Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod vas je bila doobra kisa kad je stvorila takvu pokoricu,bubisa kako te sluzi spremac?vidim da si dasku prebacio napred?jel tako bolje radi?ja sam s mojim prezadovoljan nisam skidao daska je pozadi i radi fantasticno,imas i duple tockove na rusu to je za pohvalu jer traktor ne propada toliko i manje gazi zemlju :ppozdrav:
 
Ovaj traktor na slici nije moj,to je drugarov 1025 i spremač od 4,10.Njegovu repu smo "tamburali".
Moj spremač je od 3,6 i za sada sam zadovoljan.Dasku sam isto premestio napred jer sam na oranju gde je bio kukuruz imao dosta džombi napolju(nisam orao sa predplužnjacima) pa kada je daska bila pozadi često mi je gušio.
Što se tiče pokorice,debela je jedno 2-3 cm (u dva navrata palo je 30-40 l),evo i slike pa vidi kako je izgledalo:



I to samo odprilike 1,5-2 km.široko je hvatalo,a dalje prašina.
 
Danas smo ispartali 7 jutara suncokreta ,posto nismo mogli da sklapamo kombajn koji je juce ofarban.Sada mala pauza pa prskanje lukova .
 
ako si mene pitao za presu imam poljostroj, inace danas isto balirao e danas 188 bala na 1kj, inace ta njiva je uvek davala 200 bala
 
a kod nas padala ona jaka ja sam sejao malo deteline i malo mesavine extra se namestilo doduse to sam juce danas nedelja nista oko toga ma crkla mi graficka karta na PC sad koristim staru dok ne nabacim novu!jel neko bio na sajam danas
 
ja sam bio danas na sajmu i imao sam priliku da vozim fendta 716 vario ofarbanog u crno i stvarno to je cudo od traktora ma prava masina vredna 150000evra i sedeo sam u fendtu 936 koji je bio i najaci i kostao je 190000evra ,ma bilo je dosta zanimljivo ima svega i svacega ali slabo se prodaje ove godine tesko to ide.....
 
Geza nemoguce da se susi od nedostatka kise ako je nikao.Mozda ga odozdo neko dira.
 
Bogami susi se! I ja sam video u nasem ataru! Ono sreca pa nije moj ali u prolecnom oranju je kukuruz u 5-6 listova i susi se!
 
ovo je sve u zimskom oranju pa se opet susi . zito je vise od pola osuseno tako da za mesec dana kosimo zito bar ko bude imao sta da kosi ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh