Agrotehnika u kukuruzu

Meni je posejano na 6-7cm, morali smo tako, jer smo sejali pre ovih kisa. Da smo znali da ce padati kisurine sejao bih na maksimalno 5cm.
 
Prosle godine sam isuvise plitko posejao a ove izgleda duboko. Nekih 9cm..... Klica za sad lepo napreduje samo da se ne umori... Smanjio bih ja dubinu,jer je na nekih 6-7cm bilo vlage ali ćale mi nije dozvolio. Verovatno zbog lanjske setve....
 
Želio sam da sav ide na 5cm , ko i uvjek al nam dosta pobjeglo na jedno 7cm , i pogotovo sad na ovu vlagu mi se ne svidja . Sijan oko 9. aprila , da je bio na 5cm taman bi sad izlazio , ovako ....
 
NEma naslova

Pozdrav, sta je najbolje da uradim sad, otac zatvorio oranje a nije bacio djubre, jer sejemo starom mehanickom sejalicom pa ima one kutije i za djubre, vidi se na slici.
Sta je najbolje da ubacim sad, da ima najbolji AFEKAT :osmeh:.
I sto se tice tog prskanja na crno, nemam pojma sta cu sa tim , prosle godine je odradilo odlicno, posle bilo jos spartanje i bilo je odlicno, e sta raditi sad i sta koristiti, imam uglavnom svakakve
trave, i usko i sirokolisne. U jednoj njivi imam divlji Sirak.

Pomagajte hitno, pocinjem za dan dva.

HVALA ovaj tenk ju :sta:
 
@krecar
Slobodno sipaj u te kutije UREU i sej. Otvori na max i ne žali.

@Miroslav
Ja sam UREU razbacao još pre mesec dana i nema zime. Sve će to koren pronaći.
 
Hteo sam i ja sa tim kutijama da je bacam cak sam i kompletirao sta je falilo elem , pricao sam sa par ljudi koji su to nekada radili i radili su samo jednu godinu razlog dosta je proredio red tako da nisam smeo nego sipao u podrivac i spustio u zemlju . Najverovatnije je razlog sto azot direktno poliva po semenu , drugacije je depozitorom koji je spusta u svoje leziste pored a ne iznad semena . Ne kazem da se to ne radi samo prenosim necija iskustva pa vidite sta je raditi .
 
@krecar
Slobodno sipaj u te kutije UREU i sej. Otvori na max i ne žali.

@Miroslav
Ja sam UREU razbacao još pre mesec dana i nema zime. Sve će to koren pronaći.

Danasa sam poceo sa radom, i bas to sam uradio, ureu sam ubacio i toci li toci.
Nego me zeza stelovanje dubine, nikako da sva 4 reda idu na istu dubinu, fucking sejalica :)

Bice i nekih slika verovatno , sutra idemo dalje, za iste pare...
 
Ja zadnje njive koje sam sejao nisam zbog velike vlage mogao dublje vec na 3-4cm.Nikad tako plitko nisam sejao sad cu videti kako ce biti.

I ja imam isti problem, danas sam dve njive posejao bas plitko, pa sad ne znam sta da radim :zli: , kako je kod tebe srdjane jesi isao da pogledas.
Sta mislite jel bi imalo neke vajde da povaljam sad preko? ili da cekam pa sta bude bice ?
Pa ako ne bude onda neki brzi da presejem ::jako_besan::
 
Može biti problema a i ne mora. Bitno je da je zrno u vlažnom zemljištu i da ne ostane bez te vlage. Znači ako zrno počne da pusta klicu-kliju pa ostane bez vlage.... Nece biti dobro.... Valjanje bi moglo da pomogne(Valjda. Da škodi ne može) čisto da sačuvaš vlagu koliko je to moguće. Mada ako će biti padavina.... Ma povaljaj pre ce niknuti kukuruz!
 
momo

Desava se da zaglavi ali retko iz razloga rebraste cevi i ako ima kakva prljavstina ali se odmah primeti da ispada na onim plasticnim poklopcima na depozitoru . Par stvari da doradim radice jako pouzdano .
 
Kolko ce biti dostupna urea koja je bacena pre ovik kiša biljci? Jer je palo preko 50 litri pa je azot otišao u dublje slojeve

Da bi ureja delovala treba proci oko 15 do 20 dana,a da bi sisla u dublje slojeve treba dosta kise.Primera radfi na dubinu od 1 metra se ispira sa 1500lit po m2.
 
Nazad
Vrh