banera po 98Ah,kad stoje 5 dana na minusu nema sanse da upali,skinem ih pa po potrebu stavljam onda pali bez grejaca,al i to je cimanje....
 
Nadje se jos po koji...evo ja na kolima imam fabricki akumulator,a auto 2000g dizelas.
Cale na svom autu Topla iz neverovatne '97-me.
Sad verovatno sledeci nijedan nece da drzi ni u pola koliko ovi.
Nekad se ti crni Trepcini se nisu ni skidali sa traktora preko zime.
 
meni je neki dan kad je bio prvi minus napolju na jednom golfu crkao akumulator,njegov fabrcicki...golf je 2003 god.izdrzao je gotovo 10 godina...a na druga 2 golfa sam stavio Topla akumulatore,jedan prosle,jedan ove god...videcemo kako ce se pokazati..garancija 2 god..
 
Neknjižim ništa za auta,osim goriva za moj,jer imam ugovor o korišćenju za potrebe gazdinstva (a uz to i gorivo za ženin,što zafali preko bona od firme),tako da je knjiženo samo vesna 210Ah i Exide 100Ah
 
Neknjižim ništa za auta,osim goriva za moj,jer imam ugovor o korišćenju za potrebe gazdinstva (a uz to i gorivo za ženin,što zafali preko bona od firme),tako da je knjiženo samo vesna 210Ah i Exide 100Ah
Koja je cena akumulatora od 210Ah?kolika je garancija?inace na kolima TD motor pre neki dan zamenjen originalni akumulator(Varta D),auto je 99 godiste.toga ne verujem vise da ima.
 
Ovo imam na 565 od jeseni 2010. god
Akumulator je extra, stvarno baš kvalitetni. Mislim da je Austrijski.

Fotografija0336.jpg
 
Cela opstina Sabac ima Tesla akumulatore iz Jusela vec zadnjih 5 godina.Mislim da kod mene u selu 80% akumulatora je Tesla Brcko.Pokazali su se extra.Jako malo reklamacija,a i kad ih ima lako se zameni za drugi.
 
Pre neki dan sam kupio za kombi akumulator Italijanske proizvodnje baren tako pise 100ač garancija 36m 12500 din

- - - - - - - - - -

Na kolima imam vartin akumulator koji ima 6god i pri kraju je,a na kombiju sam imao fiat akumulator 88ač koji je imao garanciju 6god
 
kod mene su takođe Tesla(6 kom) i nemam zamerke što se tiče veka trajanja ali sa snagom nisam zadovoljan pogotovo kad zahladni...

Što se tiče trajnosti, mogu samo da potvrdim sopstvenim primerom (iako "jedna lasta ne čini proleće").
U Zastavi 36Ah već skoro 7 godina radi k'o singerica (Šafthauzen). Ovo mu je sedma zima i odlično se ponaša (pali na -10 kao mina).
Oni (Tesla) nisu najnovije generacije (nisu Pb/Ca nego PB/Sn legure) i možda ih i nema za najnoviju generaciju vozila ali su izuzetno trajni.
Malo manje "snage" je i u brojkama. No jeftiniji su od većine ostalih. Dovoljno je uzeti 10% "jači" akumulator.
Ne treba preterivati, kao što sam ranije napomenuo kapacitet ne bi trebalo da pređe 20% od fabričkog (originalnog), što znači 55Ah umesto 45Ah ili 100(105)Ah umesto 88Ah i slično.
Za trajnost redovno (na svakih par meseci, leti češće, zimi ređe) dolivati destilovanom vodom.
 
Eto ta Tesla se kod nas nisu nesto u zadnje vrijeme pokazali, na nivou otprilike "crne kljusine". Mozda Teslu za vas u Srbiji, tj inostranstvo:haha::haha:, rade kvalitetnije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh