Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Намештао неки лустер из Икее... Еј!... ми Никола Тесла и Пупин и Миланковић и Свети Сава и Свети Николај... Швеђани брали бобице и јели ћуфте... Али постали паметни... тако једноставна решења и брате направљено да свако може да схвати и да намонтира...
Ми још увек правило десне стране у вожњи...
 
Ovde sljunak vade samo iz Vrbasa i Save iz vodotoka ,nema kopanja majdana , ko zna otkad.
Kad smo kod guma , majdana i slicno... komsija radi ogradu za stoku na originalan i jeftin nacin .
Velika povrsina je u pitanju ko zna mozda i pedesetak ha , to je nebranjeni dio kraj rijeke , starace , rupace ,majdani ,šuma , staro korito rijeke i tako to , neravan teren . Drzi one crne krave i bikove ,kako se vec zovu , škotski kako li... skuplja gume stare po firmama , uglavnom mu pašu kamionske po protektirnicama koje su neupotrebljive ali i auto osim malih 14ki..., stavi par komada jednu na drugu ,malim bagerom ubaci zemlju unutra . Nema sanse da ih pomjeri stoka , i tako redom. Meni se licno ne svidja ,u smislu sta ce biti snjima u buducnosti , ali radi poso.
 
Poslednja izmena:
Otpad kupuje,ovi sto rade reciklazu gvozdja ,ne svi,ali znao sam jednog u gradu koji je kupovao prosle,pretprosle godine.Cena nzm.
 
Neko daje pare za gume ili dajes njemu pare da nosi?
5din kg ima kod nekih i po komadu 25din putničke,150 din teretni, a mnogi nece da plate ni tih 5din, kažu ne isplati se jer ima mnogo posla da se preradi.Rusili kod nas hale gde je imalo preko 1000m2 gumenih podova, gumu skidali i bacali na gomilu, neko se setio pa pitao da uzme tad bila 10din/kg otpadna guma uzeo dobre pare
 
Nazad
Vrh