Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isplati se i po 10 din.Na 1000 ispresovanih bala ulozis 3000 din a dobijes 15.000 i sada ti meni reci kako se to ne isplati paliti traktor i presu i gde sam ja u svemu tome?!
 
18~20din,ja teram za 20,pa ko hoce-hoce.

@matic
jeste,ako ti na dan imas da radis 1000+ bala,
a posto kod nas ima i kurta i murta presu....
ja se nesecam kad sam zadnji put presovao 1000+ bala na dan.
da nemam svojih 9kj deteline,prodao bi presu.
 
u pravu si roberte to je kao i kod mene svi imaju presu ,ja radim 25 slama isto i detelina dok kukurzovinu po 30 jer samo ja radim
 
mi smo tamo neke '93 kupili presu,nismo bili prvi u selu,ali medju prvima.tada i u narednih 7~8 godina,merilo za cenu je bilo, koliko kosta 1 flasa piva,toliko kosta presovanje 1 bale deteline.
a sad?
 
Roberte u pravu si.Mi imamo presu od `86 god.Onda u selu nije bilo svega 3 prese.Ja zivim u selu od svega 800 stanovnika ali nema vise 3 nego 27 kojekakvih presa.Ja sam poceo da presujem `99 te god te sezone uradio 150.000 bala i tu godinu mogu da zapisem na papir jer vise nikada nisam i necu toliko uraditi.Poslednjih 3-4 sezone uradim svega 55-60.000 bala i taj broj se smanjuje.Da radim manje kolicine ne bi ni ja radio ispod 20-25 din. :ppozdrav:
 
sa cime si prskao grasak?ja ga imam ali ima i korova dosta a posebno gorusice ali cale kaze da to nije problem za grasak ali imamo i grahoricu u kojoj se nevidi zemlja od gorusice ali to sam cuo da se s nicim nesme prskati jer ce prinos biti veoma mali sta ti mislis o tome branko?
 
Mi smo kupili novu Lifamovu presu 1996. god. To je bila jedina presa u selu koja je radila usluge :D :D + smo radili u desetak sela u okolini. Cena baliranja je bila 0.40 DM. Eeeeeeeee to je bio zivot. Para ko blata. Iste te godine je presa isplatila sebe i jos smo ziveli od nje. Do 1999 je zaradila novog rusa i nekoliko jutara zemlje. Posle su poceli svi da kupuju prese i poceo da se smanjuje posao. A od pre par godina maltene svako ima svoju presu tako smo je pre dve godine parkirali i to je to ( ne tu presu jer smo u medjuvremenu kupili bolju ).
 
ja sam danas zalivao bastu iz bunara i dok sam vukao iz bunara vodu pomocu konopca i kofe zaglavio se konopac o neki stub u bunaru i morao sam u bunar da udjem pomocu stepenica koji je dubok oko 5 metara i na odkopcam uze i da izadjem napolje ufff ala je bilo gadno :haha: nikad vise neidem tamo..hehe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh