Akumulatori

koja je oznaka ovog traktora... imam ja da pogledam fabricki koji mu je preporucen akumulator...
 
Poslednja izmena od urednika:
Instalacija je za jedan akumulator, a akumulator se nalazi ispred volana...

sam0021.jpg
 
izvini nemogu da pronadjem za njega koji ide pise samo da je 12v..

- - - - - - - - - -

ako je o kao so pise sa 3 cilindra motor, mislim da ti veci od 97 ne treba... cak mozda i manji...
 
Poslednja izmena od urednika:
Da pokušam ja da pomognem.... Nemam za model 1630 podataka ali imam npr za 1850 i za 1950 koji su 2940ccm-56 i 65ks. I kod jednog i kod drugog modela se preporučuje akum. od 110 Ah. Podaci uzeti iz autodate 2005.
 
Što veći koliko tvoj novčanik može ,i onda si bez brige dugo godina.Škodit mu nemože nikako,a upalit će ga i mali kad je nov ali neće dugo.To pravilo važi kod svih mašina.Imaj na umu da akumulatori nisu ni pola od onoga što su bili .Godinama sam uzimao po fabričkim preporukama i dve tri zime i kraj.Sad imam sistem naj veći koji može u tu kutiju ,NPR Jeta 2 1.6 d.imam 97 a.UZmaj 132 ,145a Zetor 6045 isto neki veliki. itd.To je moje mišljenje .
 
Bitno mi je da znam otprilike kakav treba, a svejedno se bas ne razumijem u to... Hvala svima na pomoci :ppozdrav:
 
Kada se recimo zaboravi svetlo, koliko bi traktor trebalo da radi da ga dopuni?

Koji ispravljac tj punjac za akumulator bi valjalo kupiti i imati? Jel bilo koji kao i za kola, ili se zbog amperaze (oko 100tke) preporucuje da se obrati paznja na nesto?
 
mozes puniti i sa obicnim ali kvalitetnim.. vazno je da ne zaverglas traktor dok je na punjacu ... ja punim i 140 ampera sa punjacem na kojem pise do 85ah.. i funkcionise..
 
Kada se recimo zaboravi svetlo, koliko bi traktor trebalo da radi da ga dopuni?

Koji ispravljac tj punjac za akumulator bi valjalo kupiti i imati? Jel bilo koji kao i za kola, ili se zbog amperaze (oko 100tke) preporucuje da se obrati paznja na nesto?
Kod ispravljača je važno da je struja što kvalitetnije ispravljena.Često ispravljači male snage a imaju jako kvalitetno ispravljenu struju a to je jako važno za akumulator.Ja recimo izbegavam brzopuneće ispravljače i startere jer mogu oštetiti akumulatore.Svaki koji koristiš za auto može puniti i te od 100 pa i 145ah. stim da će punjenje trajati duže i naravno voltaža mora biti odgovarajuća.6, 12 ,24 v.
 
Poslednja izmena:
Akumulator se puni sa 10 % njegove snage, ako punjac ima potenciometar i ampermetar onda je lako.A ako zaverglas traktor dok se puni baterija, malo duze, izgori grecni spoj.
 
Blek horse crkao u garanciji.sesti mesec...odnesen na ispitivanje,kad tamo jos nekoliko komada,i dva velika od 180 ah...bruka...dobio zamenu,ali vise ne uzimam njihove-pazaren za zmaja 142 Proatomic 140ah,i ide na mtz 82-pa videcemo...ali za hladne dane ova sprava je spas...cuva akumulatore od preteranog praznjenja.rucni rad-punjac,starter,aparat za varenje...3u1.


Uploaded with ImageShack.us
 
Pazi da ne saznaju ovi i servisa da ih priključuješ na taj starter jer onda ne priznaju garanciju.
 
Nazad
Vrh