Akumulatori

Ok, ako imaš volje i vremena a i rad si da naučiš...
U suprotnom, 20 eura u džep pa do prvog koji rastura auta za djelove, pazariš alternator i završiš s problemima u vezi s pomenutim...
Problem može biti kako ga postaviti. Ovo je, po dimenzijama, veći alternator. Možda ima neki da paše na nosač ali morao bi zamjeniti remenicu, ova je dupla, a dali će onda remenje biti u centru. Puno nepoznatih.
Dobro dukej kaže. Odnesi majstoru i nebrini ali...
Nisu financije u pitanju. Ima nešto i u glavi čovjeka što ga tjera na drugačiji put.
 
Opet bez uvrede, jedna stvar je kad je nešto vizuelno ili razumski logično da se pokuša shvatiti kako radi i popraviti, a druga je stvar kad to vizuelno nije tako uočljivo i kad je potrebno neko malo predznanje kako to funkcioniše. Npr. ja sam nedavno pokušao da popravim stari "kukavica" sat (onaj sa šišarkama koje vise :osmeh: ), nikad, ali baš nikad nisam rasklapao satni mehanizam, ali je tu sve vidljivo i lako je zaključiti da jedan zupčanik goni drugi i ispratiti put do kazaljki. Kod elektronike je drugačije, ne može se samo gledanjem zaključiti kako nešto funkcioniše, potrebno je neko predznanje o komponentama i spojevima. Npr. kad smo već spomenuli diode, potrebno je znati da dioda u jednom smeru provodi struju, a u drugom ne. Vizuelno nećeš znati da li je ispravna ali merenjem to možeš zaključiti jer znaš šta treba da očekuješ od rezultata merenja. Međutim, pored toga da znaš šta i kako meriš, potrebno je bar malo iskustva da se uvidi i spoj oko te dide, jer je ona možda maskirana nekim namotajem i onda ti merenje ne vredi. Hoću da kažem, negde je dovoljno da je čovek radoznao i da ima volju da nešto istraži, a negde je pored toga potrebno i neko malo predznanje.
 
Dođe neki kvar (kaplje voda) pa prevrnem kabinu da lakše odradim i kad se "nudi" alternator skinem i njega.
Tek da ga ispitam.
Stavim ga na strug i povežem sa akumulatorom. Na obrtajima koji proizvode napon 13,4 počinje tinjati.
Kontrolka je mala iz nekog sata od auta, izlizana oznaka pa nisam siguran koliko je W.
Kad stavim kontrolku od 5 W ne tinja.
Ali problem nije riješen. Pretpostavljam da jača sijalica nemože tinjati jer nema dovoljno snage, u toj struji koja teče kroz nju, da užari nit iako struja teče kroz nju.
Gledao neke klipove i poredio mjerenje.
Kažu da, postaviti na mjerenje diode pa, crvena pipalica unimera ide na kućište alternatora a crna na B+ i treba očitati 500-800 mA. Kod mene je 1233 mA.
Mjerio sam diode, bez odvajanja od statora i na jednoj potkovi pokazuje 512 mA a druga 509.
Sad nastaje dramaturgija, što kaže her Šika.
Na alternatoru ima 7 dioda na jednoj potkovi i 7 na drugoj. Još jedna manja ploča ima 3 diode. Pretpostavljam da su ove tri pobudne. Mjerio sam i njih i one pokazuju da u jednu stranu puštaju struju a u drugu ne. Mjereno bez odvajanja.
Na statoru imaju 4 namotaja. Tri su faze a četvrta je valjda pobuda.
Nije mi jasno žašto 7 dioda + i 7 na -.
3 faze po dvije na + i dvije na - a čemu služe još po jedna na svakoj ploči? da je ostalo 3 pomislio bi da su, uz već postojeće tri na pobudi i one u nekoj kombinaciji pobude, ali imaju samo dvije.
Izgleda da ću morati rastaviti alternator u djelove pa ispitivati ali to sad ne dolazi u obzir jer traje žetva.
U ovom uputstvu imate sve lepo obljašnjeno kako sami da popravite Alternator
 
Pogledao sam uputstvo i sistem kako to funkcioniše mi je jasan.
Neznam zašto ima 7 dioda na + ploči i 7 na -. One tri posebno su pobuda.
Mislim da ću i to saznati kad ga rastavim u djelove.
Ako neide evo rješenja. Svakih nekoliko dana idu i viču.
Otkupljujemo Stare el. motore, akumulatore, česme, kablove... :osmeh:
 
Nazad
Vrh