Šta ste radili danas? Osmi deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Zrenjaninac
A jel bi mogo 'leba ti da skoknes malo i do nas, j..e nas Kopaonik bre, oce mraz da sprzi i ovo malo jada sto smo posejali, pa reko da ga malo pomeris ka Kraljevu? Ma mozes na pola puta da ga otkacis, bas ako te mrzi da teras dalje...
 
Izfrezirao 50 ari za papriku, sve prvom sporom, uredilo se kao nikad. Kum se nudio da on to uradi sa 558 da ja mog 445 ne `abam odmah posle generalke, al` mu nisam dao. Mašini nije bilo teško i nije se grejala. Večeras na meniju prženo suvo meso i roze vino. Sad` smo se rastali.
 
Uhh..danas samo sto 'leba nismo mesili!

Poceo sam da vucem stajnjak i radio sve do mraka:



..a onda se moj drug pomagac strpao u vagas sa prikolicom (vukao je sa obicnim 577 i bez tegova) pa nije bio kadar bez pomoci da izadje:



sajlu naravno nismo imali pa sam prikolicu izvukao sa Claasom u rikverc. Posle sam isao da predjem kembridz valjkom jos neka 2 jutra frisko posejane soje i posle svega toga isao sa gruberom da malo zamesam stajnjak sa zemljom da se ne susi:


Za danas tj. sad vec juce je bilo dosta!
 
Danas malo obilazio imanje i vozikao se traktorom, livade lepo krenule, jedino sam u jednos šumi video da je komšija posekao nekoliko mojih stabala....
Sad da odmorim pa na slavu...

f2od9x.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh