Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije kisla.Kod nas su deteline zute kada se osuse.To je komsijina ja mu usluzno baliram.Parcela od 7 jutara pola pokoseno rotacionom a pola bocnom kosacicom
 
Zato i jeste zelena.Ja pokosim i posle 6-7 dana je skupim u redove i ostavim da odstoji jos 2-3 dana i tek onda baliram kada bude extra suva radio sam i posle 4-5 dana i upale se bale pa je mozes baciti a ovako bude lepa da bi je i ja jeo
 
ali zašto kombajner i ja pre kupimo naše sepre suše sa kondicionerom nego ostale sa rotacionom,i ja dok nisam imao sa kondicionerom sam kosio sa bočnom i uvek je morala bar 7 dana da stoji zato i požuti od sunca
 
E tako vec moze da se radi.Kondicioner je izgnjeci i pre se osusi a ostane zelena a bez kondicionera ne moze tako brzo :D
 
Bio sam danas na pčelinjaku, da vidim kako su unele meda posle bagrema, i sasvim je fino. :D
 
eto da nemislite da ja lazem da je moja zelena i da se brzo susi i todor ima istu situaciju! :sreca: :sreca: nema sta kondicioner radi poso i veoma brzo je kupim a vi to sto drzite 6 7 dana i 2 3 u otkosu to nije dobro inace ako je baliras u podne onda ostanu samo stapici lista nema ja je uvek ujutru ili kasno uvece baliram da ne bude ni jako vlazna ni krckasta kako ti radis todore??inace gledajte na google ja rasturam otkose posle kondicionera jednom sa claas WAS450 i kraj to je to veoma brzo je kupim
 
Ja moju ostavim 3-4 dana tako pokosenu, onda je ujutro dok je rosa sateram u redove i tako ostane do sutra ujutro i onda je baliram! I ostane lepa zelena! Naravno ako nema umedjuvremenu kise!
 
myto cime kosis??cini mi se da ti to dodje vec 5 daan sto je mnogo prema meni i todoru!! ali svako ima svoj princip i to je to !! ali cudime vi je uopste ne rasturate masinom kao ja!! ja moju kosim naprimer oko 12 jer kosim sa vise kosi traktora odjednom brze kosim i oko 3 4 je rasturim
ostane do sutra uvece eventualno treci dan ujutru da se sakupi i onda baliranje!!
 
Isto tako pokosim rotacionom i ostavim da stoji 6-7 dana i onda nocu kupim na redove i ostavim da stoji 2-3 dana na otkosima i onda nocu baliram sve je na njoj lepa suva mozes da napravis kakve god hoces bale da budu nabijene a ne teske
 
eh zato i vama toliko pozuti detelina bas zato!! ali radite kako znate !!danas mi se desilo neverovatno kosio ovde jednu njivu i ja izadjoh iz njive polako (njiva pored dvorista na 10 m) otacje jos kosio odjednom ja sa 45 dajcem da ga odvojim da okrenem kosacicu ono tras nesto i nece da odvoji ja brzo motam i da ugasim ali sam ipak malo zakacio kos za kosarku onda smo ga odvojili u rikverc gurali i otac je namestio tu nesto ispod da odvaja odjednom se razleteo druk lager i nemogu vise da ga teram vec moram da odvojim traktor i namestim to maler a u frci sam do "guse,, moram da izvadim levator za able jer enmogu prici tavanu gde stavljam bale komplet preko stale i moram promeniti lager na rasturac sena jer tyreba da rasturam sa njim danas eventualno sutra a moram i JD da izvadim iz supe i da anmestim imam i da baliram veceras a i sutra a vec treba da idem po jednu prikolicu sena ovako nebalirano imam neku 8 ari deteline malo zelenije za krave uhhhhhhhhhhhh odoh
 
Normalno da ce da pozuti kada se osusi kako treba.A ta tvoja stay green ne pozuti u senjaku kada stoji u balama nego ostaje zelena ili ne?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh