Akumulatori

Da napomenem da su mi par komad crkla zbog reglera na alternatoru,al tu ne racunam akumulator kao krivca.Imam jako losa iskustva s zamenskim reglerima barem ja,od muke razmisljam se kad crknu da kupim komplet drugi alternator,jbt regler od 1000-2000din sje*e akumulator od 100e.
 
Ja na stare traktore stavljam bosch alternator sa vw vozila, imam blizu otpad, 20e je ispravan.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Зорге, после боша узео сам фајерсел, у југу је који се вози скоро сваки дан. За сада није било допуњавања ни провере, мислим да ће скоро годину дана бити. Плаћен 8500.00 динара, врти као блесав. Имам један мустанг од 100 ампера као помоћни зими, тај користим за другог југа кад је јако хладно. Њега сам већ допуњавао.
 
Експериментишемо, да видимо на коју коју страну врти . Колико знам има јапанских прозвођача са контра инсталацијом али још нисам имао сусрета са њима.
 
Vratite tri stranice unazad i pročitajte šta sam pisao u vezi akumulatora.

Poruka u temi "Akumulatori" #2.539

Kupite ove uređaje i znaćete da li su akumulatori za zamenu ili nisu

Screenshot-2024-06-07-10-37-07-118-edit-com-kupujemprodajem-android.jpg


Screenshot-2024-06-07-10-37-40-563-edit-com-kupujemprodajem-android.jpg

Tester-za-akumulator-6-i-12-v2.webp
 
Poslednja izmena:
I ja nemam neke srece.
Pre 3god stavio nove na kamion, skoro uzeo da upalim kad on stenje i jedva upali.
Primetio sam i ranije da teze pali ali sad bas jedva nekako.
Skinem da dopunim ali jedan se ne da, na 10V drzi struju i to je to.
Ne mogu da verujem da ga je zima ostetila kad je bila nikakva.
Brend neki Ciak 110A msm da je bio 100e komad, imam jos akumulatora tog brenda na drugim vozilima i rade duzi niz godina bez greske.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Jedna ćelija ti je u kratkom spoju. Nema pomoći, samo u reciklažu.

Kod trajnosti ovih novih akumulatora je dosta bitan faktor sreće, ali ga značajno možete povećati ako se akumulator redovno dopunjava spoljnim punjačem. Akumulator ne sme da se ostavi prazan ili polupun, mora uvek da bude pun!
Npr. meni rus radi oranje, spremanje i prevoz, ostalo radi Rakovica. Kad se završi spremanje i rus ode na duži rok u garažu obavezno dopunim akumulatore punjačem. Onda negde na sredini leta ponovim proceduru. Nakon vršidbe tj. prevoza opet (jer tu ima dosta paljenja, gašenja a malo dugotrajnog rada). Posle oranja kad traktor krene u zimski san opet. (U oranju akumulatori budu puni jer se dopunjuju kroz duži rad. Ali nakon završetka oranja sledi pranje, razmeštanje mašinerija po dvorištu i tu onda opet ima palenja gašenja, pa zbog toga treba dopuniti akumlatore. Što su puniji kraće je dopunjavanje...) I onda pred zatvaranje brazde opet. Dopunjavanje radim sa smart punjačem, stavim ga ujutro i do večeri je on dopunjen sigurno...
 
Ja jedan te isti od 145 Ah koristim u dva traktora i kombajnu pošto nikad ne rade u isto vreme...
Od kako ga u međuvremenu koristim i za opciju sa pretvaračem na 220V na vikendici gde nemam struju traju mi mnogo duže nego inače.Svaki put posle upotrebe na vikendici se dopunjuje ,u principu 1-2 puta nedeljno,zimi je uglavnom skinut ,napunjen i stoji u garaži.U pitanju je Power-Max i nijedan mi do sad nije trajao ispod 6 godina
 
Nazad
Vrh