Ovde sljunak vade samo iz Vrbasa i Save iz vodotoka ,nema kopanja majdana , ko zna otkad.
Kad smo kod guma , majdana i slicno... komsija radi ogradu za stoku na originalan i jeftin nacin .
Velika povrsina je u pitanju ko zna mozda i pedesetak ha , to je nebranjeni dio kraj rijeke , starace , rupace ,majdani ,šuma , staro korito rijeke i tako to , neravan teren . Drzi one crne krave i bikove ,kako se vec zovu , škotski kako li... skuplja gume stare po firmama , uglavnom mu pašu kamionske po protektirnicama koje su neupotrebljive ali i auto osim malih 14ki..., stavi par komada jednu na drugu ,malim bagerom ubaci zemlju unutra . Nema sanse da ih pomjeri stoka , i tako redom. Meni se licno ne svidja ,u smislu sta ce biti snjima u buducnosti , ali radi poso.