Agrotehnika u kukuruzu

pa dobro dragane daj nam ti jednu realnu preporuku gnojidbe :bravo:
 
NE postoji 100% univerzalna preporuka, sve zavisi od mnoogo faktora i stvarno nemam vremena da se upustam u sve to, nek svako racuna za sebe, ja sam izneo podatke o iskoristivosti djubriva u godini primene o kolicinama potrebnim za prinos kukruza i to je to. Dalje necu da idem.
 
Danas i juce bacena NPK 3x15 Azohemova(na moje iznenadjenje odlicna,bez 1 grudvice) i UREA Ruska,kao pirinac...e sad videcemo ...Drljaca sad i pred setvu spremiranje...
 
NPK Azohemov je vizuelno dobar ali prošle i predprošle godine imao je 30% i više mlevenog kamena koji se nije rastopio u vodi ni posle 6 meseci.Kadasam poslao e-mail fabrisi nisu imali komentar a inspekcija pri ministarstvu poljoprivrede je isto pronašla kamen u đubrivu aliim nemogu ništa nekoih pokriva. Zato probajte svako đubrivo pre kupovine većih količina.
 
Prki je napisao(la):
NPK Azohemov je vizuelno dobar ali prošle i predprošle godine imao je 30% i više mlevenog kamena koji se nije rastopio u vodi ni posle 6 meseci.Kadasam poslao e-mail fabrisi nisu imali komentar a inspekcija pri ministarstvu poljoprivrede je isto pronašla kamen u đubrivu aliim nemogu ništa nekoih pokriva. Zato probajte svako đubrivo pre kupovine većih količina.
ja sam pre 10-ak godina isto tako prosao.
znaci poslovnu politiku ne menjaju.
i dobro im ide.
 
Ja sam ceo dan pravio takve prizore.Kad zaspim ima da sanjam odoravanje i tanjiranje u krug.
 
E pa onda smo možda to moja ekipa i ja.Imali smo traktor sa tanjiračom,dva traktora sa plugovima i traktor sa cisternom od 5000litara sa pumpom i šmrk crevima.Sve po PS.
 
Poslije kukuruza koji je rodio 1ot/ha u ostacima može da bude 10% materija koje svake godine kupujemo i skupo plaćamo,pa izračunajte.O organskim materijama da i ne govorimo,možda u Banatu možete da se razbacujete ali mi koji ionako imamo malu vrijednost humusa sve je dragocjeno.Bolje da uložimo u bolje sijačice nego da palimo organsku materiju.
 
Slazem se sa Momom.Kod mene svi zivi pale pa onda oru.Steta samo sto nemamo sredstava za ove bolje sejacice,jer sad moram prvo tanjiracom pa onda plugom,pa tek tada sejalica.Kod mene svi zakidaju na djubrenju iz poznatih razloga,ali niko da iskoristi zetvene ostatke da koliko toliko vrati zemlji bar u organskim ostacima.
 
A šta da radim sa masom koja je debela 15cm.Ja mašine da to obrade bez paljenja nemam.Jeftinije mi je da deo para ode u vazduh nego da platim usluge mašina koje to mogu da odrade.Da je dobro nije ali je meni nužno.
 
interesantno je da svi trube o zaoravanju mase i ne paljenju njiva
a najveće table od najvećih gazdi gore sve pršti
kako se oni ne sekiraju za ostatke ,mikroorganizme, humus itd.
 
Nazad
Vrh