Šta ste radili danas? Osmi deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dovukao prikolicu drva,zalio bastu,oprao traktor i spavao malo!!
 
Poslednja izmena:
Nastavio cevi od vode što mi pokidali kada su sadili šljive(pogodili burgijom na cev), cistio odžake, sređivao dvorište za nastupajućeg Sv. Đorđa, predveće išao na predavanje za maline i sad forum.
 
Eto ja poceo sezonu presejavanja ili ti bolje receno dosejavanja...zecevi mi napali jednu parcelu suncokreta i napravili picvajz.Zna li neko cime bi moglo zastititi suncokret?Cuo sam da ima neko sredstvo koje odbija,a ne ubija stetocine...
Kazu da rastopljena urea,dosta pomogne da ih zecevi ne diraju.
A i ti si trebao biti svestan da ranijom setvom suncokreta postajes moguca "meta" zeceva,to ti je cena slave!
 
Danas sam se iskreno obradovao kad videh koliko je rodila šljiva, kućni ljubimac(tj. tek će da rodi ali zametci su tu), samo da je ne ureknem. Čudo jedno kako sve ide samo kad mu posvetiš malo pažnje. Inače, radim u bašti, ima posla za trojicu a ja sam.:osmeh:
 
Zalivao rasadu paprike paradajza lubenice mislio sam da prskam slive ali kisa je rosila odustao sam.
 
ja isao jutros da prskam kukuruze kad na kraju stade prskalica kad je rastavio ono pukla klipnjaca da popizdis
 
e dan je lijepo krenuo , drugar mi otišao da pršće njivu i kaže da su uslovi idealni za prskanje
a ja jutros pazario berač SIP , upravo odoh da ga dotjeram , više u temi o beračima
 
Eto ja poceo sezonu presejavanja ili ti bolje receno dosejavanja...zecevi mi napali jednu parcelu suncokreta i napravili picvajz.Zna li neko cime bi moglo zastititi suncokret?Cuo sam da ima neko sredstvo koje odbija,a ne ubija stetocine...
Malo je zeznuto ali to jedino pomaze protiv zeceva....kalijumov sapun, rastvoris mislim da ide kila na 100l vode...provericu e kada to uspes da rastvoris u kanti tek onda sipas u prskalicu inace ces da zapusis dizne...ali to jedino pomaze od zeceva,miris kalijumovog sapuna ih tera...ali ne treja dugo...odma nakon kise spere se taj miris
 
E,nazalost na toj parceli vise nema suncokreta...danas sam pretamburao tanjiracom i posejao kukuruz...Necu vise da se nerviram.Na ostalim parcelama sa cuncokretom stanje radovno...
 
Radnja, pa majstor poklao pilice razmerili rasprodali a ja zaglavio na ciscenje dva boksa od pilica. Ljudi kupao sam se sat vremena i jos sam sebi smrdim, mora da se oseti i na forumu. ::namigivanje::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh